GP Włoch 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez slipstream Śr wrz 10, 2014 14:50  Re: GP Włoch 2014

No ale jak już "udowodniono" wyżej wynik Ricciardo nie ma żadnego znaczenia, bo on sobie umie zaoszczędzić opony, a potem w końcówce wyprzedzać na świeżych. Te statystyki kłamią :-P
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Mexi Śr wrz 10, 2014 15:11  Re: GP Włoch 2014

Dzięki @pawel92setter, ja o to prosiłem ;)

A generalnie po to, aby sprawdzić, czy w tym co pisze katinka jest jakiś sens. Otóż nie - nie ma w tym roku kierowcy jeżdżącego fajniej dla oka niż Ricciardo i jej logika się kupy nie trzyma. Ale jest kobietą, więc z logiką na bakier ;]
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez MPOWER Śr wrz 10, 2014 17:43  Re: GP Włoch 2014

Arnulf napisał(a):Widać dobre miałem obserwacje, jak pisałem w jednym z postów, że Ricciardo i Bottas wydają się być tymi kierowcami, którzy najwięcej walczą na torze ;).

To jest ich wina. Bottas akurat często źle startuje albo popełni jakiś głupi błąd a potem musi odrabiać. Ricciardo za to kiepsko wykonuje kwalifikacje i nei rzadko mu się zdarza zaspać na starcie.
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Postprzez pawel92setter Śr wrz 10, 2014 18:05  Re: GP Włoch 2014

MPOWER :o
Co oznacza definicja Twojego słowa "często"? Na razie Bottas raz kiepsko wystartował i raz popełnił głupi błąd. Z tym, że zdarzało mu się startować z dalszych pozycji po mokrych kwalifikacjach, albo karze.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez barti_kakti Śr wrz 10, 2014 18:15  Re: GP Włoch 2014

Riccardo również dobrze jeździ w qualu - ze wszystkich tegorocznych wyścigów z Sebem przegrał tylko 4 razy (a Seb uchodzi za mistrza qualu).
"When people see a strong horse and a weak horse, by nature they will like the strong horse."
Avatar użytkownika
barti_kakti
 
Dołączył(a): Śr gru 04, 2013 21:50

Postprzez Kamikadze2000 Śr wrz 10, 2014 18:32  Re: GP Włoch 2014

barti_kakti napisał(a):Riccardo również dobrze jeździ w qualu - ze wszystkich tegorocznych wyścigów z Sebem przegrał tylko 4 razy (a Seb uchodzi za mistrza qualu).


Ricciardo także. To właśnie dyspozycją w czasówkach w STR zyskał sympatię m.in. moją. Bo takim trupem na więcej liczyć nie mógł. Ale także w seriach juniorskich - zawsze miał więcej PP od zwycięstw. :)
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez xdomino996 Śr wrz 10, 2014 18:43  Re: GP Włoch 2014

Mexi napisał(a):Dzięki @pawel92setter, ja o to prosiłem ;)

A generalnie po to, aby sprawdzić, czy w tym co pisze katinka jest jakiś sens. Otóż nie - nie ma w tym roku kierowcy jeżdżącego fajniej dla oka niż Ricciardo i jej logika się kupy nie trzyma. Ale jest kobietą, więc z logiką na bakier ;]


Bo? Ma najlepszą średnią wyprzedzeń i co w związku z tym? Ja rozumiem, że tutaj są fani Riccardo, bo dowalił temu nielubianemu Niemcowi, ale czemu taki Ricciardo ma jeździć lepiej dla oka niż np taki Bottas?
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez bartoszcze Śr wrz 10, 2014 18:51  Re: GP Włoch 2014

Grosjean ma lepszą średnią wyprzedzeń niż Hamilton czy Alonso, yay, what a racer!
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Mexi Śr wrz 10, 2014 19:27  Re: GP Włoch 2014

xdomino996, Ric, Bottas - obaj zasługują na wyróżnienie w tym roku. Poza tym nie wierzę, że tak płytko zrozumiałeś moją wypowiedź.

I tak, pokazuję, że argumenty katinki nie mają sensu, ale rozumiem, że jako kobieta może mieć swoją własną logikę :-D
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez Simi Śr wrz 10, 2014 19:56  Re: GP Włoch 2014

@MPOWER
To ciekawe, oglądamy najwyraźniej inny sezon. Ricciardo kiepsko wystartował chyba tylko ostatnio, a te "kiepskie" kwalikacje to nie wiem skąd wziąłeś. Gdy przegrywa z Vettelem (a na razie i tak wygrał częściej niż przegrał) to jest niedaleko za nim. To są te "kiepskie" kwalifikacje, tak? Doprawdy, interesujące. Poza tym - nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy :lol:
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez lr3 Śr wrz 10, 2014 20:06  Re: GP Włoch 2014

To jest ich wina. Bottas akurat często źle startuje albo popełni jakiś głupi błąd a potem musi odrabiać. Ricciardo za to kiepsko wykonuje kwalifikacje i nei rzadko mu się zdarza zaspać na starcie.


Obaj powinni się uczyć od Kimiego, który dla odmiany nie popełnia takich błędów 8-)
lr3
 
Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 11:35

Postprzez xdomino996 Śr wrz 10, 2014 20:17  Re: GP Włoch 2014

Mexi napisał(a):Poza tym nie wierzę, że tak płytko zrozumiałeś moją wypowiedź.

Jego ataki na Monzy były całkiem miłe dla oka, ale Ty przed chwilą uargumentowałeś, że na Ricciardo najlepiej się patrzy, bo ma najwięcej wyprzedzeń. O to się "doczepiłem" :)
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez Mexi Śr wrz 10, 2014 21:14  Re: GP Włoch 2014

Chodzi mi o to, że katinka lubi widowiskowych kierowców którzy nie kalkulują - jak np. Hamilton (hmm, aż się przypomina ta prosta Lesmos 1 - Lesmos 2 z 2009r.) a nie lubi Ricciardo. A tutaj właśnie ta statystyka pokazuje, że Ricciardo jeździ najatrakcyjniej dla kibica - dużo wyprzedzań i to dobrych!. No bo co innego może być atrakcyjnego dla kibica jak nie wyprzedzania? Różnicy 0.2 czy nawet 1s się nie zauważy a walkę na dohamowaniu - jak najbardziej.

Mam wrażenie, że jakby się rozbił raz czy dwa to katinka by powiedziała, że nie kalkuluje więc jest dobry :D A dla mnie kwintesencją świetnej walki do dziś jest Kubica - Button z Walencji 2010.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez slipstream Śr wrz 10, 2014 21:25  Re: GP Włoch 2014

No ale zaraz sie zacznie że RIC jeździł na nowych oponach to się nie liczy ta statystyka... a zaraz w zdaniu obok zawsze pada że nie mają dla katinki znaczenia żadne dodatkowe aspekty jazdy o jakiejś się z nią dyskutuje jak choćby kluczowe zarządzanie oponami, bo liczy się sama widowiskowość samej jazdy i manewry. A już najlepiej wypadanie z trasy bo widać że się stara - jakby kierowcy którzy z trasy nie wypadają nie jeździli na limicie i nie starali się, a przy tym robili to lepiej nie kończąc na poboczu. No ale to własnie RIC powinien być jej bohaterem, bo nie powinno mieć żadnego znaczenia na jakich jedzie oponach bo to nie ma znaczenia, a wyprzedza najczęściej, czyli jeździ widowiskowo. Nie, to się zupełnie kupy nie trzyma i przeczy samo sobie w jednym zdaniu.

Różnicy 0.2 czy nawet 1s się nie zauważy a walkę na dohamowaniu - jak najbardziej.

W TV może tego nie widać, ale siedząc na torze jest coś takiego w powietrzu, że dokładnie widzisz i czujesz kiedy jakiś kierowca urywa te ułamki sekundy. Dlatego, własnie tyle lepsze są wyścigi na żywo, bo widzisz i czujesz masę dodatkowych rzeczy, łącznie z tymi ułamkami sekund.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez MPOWER Śr wrz 10, 2014 21:38  Re: GP Włoch 2014

lr3 napisał(a):
To jest ich wina. Bottas akurat często źle startuje albo popełni jakiś głupi błąd a potem musi odrabiać. Ricciardo za to kiepsko wykonuje kwalifikacje i nei rzadko mu się zdarza zaspać na starcie.


Obaj powinni się uczyć od Kimiego, który dla odmiany nie popełnia takich błędów 8-)

:-D
Akurat w tym sezonie startów nie psuje :P

Więc skończcie ten temat, bo nie ma sensu. GP Monza się skończyło. Przed nami GP Singapuru.
Avatar użytkownika
MPOWER
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 19:56
Lokalizacja: Z północy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron