Punktacja

Pytania i odpowiedzi na sprawy dotyczące funkcjonowania F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Dżejson Pt lut 26, 2010 18:46  Re: Punktacja

A.. i jeszcze przepis ile % wyścigu trzeba przejechać aby dostać punkty (istnieje to jeszcze? bo jeśli tak to już dawno chyba zapomniany i dobrze) :smile:

Jak to zapomniany, a Australia 2008 to co ? :) 90% dystansu żeby zostać sklasyfikowanym ;)
Dżejson
 
Dołączył(a): Pn sie 04, 2008 23:34

Postprzez deeze Pt lut 26, 2010 21:50  Re: Punktacja

Dżejson napisał(a):
A.. i jeszcze przepis ile % wyścigu trzeba przejechać aby dostać punkty (istnieje to jeszcze? bo jeśli tak to już dawno chyba zapomniany i dobrze) :smile:

Australia 2008 to co ? :)

Albo słynne już GP Węgier 2006, dyskwalifikacja Kubicy i nagle Schumacher, który nie zobaczył flagi w szachownicę, w punktach ;-)
Courtesy is not expensive and can pay big dividends
...i okazało się, że J. Obrocki to burak.
Avatar użytkownika
deeze
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 2:41
Lokalizacja: Warszawa/Krosno

Postprzez marrak So lut 27, 2010 9:44  Re: Punktacja

to pytanie uzupełniająceDżejson: kto w Australii 2008 nie dostał punktów?? bo ja takiego nie widzę.
i pytanie uzupełniające deeze: wejdź na F1.com to zobaczysz, że Szumi przejechał 67/70 okr. więc nie wiem co to ma wspólnego z 90 % wyścigu

Nie wiem co te wspomniane przez Was wyścigi mają wspólnego z odebraniem punktów za nie przejechanie x% wyścigu??
raz, że były dawno więc może nie pamiętam dokładnie, ale z wyników nic na to nie wskazuje.

I żeby była jasność: właśnie o to mi chodzi, że takie wyścigi zdarzają się coraz rzadziej, lub w ogóle, a dodanie miejsc punktowanych do 75% jak ktoś proponował, przywróci ten głupi (moim zdaniem!) przepis do łask.
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez Maly-boy So lut 27, 2010 9:46  Re: Punktacja

jest przepis mówiący o tym ,że trzeba przejechać 90% dystansu żeby być sklasyfikowanym i nie ważne czy w punktach czy nie ,więc przepis nie jest zapomniany
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez deeze So lut 27, 2010 15:12  Re: Punktacja

deeze: wejdź na F1.com to zobaczysz, że Szumi przejechał 67/70 okr. więc nie wiem co to ma wspólnego z 90 % wyścigu

Heee?
Ano to, że Schumacher, gdyby przejechał mniej - czyli poniżej 90% dystansu - w punktach by się nie znalazł. Czy to nie jest oczywiste...? Podałem tę sytuację jedynie jako przykład możliwości sklasyfikowania zawodnika nawet, jeśli nie przejechał całego dystansu.
Courtesy is not expensive and can pay big dividends
...i okazało się, że J. Obrocki to burak.
Avatar użytkownika
deeze
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 2:41
Lokalizacja: Warszawa/Krosno

Postprzez marrak So lut 27, 2010 15:26  Re: Punktacja

dezze, nie chcę się kłócić, ale chyba źle zrozumiałeś moją wypowiedź. Jeszcze raz : zdecydowanie chodzi mi o to, że ten przepis w obecnej sytuacji nie jest potrzebny, a byłby przy większej ilości punktujących( i słabszych teamach).
W każdym wyścigu taka sytuacja może mieć miejsce (teoretycznie!), ale podajcie z pamięci kiedy ten przepis został ostatnio zastosowany :-P

A już zupełnie nie rozumiem dlaczego dajecie przykłady tych wyścigów? Równie dobrze można podać Singapur 2009, bo tam też gdyby...itd.

Już prościej nie mogę wyjaśnić. Rozumiemy się?
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez Dżejson So lut 27, 2010 17:46  Re: Punktacja

No to gdyby w Australii 2008 był system punktowy AD 2010, to nikt nie dostałby punktów za 9 i 10 miejsce, bo nie przejechali 90% wyścigu. W tym samym wyścigu Raikkonen był na skraju sklasyfikowania, bo gdyby przejechał kółko mniej, sklasyfikowany by nie został. Jeżeli pytasz o co innego to nie wiem o co Ci chodzi :razz:
Dżejson
 
Dołączył(a): Pn sie 04, 2008 23:34

Postprzez deeze So lut 27, 2010 18:36  Re: Punktacja

No o to pyta, o to - w sensie, że przy tak już daleko posuniętej niezawodności bolidów w dzisiejszych czasach, nieczęsto zdarza się, aby więcej niż 8 (czy tam 10) bolidów nie dojechało do mety. Aczkolwiek wciąż nie byłbym tego taki pewien - Australia 2008 w sumie to potwierdza, a przecież punktująca stawka się w tym sezonie powiększa. Może i martwy lekko przepis, ale mimo wszystko - po co go wycofywać, skoro taka sytuacja akurat (nieczęsta, ale jednak) może się zdarzyć.
Courtesy is not expensive and can pay big dividends
...i okazało się, że J. Obrocki to burak.
Avatar użytkownika
deeze
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 2:41
Lokalizacja: Warszawa/Krosno

Postprzez plastic N maja 16, 2010 19:39  Re: Punktacja

trochę sobie zasymulowałem 'co by było gdyby...' ...śmy mieli zeszłoroczny system punktacji.
Jako wskażnik 'opłacalności' systemu punktacji wymyśliłem procentową rożnicę straty/zysku do lidera.
Obrazek
Jak widać to Vettel a nie Webber byłby teraz liderem. Młody Niemiec notuje największą stratę na nowym systemie punktowym. Do przewidzenia było, że najwięcej zyskają kierowcy, którzy dojeżdżają w okolicach końca dziesiątki. A, i Witja byłby przed Rubensem.
Obrazek
Avatar użytkownika
plastic
 
Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 20:30
Lokalizacja: Goleniów

Postprzez Kordas So cze 05, 2010 22:13  Re: Punktacja

Przeglądając dzisiejszych kierowców-solenizantów zauważyłem w statystykach że ś. p. Umberto Maglioli zdobył w GP Argentyny 1955 1,333 punkta. Jak to możliwe?
Kordas
 
Dołączył(a): So mar 21, 2009 11:21
Lokalizacja: Zgorzelec
GG: 13734510

Postprzez hideto So cze 05, 2010 22:42  Re: Punktacja

zapewne 1 punkt za pozycje na mecie i 3 kierowców wykręciło taki sam najlepszy czas wyścigu więc punkt został między nich podzielony.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Kordas So cze 05, 2010 23:08  Re: Punktacja

Otóż nie bo najszybsze okrążenie należało do Fangio który dostał 8 pkt za zwycięstwo + 1 pkt za FL a nikt poza wyżej wymienionym kierowcą nie zdobył takiego ułamka punktu. Tutaj jest pokazane ile kto zdobył pkt: http://www.f1wm.pl/php/rel_gen.php?rok= ... 1&dzial=16
Kordas
 
Dołączył(a): So mar 21, 2009 11:21
Lokalizacja: Zgorzelec
GG: 13734510

Postprzez Kajek So cze 05, 2010 23:12  Re: Punktacja

Zapewne dzielił z kimś bolid.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez hideto So cze 05, 2010 23:13  Re: Punktacja

Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez nocman N cze 06, 2010 12:51  Re: Punktacja

Wg Wiki ze sznurka powyżej:

Shared Drives:

* Car #12: José Froilán González (60 laps), Nino Farina (20 laps), and Maurice Trintignant (16 laps). They shared the 6 points for second place.
* Car #10: Nino Farina (50 laps), Umberto Maglioli (22 laps), and Maurice Trintignant (22 laps). They shared the 4 points for third place.

więc błędu nie widzę.
I am The Great Cornholio. You have awakened my bunghole, and now you must pay! The streets will flow with the blood of the non-believers!
nocman
 
Dołączył(a): Wt kwi 06, 2010 12:55

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Technika i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość