GP Japonii 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez bartoszcze Wt paź 07, 2014 11:49  Re: GP Japonii 2014

Na tej zasadzie można się licytować też "to pokaż zdjęcie żółtej flagi na P10"...


Niby tak, ale zaczęło się od przytoczonego przez Pieczara tekstu, gdzie z nie wiadomo jakiego powodu zaznaczono sektor między P10 a P11 na zielono. Czytałem go uważnie i nie znalazłem nic co by uzasadniało takie oznaczenie.

---
Smutna wypowiedź Hartsteina:
"Od 2010 roku mówiłem, że przestrzeganie przepisów o flagach się pogarsza, i to szybko. I nikt nie stara się go odpowiednio mocno przywrócić.
Na każdym spotkaniu z kierowcami, ci ścigają Charliego: "Jak szybko mogę jechać pod żółtą flagą", "jak szybko pod podwójną żółtą", a nawet "czy będzie kara jeśli przejadę sektor o 0,2 sekundy wolniej niż poprzednio..." "
http://formerf1doc.wordpress.com/2014/10/07/2271/
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez gucioprawda Wt paź 07, 2014 16:13  Re: GP Japonii 2014

http://www.f1today.net/en/news/new-stat ... es-bianchi

"He has suffered a diffuse axonal injury and is in a critical but stable condition."
10% szans na wybudzenie, wg http://en.wikipedia.org/wiki/Diffuse_axonal_injury
gucioprawda
 
Dołączył(a): Pn maja 16, 2011 0:39
Lokalizacja: Warszawa-studia, Częstochowa-wakacje
GG: 5749292

Postprzez Kayo Wt paź 07, 2014 16:14  Re: GP Japonii 2014

cichy napisał(a):Tak z innej beczki, pojawiło się jakiekolwiek info odnośnie stanu Bianchiego? Czy wciąż czekamy kiedy to rodzina uzna to za stosowne?


Doznał "rozlanego uszkodzenia aksonalnego".

Cytat: Powstają w wyniku ciężkiego, tępego urazu mózgu. Efektem są uszkodzenia w obrębie zarówno białej, jak i szarej istoty mózgu. Uszkodzenia aksonów z mikroskopijnymi krwawieniami prowadzą do obrzęku mózgu.
Avatar użytkownika
Kayo
 
Dołączył(a): Pt maja 04, 2007 7:11

Postprzez pablonzo Wt paź 07, 2014 16:40  Re: GP Japonii 2014

Wszyscy byśmy chcieli aby Bianchi z tego wyszedł, ale po tak mocnym uderzeniu musiałby być to cud ;<
pablonzo
 
Dołączył(a): Cz sty 13, 2011 4:21

Postprzez Kamikadze2000 Wt paź 07, 2014 17:42  Re: GP Japonii 2014

Jules był moim ulubionym kierowcą wyścigów promocyjnych. Od startów w F3 bardzo mu kibicowałem i zawsze broniłem. Wróżyłem mu starty w Ferrari i niestety... :sad: ten paskudny wypadek prawdopodobnie przekreślił jego karierę... :-( Mam jednak nadzieje, że chłopak wbrew wszelkim statystykom wróci do normalnego życia. Kariera wyścigowa to teraz najmniej istotna sprawa. Trzymaj się Mistrzu!

Kolejny powód, dla którego oczekuje zakończenia tego dziwnego sezonu...
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez gregoff Wt paź 07, 2014 19:26  Re: GP Japonii 2014

Jednym słowem katastrofa dla niego i rodziny. Żal ściska serce, że nikt i nic tego już nie zmieni...
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez maiesky Wt paź 07, 2014 20:38  Re: GP Japonii 2014

Czy świetlne (elektroniczne) tablice już nie są w użyciu do wspomagania flag?
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez cichy Wt paź 07, 2014 20:41  Re: GP Japonii 2014

Chyba nie na wszystkich torach to występuje
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Ramol Wt paź 07, 2014 20:42  Re: GP Japonii 2014

Oprócz flag kierowca ma światełko na kierownicy oraz komunikacje radiową z inżynierem...
"Nie wazne czy wygrasz czy przegrasz... no chyba ze przegrasz" - gen. Tacticus (Swiat Dysku)
Avatar użytkownika
Ramol
 
Dołączył(a): Pt sie 19, 2011 8:53

Postprzez bohdi Wt paź 07, 2014 21:05  Re: GP Japonii 2014

maiesky napisał(a):Czy świetlne (elektroniczne) tablice już nie są w użyciu do wspomagania flag?

Są w użyciu.
Tablica świetlna przy wejściu do Dunlop. Zdjęcie juz po wypadku JB, ale podświetlenie pojawiło sie zaraz po kraksie Sutila, więc Jules musiał je widzieć.
Obrazek
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez Simi Wt paź 07, 2014 21:14  Re: GP Japonii 2014

Tam była spora kałuża. Wystarczy, że złapał aquaplaning, nie musiał wcale jechać zbyt szybko.. strasznie to niefortunne zdarzenie, łzy się do oczu same cisną.. :sad:
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez bartoszcze Wt paź 07, 2014 21:20  Re: GP Japonii 2014

bohdi napisał(a):
maiesky napisał(a):Czy świetlne (elektroniczne) tablice już nie są w użyciu do wspomagania flag?

Są w użyciu.
Tablica świetlna przy wejściu do Dunlop. Zdjęcie juz po wypadku JB, ale podświetlenie pojawiło sie zaraz po kraksie Sutila, więc Jules musiał je widzieć.


Oraz:
Obrazek
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez maiesky Śr paź 08, 2014 13:42  Re: GP Japonii 2014

Dzięki panowie. Faktycznie, wczoraj na nagraniu widziałem tablice elektroniczne, co prawda pokazywały jedynie niebieskie sygnały dla dublowanych więc nie byłem pewien, czy używane są do każdego sygnału.
To faktycznie był tragiczny splot okoliczności. Jedyne co można było zrobić w procedurach, to upewnić się, że ciągnik nie wyjedzie dopóki nie będzie pewności że podczas jego obecności będą obok przejeżdżać bolidy. Sensownie to możliwe jest tylko przez wypuszczenie samochodu bezpieczeństwa i odczekanie, aż stawka bolidy się dogonią. Druga opcja- spowolnienie do naprawdę bezpiecznej prędkości, a nie tylko odpuszczenie gazu.
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez Damos Śr paź 08, 2014 16:09  Re: GP Japonii 2014

maiesky napisał(a): Jedyne co można było zrobić w procedurach, to upewnić się, że ciągnik nie wyjedzie dopóki nie będzie pewności że podczas jego obecności będą obok przejeżdżać bolidy.
:D Chyba: "dopóki nie będzie pewności że podczas jego obecności NIE będą obok przejeżdżać bolidy" ?

Nie demonizujmy - zamiast ciągnika mógł tam stać/leżeć inny bolid po wypadku i Bianchi mógł się pod niego wbić i zdekapitować lub nadziać na wystający wahacz lub drążek kierowniczy. Nie da się wszystkiego przewidzieć i przed wszystkim zabezpieczyć.
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Master Śr paź 08, 2014 21:52  Re: GP Japonii 2014

Obrazek
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron