Grand Prix Rosji 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez rafaello85 N paź 12, 2014 19:21  Re: Grand Prix Rosji 2014

heh, Bernie obskakiwał Włodka jak prawdziwego cara. Poszedł za nim aż do miejsca w którym, tuż przed dekoracją, przebywa czołowa trójka klasyfikacji wyścigu. Trudno mi sobie przypomnieć, ile razy w tamtym miejscu widziałem Berniego. Być może czasami tam bywał, ale powiem szczerze, że nie pamiętam - wiek tez robi swoje, pamięć nie ta co kiedyś :wink:
Być może Ecclestone negocjuje jakiś nowy, przyszły kontrakt? Np. GP Krymu albo GP "Noworosji"? Kto wie, kto wie.
Również zauważyłem, że Lewis na samym początku przeszedł dość obojętnie ( dopiero po chyba 2 minutach podał rękę ) obok Władymira. Nie wierzę, że go nie zauważył albo nie poznał. Jakaś manifestacja polityczna z jego strony? hmmm.

Co do nowego Tilkogniotu - ehhhh. Gdy się cieszyłem, że Walencja wypadła z kalendarza F1, to nie przypuszczałem, że "druga" wskoczy dwa lata później. Tor jak dla mnie :źle: Do tego zły dobór opon przez Pirelli i mieliśmy jeden z najbardziej beznadziejnych wyścigów sezonu.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Arnulf N paź 12, 2014 19:35  Re: Grand Prix Rosji 2014

rafaello85 napisał(a):heh, Bernie obskakiwał Włodka jak prawdziwego cara. Poszedł za nim aż do miejsca w którym, tuż przed dekoracją, przebywa czołowa trójka klasyfikacji wyścigu.


Nie ma się co dziwić, Władimirowicz pewnie nie skąpił przy opłacie dla Ecclestone'a za organizację wyścigu.

Tak się skupiłem na sytuacji po wyścigu, że nie napisałem nic o samym wyścigu. I w sumie nie ma za wiele co pisać, bo jak zauważyliście, wyścig porywający nie był. Po pierwszych paru okrążeniach byłem zadowolony, 2 bolidy przejeżdżające koło w koło zakręt 3 dawały super widowisko. No i w sumie na tym się skończyło. Jak na początku Bottas utrzymywał się za Hamiltonem w granicach 2-3 sekund przez parę okrążeń to nawet przez chwilę pomyślałem, że może się uda mu z Anglikiem powalczyć. Ostatecznie ulec musiał także i Rosbergowi, którego po wyjeździe w buraki na pierwszym okrążeniu nie spodziewałem się ujrzeć na 2 miejscu. Tym bardziej, że zgłaszał problemy z szybko zużywającymi się oponami i możliwością kolejnego pit-stopu. Na plus kolejny większy zysk punktowy od Ferrari co owocuje umocnieniem się Williamsa na P3 w klasyfikacji generalnej.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez xdomino996 N paź 12, 2014 19:37  Re: Grand Prix Rosji 2014

No Lewis dziwnie się nieco zachował, ale też ich musimy zrozumieć, do tego pokoju idą by się "ogarnąć", wypić butelkę wody i iść na podium skończyć weekend. Zmęczenie i te sprawy powoduje, że zakładam, że wchodząc do pokoju nie mają oni od razu ochoty uśmiechać się do każdego.

Zresztą też uważam obecność tam Putina jako nieporozumienie. Ja rozumiem, że lubi on być w centrum uwagi, ale bez przesady.

Ogólnie tor nie jest zły, ale nikt jeszcze nie pisał o przepięknym pojedynku Eric-Kevin na tym długim lewym łuku. Poezja 8-)
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez Saruto N paź 12, 2014 20:07  Re: Grand Prix Rosji 2014

Tor jest beznadziejny, pomimo starań nikt się nie rozbił i nie wpadł w żwir (uroki autostrad) ;)
Kilka lat polecą w Rosji i Putinowi znudzi się płacenie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez slipstream N paź 12, 2014 20:33  Re: Grand Prix Rosji 2014

Zasadniczo pan Tilke stworzył chyba swoje dzieło życia - tor na którym absolutnie nie da się wyprzedzać w wyścigu, ani "ożywić" zawody jakąś neutralizacją. Tor wybaczający kierowcom wszystko, do tego najbardziej wymagającą częścią toru jest... zjazd do boksów. Nic tylko czapki z głów...

I to najlepiej podsumowuje temat GP Rosji - wszyscy rozmawiają albo o carze-celebrycie, albo urokach samego obiektu, a wyścig tam to się w ogóle jakiś odbył?
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Zakhary N paź 12, 2014 20:33  Re: Grand Prix Rosji 2014

Wybaczcie stwierdzenie i możecie się z tym nie zgodzić, ale według mnie nudna to jest czasami tylko Formuła 1 sama w sobie (rozrzut stawki) a nie tor, w tym przypadku Rosja. GP2 i GP3 na tym torze było wyśmienite, rywalizacja łeb w łeb i bez zbędnych kolizji i nieprzemyślanych akcji. W przypadku niższych serii tor sprawdził się wyśmienicie.
Avatar użytkownika
Zakhary
 
Dołączył(a): Cz wrz 23, 2010 20:34

Postprzez slipstream N paź 12, 2014 20:58  Re: Grand Prix Rosji 2014

Owszem, na niższych seriach z niedoborami mocy czy aerodynamiki każdy tor będzie "działał". Problemem jest to, że głownym przeznaczeniem toru w Soczi i innych Tilkedromów jest Formuła 1 i głównym założeniem do którego powinno się dążyć projektując powinno być uczynienie toru atrakcyjnego dla F1, a nie innych serii, tak, aby mając na uwadze całe uwarunkowania konstrukcyjne bolidów pomóc widowisku, a nie go zanudzać.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez hideto N paź 12, 2014 21:00  Re: Grand Prix Rosji 2014

Zakhary napisał(a):Wybaczcie stwierdzenie i możecie się z tym nie zgodzić, ale według mnie nudna to jest czasami tylko Formuła 1 sama w sobie (rozrzut stawki) a nie tor, w tym przypadku Rosja. GP2 i GP3 na tym torze było wyśmienite, rywalizacja łeb w łeb i bez zbędnych kolizji i nieprzemyślanych akcji. W przypadku niższych serii tor sprawdził się wyśmienicie.

Przez pierwsze trzy kółka...
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Pieczar N paź 12, 2014 21:35  Re: Grand Prix Rosji 2014

Paradoksalnie to tutaj jest nawet gdzie wyprzedzać, problemem było rozjechanie się stawki na większe niż 1s odstępy. Przez to nie dochodziło nawet za bardzo do prób ataków.

A sam tor nudny cholernie. Prawie wszystkie zakręty po 90 stopni. Rozumiem taki układ w Singapurze czy jak kiedyś było w Phoenix, gdzie po prostu nie dało się inaczej. Ale tutaj te uliczki były przecież projektowane pod tor, tak więc spokojnie można było urozmaicić. Ciekaw jestem za ile lat F1 stąd zniknie - 3, 4, może 5...
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Satch N paź 12, 2014 23:08  Re: Grand Prix Rosji 2014

Pieczar napisał(a):A sam tor nudny cholernie. Prawie wszystkie zakręty po 90 stopni. Rozumiem taki układ w Singapurze czy jak kiedyś było w Phoenix, gdzie po prostu nie dało się inaczej. Ale tutaj te uliczki były przecież projektowane pod tor, tak więc spokojnie można było urozmaicić. Ciekaw jestem za ile lat F1 stąd zniknie - 3, 4, może 5...

Oby jak najszybciej.
Im Tilke starszy, tym gorsze tory projektuje. Jakoś swego czasu udało mu się wykombinować dużo ciekawsze trasy, jak np. w Malezji, w Bahrajnie czy w Turcji (wprawdzie tam nie miał ograniczeń przestrzennych, ale w Soczi jest całkiem dużo miejsca...) Teraz chyba postanawia pobić rekord toru z największą ilością 90 stopniowych zakrętów. Co gorsza, wszystkie nowe tory są robione "na jedno kopyto" - bardzo długa prosta, ultratechniczny sektor i przede wszystkim - bezkresne połacie asfaltu, które aż się proszą, aby na nie wyjechać. A potem mamy problemy z "track limits"...
Satch
 
Dołączył(a): So mar 09, 2013 16:36

Postprzez bartoszcze Pn paź 13, 2014 5:26  Re: Grand Prix Rosji 2014

Pieczar napisał(a):Ale tutaj te uliczki były przecież projektowane pod tor


Na pewno? To Tilke musiał dostosować projekt do obiektów olimpijskich.
Swoją drogą, to zapowiedź tego co będzie czekać w Azerbejdżanie. Tam przynajmniej będzie podjazd na Stare Miasto...
(no, ale to już do innego wątku)
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Pieczar Pn paź 13, 2014 6:50  Re: Grand Prix Rosji 2014

Między stadionami jest wystarczająco dużo miejsca, żeby trasę choć trochę inaczej poprowadzić.

W Azerbejdżanie może będzie chociaż klasyczny tor uliczny, a nie takie coś jak tutaj.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Lukas Pn paź 13, 2014 7:40  Re: Grand Prix Rosji 2014

A nikt nie widzi przyczyn nudy w złym doborze opon przez Pirelli?
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Kamikadze2000 Pn paź 13, 2014 11:16  Re: Grand Prix Rosji 2014

Koniec sezonu, a ich kierowca nawet z problemami potrafi wyjść na drugie miejsce. ;) Nico spala się w walce - przypomina to początek sezonu. Ale wszystko jest otwarte - jedna awaria i los się odwraca. Oby to jednak ostatni taki sezon... dominacja jednego zespołu jest jeszcze gorsza od dominacji jednego kierowcy... ;)
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez Ramol Pn paź 13, 2014 11:39  Re: Grand Prix Rosji 2014

I tak ostatni wyścig będzie najistotniejszy, tam przydarzy się awaria i mogiła. Wyścig był tak emocjonujący że przespałem podium :-(
"Nie wazne czy wygrasz czy przegrasz... no chyba ze przegrasz" - gen. Tacticus (Swiat Dysku)
Avatar użytkownika
Ramol
 
Dołączył(a): Pt sie 19, 2011 8:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron