GP Włoch 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez ice N wrz 07, 2014 17:45  Re: GP Włoch 2014

Nie pamiętam specjalnie tego uśmiechu Wolfa, ale jeśli tak faktycznie było to na 99% z tego powodu jak napisano wyżej. Po Belgii pewnie wszyscy w Mercu tam się bali co będzie jak dojdzie do walki, a tu Hamilton się zbliża i akurat Rosberg popełnia błąd, Hamilton i tak był szybszy, a dla zespołu pewne 1-2. Zresztą podobnie było w jednym z poprzednich wyścigów, Hamilton zbliżał się w szybkim tempie do Rosberga, którego następnie spowolniła/wykluczyła awaria o ile dobrze pamiętam.
Formuła 1 skończyła się wraz z sezonem 2008.
„Bolidy F1 muszą być tylko dla prawdziwych mężczyzn, nie dla nastolatków, którzy potrafią obsługiwać przyciski na kierownicy." - Niki Lauda
Avatar użytkownika
ice
 
Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 15:02

Postprzez Kamikadze2000 N wrz 07, 2014 17:52  Re: GP Włoch 2014

To wyglądało, jak GP Wielkiej Brytanii @ice - tylko, że tam była awaria skrzyni biegów. Tu o problemach z hamulcami nic nie mówiono, więc raczej błąd. Podpalił się... ;) Chodzą plotki, iż zrobił to celowo w ramach zadośćuczynienia za GP Belgii... ale to już temat dla spiskowców. ;) Ważne jednak jest to, iż zdobył te 18 punktów. W Wielkiej Brytanii nie było mu to dane. Jest dobrze. To tor Hamiltona - Anglik to "mistrz hamowania". To jego specjalność. Nico świetnie czuje się na ciasnych i krętych obiektach. Liczę więc na rewanż w Singapurze. :D
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez ice N wrz 07, 2014 18:17  Re: GP Włoch 2014

A no właśnie, to było GP Wielkiej Brytanii.
Kamikadze2000 napisał(a):Chodzą plotki, iż zrobił to celowo w ramach zadośćuczynienia za GP Belgii... ale to już temat dla spiskowców. ;)

Nie no, w to to chyba nikt poważny nie uwierzy, tym bardziej, że Hamilton tak czy siak by go wyprzedził tym bardziej na takim torze, także już prędzej można uwierzyć, że Rosberg nie chcąc przegrać w walce pojechał prosto, ale i to brzmi jak s-f. Po prostu błąd i tyle, a że w idealnym dla teamu momencie to i Wolf się uśmiechnął.
Formuła 1 skończyła się wraz z sezonem 2008.
„Bolidy F1 muszą być tylko dla prawdziwych mężczyzn, nie dla nastolatków, którzy potrafią obsługiwać przyciski na kierownicy." - Niki Lauda
Avatar użytkownika
ice
 
Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 15:02

Postprzez gregoff N wrz 07, 2014 18:27  Re: GP Włoch 2014

Lewis odzyskał równowagę i zmiótł Nico z toru dzisiaj. Niestety to tylko jeden wyścig a ostatnio Nico lepiej wykorzystywał potencjał bolidu. Z prawdziwą oceną sytuacji należy poczekać parę wyścigów.

Fakt jest faktem, że jeśli Mercedes niczego nie zepsuje to nikt nie może pomarzyć o zwycięstwie. Dzisiaj robili co chcieli i wydaje mi się, że od chwili kiedy Lewis zajął pierwsze miejsce to po prostu kontrolowali wyścig. Nico widział, że nie ma dzisiaj szans na wygraną i wolał pewne drugie miejsce niż jakieś problemy i awarię.

Wynik Massy to efekt dobrego startu plus problemów Bottasa. Nic wielkiego nie pokazał a nikt zagrozić mu nie był w stanie. Gratulacje mu się jednak należą po paru średnich występach podium to bardzo dobry wynik.

Kolejny wspaniały wynik Ricciardo!!! Może nie chodzi o miejsce, ale o profesorską jazdę. Te dwa manewry wyprzedzania kiedy zmienił stronę na prawą a potem znowu na lewo!!! Geniusz w czystej postaci. A wcześniej kilka ładnych ataków na pierwszej szykanie. Vettel wygląda przy nim jak nowicjusz i kierowca bez jaj. 4 tytuły mistrzowskie a w tym sezonie lepszy kierowca siedzi w drugim bolidzie RB.

Perez - Button - kwintesencja ścigania:) Na granicy, ryzykowna ale bardzo uczciwa.

Kara dla Kevina - nieporozumienie. Rozumiem, że nie zostawił mu miejsca, ale nie było to jego intencją. Jeśli wkraczamy w takie sytuacje to troszkę przesadzamy...

Jak na Monze wyścig ciekawy, więcej manewrów wyprzedzania niż w zeszłym roku. Szkoda Alonso bo chyba byłby w stanie powalczyć o czołową 4...
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez rangiz N wrz 07, 2014 18:46  Re: GP Włoch 2014

Ostatnio Magnussen zasłużył na karę, tym razem to jakieś kpiny... za co?
Avatar użytkownika
rangiz
 
Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 18:15
Lokalizacja: Poznań

Postprzez ice N wrz 07, 2014 18:49  Re: GP Włoch 2014

gregoff napisał(a):Kolejny wspaniały wynik Ricciardo!!! Może nie chodzi o miejsce, ale o profesorską jazdę. Te dwa manewry wyprzedzania kiedy zmienił stronę na prawą a potem znowu na lewo!!! Geniusz w czystej postaci. A wcześniej kilka ładnych ataków na pierwszej szykanie. Vettel wygląda przy nim jak nowicjusz i kierowca bez jaj. 4 tytuły mistrzowskie a w tym sezonie lepszy kierowca siedzi w drugim bolidzie RB.

Nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca, ale póki co Ricciardo jest definitywnie najlepiej walczącym/wyprzedzającym kierowcą tego sezonu. Skuteczność, pewność i bezkolizyjność z jaką to robi powinny być materiałem szkoleniowym dla napalonych dzieciaków.
Formuła 1 skończyła się wraz z sezonem 2008.
„Bolidy F1 muszą być tylko dla prawdziwych mężczyzn, nie dla nastolatków, którzy potrafią obsługiwać przyciski na kierownicy." - Niki Lauda
Avatar użytkownika
ice
 
Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 15:02

Postprzez bartoszcze N wrz 07, 2014 19:11  Re: GP Włoch 2014

Gutierrezowi upiekło się - bez punktów karnych i przesunięć na starcie, tylko +20 sekund za potrącenie Grosjeana, co w praktyce oznacza bez kary, skoro i tak przyjechał nawet za Ericssonem (sam się zresztą najbardziej ukarał rozwalając sobie oponę). Sędziowie uznali wyjaśnienie, że miał problemy z hamulcami.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Arnulf N wrz 07, 2014 19:27  Re: GP Włoch 2014

Kara dla Magnussena jak dla mnie kompletnie nie trafiona, w ogóle nie powinno jej być. Nie wiem co musiałby Duńczyk zrobić, żeby nie wypchnąć Bottasa, chyba się teleportować. Jak dla mnie normalna walka koło w koło w zakręcie, Kevin nie bardzo mógł zostawić więcej miejsca Valtteriemu. Wcześniejsze hamowanie nie wchodzi nawet w grę, bo byli koło w koło, a Kevin był po wewnętrznej, czyli teoretycznie miał większe szanse na obronę. Sam Bottas chyba też nie zgłaszał niczego przez radio. I mówię to jako sympatyk Williamsa. Bo po prostu fajnie się oglądało ten pojedynek i mimo małej frustracji wynikającej z utknięcia Fina za Kevinem (a wcześniej wyprzedził go bez problemów) to fajnie to było oglądać. Podejrzewam, że to jak zauważył Kazik, konsekwencja kary z Belgii, ale ja czegoś takiego nie uznaję. Belgia to Belgia, co tam się zdarzyło już Kevin odcierpiał.

Tym bardziej jednak cieszy mnie, że Bottas jednak zdołał wyprzedzić Kevina jeszcze w walce na torze. Cały wyścig Fina po prostu rewelacja. Problemy na starcie, ale później konsekwentnie odrabiał straty. I wczoraj pisałem, że to Massa bardziej kojarzy się ze stratą pozycji, a dzisiaj było trochę na odwrót. Ale ostatecznie P3 w klasyfikacji generalnej jest i to jest najważniejsze. Szkoda tylko tego, że Mercedes jest nie do ruszenia w tym sezonie, bo gdybologia stosowana mówi, że brak Mercedesa dałby być może ciekawą rywalizację Williamsa i Red Bulla w walce o mistrzostwo świata. I tak jest cholerny postęp w wykonaniu tego zespołu, za co należą się szczere gratulacje.

Rosberg dzisiaj sam na własne życzenie pozbawił się wygranej, w ogólnym rozrachunku jednak niewiele mu to szkody zrobiło, póki co. Uśmiech Wolffa ja odbieram jako taki trochę wyraz ulgi na twarzy, bo kolejny pojedynek tych dwóch kierowców na torze ponownie mógłby pozbawić ich wielu punktów.

Sam wyścig był po prostu kolejnym ciekawym widowiskiem w tym sezonie. Zauważyłem, że już nawet Borowczyk nie narzeka jakież to niedobre zmiany przechodzi F1, tylko co raz częściej wspomina, że po prostu obecny sezon daje nam mnóstwo dobrych wyścigów.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez slipstream N wrz 07, 2014 20:20  Re: GP Włoch 2014

Cały wyścig Fina po prostu rewelacja.

Jak dla mnie rewelacją był wyścig Ricciardo, który znowu "Z niczego" osiągnął świetny wynik. Jazda tego człowieka jest niesamowita, i to jak trzyma tempo na całym dystansie wyścigu. Tu już nie ma mowy o sprzyjających strategiach - każdy miał jedną zmianę opon, ale kiedy w końcówce wszyscy "siadali" to Ricciardo zyskiwał. Nikt w RedBullu po Vettelu płakać nie będzie, ani tym bardziej czekać kiedy mistrz poprzedniej ery się odbuduje i dostosuje, kiedy już w tej chwili mają kierowcę dostosowanego idealnie do obecnej F1, tak jak Vettel był idealnie dopasowany do poprzedniej.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Kamikadze2000 N wrz 07, 2014 20:48  Re: GP Włoch 2014

ice napisał(a):A no właśnie, to było GP Wielkiej Brytanii.
Kamikadze2000 napisał(a):Chodzą plotki, iż zrobił to celowo w ramach zadośćuczynienia za GP Belgii... ale to już temat dla spiskowców. ;)

Nie no, w to to chyba nikt poważny nie uwierzy, tym bardziej, że Hamilton tak czy siak by go wyprzedził tym bardziej na takim torze, także już prędzej można uwierzyć, że Rosberg nie chcąc przegrać w walce pojechał prosto, ale i to brzmi jak s-f. Po prostu błąd i tyle, a że w idealnym dla teamu momencie to i Wolf się uśmiechnął.


Dlatego to dobry temat dla spiskowców. ;)
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez Arnulf N wrz 07, 2014 22:57  Re: GP Włoch 2014

Jak dla mnie rewelacją był wyścig Ricciardo, który znowu "Z niczego" osiągnął świetny wynik.


Tak, jak najbardziej również mu się ten tytuł należy jak psu buda. Po trochu kibicowałem pod koniec Vettelowi, aby obronił się przed Ricciardo, jednak Australijczyk jest niesamowity w tym sezonie. W jednym z poprzednich postów ice chwalił Daniela za wyprzedzenia. Razem z Bottasem wykonują rewelacyjną robotę na tym polu w sezonie, jednak to wyprzedzenia Ricciardo są bardziej widowiskowe i tak jakby w "ważniejszych momentach", np. na Węgrzech. Po raz kolejny szkoda, ze Mercedes jest tak bezkonkurencyjny w tym sezonie, bo zobaczyć walkę o mistrzostwo pomiędzy Red Bullami, Williamsami i Mercedesami byłoby czymś fajnym.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez Kazik N wrz 07, 2014 23:11  Re: GP Włoch 2014

Ja tylko dodam też, że niejaki Checo Perez, który jest przecież Latynosem z gorącą głową bez pomyślunku (jak niektórzy uważają) był obok Ricciardo jednym z najlepszych kierowców drugiego planu w tym wyścigu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez pawel92setter Pn wrz 08, 2014 8:16  Re: GP Włoch 2014

To był ciekawy wyścig. Było sporo walki o wszystkie punktowane pozycje. Pojedynki były w większości czyste, choć rozczarowała mnie przepaść między czołowymi zespołami.

Gratulacje dla Hamiltona. Przez cały weekend był szybszy od Rosberga i nieudany start nie był w stanie tego popsuć. Błąd Rosberga był amatorski i każe ocenić jego wyścig jako bardzo słaby. Niestety, w W05 to wystarczy do spokojnego drugiego miejsca.

Williams w końcu osiągnął wynik do jakiego predestynowało go tempo bolidów. Szkoda startu Bottasa, bo podczas jazdy w czystym powietrzu wydawał się być o circa 0,3-0,5 sekundy szybszy od Massy. (Z tym, że mogło to wynikać z łagodniejszego trybu jazdy u Brazylijczyka). Spodziewałem się, że to będzie ten wyścig w którym powalczą z Mercedesami, ale nic takiego nie miało miejsca.

Ricciardo znów zrobił swoje. Ten wyścig to świetna minimalizacja strat ze strony Red Bulla, a późna zmiana opon u Australijczyka umożliwiła mu walkę o P5, w którą by się prawdopodobnie nie włączył przy "standardowej" strategii. Brawa dla zespołu i kierowcy. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej jest już chyba przesądzone. Vettel pojechał dobry wyścig, ale znów przegrał z kolegą.

Świetny wyścig Pereza. Jego walka z Buttonem była ozdobą końcówki wyścigu i pozwoliła osiągnąć Force India bardzo dobry rezultat. Zdobyli więcej punktów od- znacznie szybszego na Monzy- McLarena. Hulkenberg wydaje się być ostatnio bardzo zagubiony i wydaje mi się to aż nieprawdopodobne. Chyba muszę zweryfikować moją opinię o nim, jako o kierowcy ze ścisłej czołówki.

Słaby wyścig McLarena. Mieli dobre pozycje startowe, dobry start, ale nie udało im się tego wykorzystać. W tej sytuacji 5 punktów wygląda jak porażka. Button pojechał przeciętnie, a Magnussen znów dostał karę. Moim zdaniem na nią zasłużył. Bottas był przed nim rozpoczynając hamowanie, a opóźnione hamowanie Duńczyka umożliwiło mu zrównanie się z Finem w zakręcie, ale spowodowało wyjazd na zewnętrzną stronę pierwszego zakrętu. To oznacza, że wypchnął Bottasa poza tor, co w tamtym miejscu może się skończyć gorzej niż stratą czasu.

Ferrari zdobyło tylko 2 punkty. Alonso prawdopodobnie dołożyłby do dorobku kilka kolejnych, ale pierwsza od ponad czterech lat (!) awaria w wyścigu wyeliminowała go z dalszej rywalizacji. Stąd lepsze tempo Raikkonena w środkowej części wyścigu można zrzucić na problemy sprzętowe Hiszpana.

Co do reszty stawki to warto zwrócić uwagę na świetnego Kwiata (kolejny raz). Gdyby nie sytuacja z pierwszego zakrętu to byłby w punktach. Mimo, że świetnie się wybronił przed wypadkiem to z pewnością uszkodził tam zawieszenie i stracił mnóstwo czasu na ostatnich kilku okrążeniach. Maldonado zdominował Grosjeana, choć w tym crapie trudno oceniać kierowców. To co zrobił Gutierrez to czyste chamstwo/głupota i dobrze, że został za to ukarany przebiciem opony. W walce o ochłapy Kobayashi pokonał Bianchiego, co może być małym światełkiem w tunelu dla zielonych.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez dex Pn wrz 08, 2014 8:43  Re: GP Włoch 2014

pawel92setter napisał(a):Ferrari zdobyło tylko 2 punkty. Alonso prawdopodobnie dołożyłby do dorobku kilka kolejnych, ale pierwsza od ponad czterech lat (!) awaria w wyścigu wyeliminowała go z dalszej rywalizacji. Stąd lepsze tempo Raikkonena w środkowej części wyścigu można zrzucić na problemy sprzętowe Hiszpana.


Zaczyna się tłumaczenie Alonso dlaczego miał gorsze tempo. Szkoda tylko jak Kimiego trapią problemy to fani Ferdynanda tego nie widzą.

gregoff napisał(a):Jak na Monze wyścig ciekawy, więcej manewrów wyprzedzania niż w zeszłym roku. Szkoda Alonso bo chyba byłby w stanie powalczyć o czołową 4...

Alonso w chwili usterki był na 10 pozycji, zważywszy że tempo miał nie za dobre na 100% nie byłby w okolicach 4 miejsca. Ale oczywiście Alonso udzieli niesamowity komentarz po wyścigu i ludzie łykają jego nad ludzkość.
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez katinka Pn wrz 08, 2014 8:44  Re: GP Włoch 2014

Tu już nie ma mowy o sprzyjających strategiach - każdy miał jedną zmianę opon, ale kiedy w końcówce wszyscy "siadali" to Ricciardo zyskiwał.

No zyskiwał, ale strategia chyba też tu pomogła trochę, co nie? Późno zjechał na zmianę opon i miał potem w końcówce lepsze, mniej zużyte gumy niż inni. Bo oprócz Hamiltona i Rosberga, no i może Bottasa, Massy, to reszta z którą walczył Daniel miała chyba duże bardziej zużyte opony i wcześniej pit stop zaliczyła, chociażby Perez, Magnussen, Button, a zwłaszcza Vettel miał inną, agresywniejszą strategię i gumy starsze aż o 8 okrążeń, więc nie dziwić, że RIC wygrał z nim tą walkę o pozycje kilka kółek przed metą.

Ogólnie fajne GP, zresztą Monza zawsze jest magiczna. Wspaniały wyścig Lewisa, małe problemy na starcie, kilka wyprzedzeń, a potem już miał swoje, szybkie tempo. Co do Rosberga, to było bezbarwnie i nudno jak zwykle, no i bajki, że specjalnie popełnił błąd, jeśliby tak zrobił to byłby albo idiotą albo przyznał się że kolizja z Hamiltonem na Spa była specjalnie. A ja uśmiechów T.Wolffa to nie analizuję, nie patrzę się w ogóle na niego, bo mnie gość wkurza ostatnio :P

Ricciardo pojechał bardzo dobrze, ale ja tam nie widzę w jego jeździe nic spektakularnego. Bardziej już wczoraj podobała mi się jazda Bottasa, kilka dobrych walk miał i z takim jakimś zacięciem, nawet czasem bez kalkulowania odrabiał straty z tego P11. A najbardziej to i tak zachwycił mnie wyścig Pereza i Magnussena, chłopaki potrafią walczyć ostro, agresywnie się bronić, a przy tym jechać dobry wyścig, mam nadzieję, że tylko tacy kierowcy to przyszłość F1 :) A kara dla Kevina to jakaś nadgorliwość sędziów znów, bronił się pięknie, szkoda tej kary bo mógł być wyżej i więcej punktów ugrać dla siebie i McLarena. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie McLaren nie pozbędzie się takiego kierowcy jak Kevin, bo już raz robiąc tak z Perezem nie popisali się.
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron