Przed Grand Prix Stanów Zjednoczonych 2014

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Kamikadze2000 Pn lis 03, 2014 10:57  Re: Przed Grand Prix Stanów Zjednoczonych 2014

Thorig napisał(a):Rosberg jeździ na poziomie Hamiltona tylko decydują niuanse psychologiczne ? :) Poważnie ? :) Wiadomo jak wygląda wyprzedzanie w F1 przy równorzędnych bolidach... Hamilton jest w stanie wyprzedzić Rosberga w wyścigu, w odwrotnej kolejności kończy się to kontaktem albo spłaszczeniem opon. Gdyby było kilka równorzędnie jeżdżacych bolidów to właśnie szanse Rosberga by zdecydowanie zmalały, tylko to że jest Mercedes i długo długo nic pozwala mu do końca sezonu myśleć o tytule. Hamilton i tak jest ciągle jedno odpadnięcie z wyścigu w plecy w stosunku do Rosberga... gdyby nie to, mógłby myśleć o mistrzostwie już w Brazyli.

I nie, nie jestem jakimś fanem Hamiltona tylko uważam że Rosberg w żaden sposób nie prezentuje poziomu który powinien dać mu mistrzostwo. Mam nadzieję że przyszły sezon będzie znacznie bardziej wyrównany i więcej zawodników będzie mogło walczyć o czołowe lokaty.

Przy zawodnikach o równym poziomie, jadących w jednakowych bolidach, w 99% przypadków ten który skończy pierwsze okrązenie przed drugim powinien dowieźć to do mety... inaczej ten który wyprzedzi pierwszego pokazuje że w danym wyścigu był wyraźnie lepszy.


Wiadomo, że lepszy jest Anglik, ale statystyka nie oddaje prawdziwego obrazu. Nie ma między nimi różnic klas - są blisko siebie... lepszy jednak jest Hamilton i tego nie zaprzeczę. Brak rywala dla Merca sprawia, że wygranie nad partnerem zespołowym oznacza zwycięstwo (w normalnych warunkach rzecz jasna). Największym atutem Hamiltona jest hamowanie oraz szybkie dogrzewanie opon... stąd wynikają różnice i rzutują na wyniki bezpośredniej walki. Bo nie ma tu dominacji, w której Rosberg jest gdzieś tam daleko z tyłu i bez jakichkolwiek szans. O to mi chodzi. W bezpośredniej walce jednak przegrywa... i tu decydują właśnie te istotne kwestie, często niuanse. ;) Ale każdy ma swoje zdanie. Jedno jest pewne - Hamilton jest tym lepszym.
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez slipstream Pn lis 03, 2014 11:15  Re: Przed Grand Prix Stanów Zjednoczonych 2014

Wiadomo, że lepszy jest Anglik, ale statystyka nie oddaje prawdziwego obrazu. Nie ma między nimi różnic klas

Bo ja wiem. po tym jęk Lewis rozgrywa od dłuższego czasu Rosberga w trakcie wyścigów, to śmiem twierdzić że to jest jednak różnica klas. Obie klasy to wysokie klasy, ale jednak nie te same.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Kamikadze2000 Pn lis 03, 2014 19:20  Re: Przed Grand Prix Stanów Zjednoczonych 2014

slipstream napisał(a):
Wiadomo, że lepszy jest Anglik, ale statystyka nie oddaje prawdziwego obrazu. Nie ma między nimi różnic klas

Bo ja wiem. po tym jęk Lewis rozgrywa od dłuższego czasu Rosberga w trakcie wyścigów, to śmiem twierdzić że to jest jednak różnica klas. Obie klasy to wysokie klasy, ale jednak nie te same.


Zależy, jak kto na to patrzy. Ja inaczej widzę różnicę klas kierowców. Moim zdaniem to najwyższa półka - obaj należą do grona najlepszych. Lepszy jest jednak Anglik. Posiada więcej mocnych stron, które składają się na sukces. Do tego dochodzi sytuacja Rosberga - jest w sytuacji podbramkowej, nie ma komfortu psychicznego i popełnia błędy. Pzdr
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Poprzednia strona

Powrót do Sezon 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron