KERS - Urządzenia ponownie wykorzystujące energię

Pytania i odpowiedzi na sprawy dotyczące funkcjonowania F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez golakr Pn lip 14, 2008 15:02  Re: KERS - Urządzenia ponownie wykorzystujące energię

OldHorse napisał(a):I tym optymistycznym akcentem kończę dyskusję. Nie widzę możliwości wytłumaczenia czegokolwiek na temat KERS człowiekowi, który nie tylko nie wie, co to jest energia kinetyczna samochodu i kiedy można ją odzyskać, ale na dodatek ogląda stronę broszury reklamowej Morgana i nie rozumie, czego ona dotyczy. Pozdrawiam.


A już myślałem, że już nigdy nie przestaniesz. Temat o KERS a taki fachowiec i inżynier światowej sławy nie potrafi podać żadnego sensownego wyjaśnienia. Nic żadnej wiedzy żadnych informacji, błądzisz w temacie ja ślepy w lesie.
Jedyne co potrafisz wymyślić to prowadzenie mega Offtopa o sowim autku, które jest tylko zwykłym projektem i niewiele o nim wiadomo. Na stosy argumentów potrafisz jedynie wyjąć wybraną frazę z kontekstu i tak w kółko. Jeżeli masz podane na tacy, że szef firmy mówi, że bolid magazynuje energię i zużywa ją do hamowania to wybacz ale ja wierzę temu człowiekowi a nie jakimś płytkim domysłom i własnym interpretacjom.

aba napisał(a):Ja chciałbym tylko:
golakr napisał(a):Koło zamachowe zostaje napędzone bezpośrednio z napędu ale już za skrzynią biegów bolidu w momencie kiedy bolid zaczyna hamować. Zmagazynowana w kole zamachowym energia jest przekazywana z powrotem przez CVT na napęd.

:rotfl: :D :lol: :królik: :dziw: :rotfl:
Wymiatasz!


Doprawdy??? No to podziel się swą szeroko pojętą wiedzą! Akurat są to słowa twórcy i producenta całego systemu. Ale już wiemy, że Twój pogląd jest lepszy i co ważne prawidłowy. Ja jednak będę się upierał przy słuchaniu i czytaniu co tamci ludzie mają do powiedzenia.

Ahh... i tu jest link choć wątpię, że go sprawdzisz przecież wiesz i tak lepiej!!!
Avatar użytkownika
golakr
 
Dołączył(a): So wrz 16, 2006 14:30
Lokalizacja: Cieszyn

Postprzez barteks Pn lip 14, 2008 16:45  Re: KERS - Urządzenia ponownie wykorzystujące energię

Wg BMW KERS zapewni dodatkowe 80 KM na 6,5 sekundy przyspieszania. Więcej na ich oficjalnej www.
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez OldHorse Pn lip 14, 2008 17:01  Re: KERS - Urządzenia ponownie wykorzystujące energię

barteks2, bo tyle KERS-owi wolno zgodnie z przepisami na rok 2009 :)

Cytowałem je już w tym wątku, ale po angielsku. KERS może pobierać i oddawać moc nie większą niż 60 KW (czyli około 81 KM) i oddać na jednym okrążeniu nie więcej niż 400 KJ energii (czyli 60 KW przez 6,66 sekundy).

Padł pomysł ograniczenia zużycia paliwa w F1 o połowę do roku 2015, jeśli się utrzyma to przyszłych sezonach na pewno będzie można gromadzić w KERS i oddawać więcej energii.
Avatar użytkownika
OldHorse
 
Dołączył(a): Wt wrz 19, 2006 9:26
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez aba Pn lip 14, 2008 21:01  Re: KERS - Urządzenia ponownie wykorzystujące energię

golakr napisał(a):Doprawdy??? No to podziel się swą szeroko pojętą wiedzą!

Po co golakr? Przecież Ty i tak wiesz lepiej bo słuchasz co tamci mają o powiedzenia.
Szkoda, że nierozumiesz co mówisz...
:rotfl:
Obrazek Michael Schumacher, to taki Richard Petty F1 :diabełek:
Avatar użytkownika
aba
 
Dołączył(a): So lip 21, 2007 22:44
Lokalizacja: Cracov
GG: 9716087

Postprzez OldHorse Wt lip 15, 2008 8:55  Re: KERS - Urządzenia ponownie wykorzystujące energię

Aba, daj spokój. Szkoda wysiłku :(

golakr napisał(a): Na stosy argumentów potrafisz jedynie wyjąć wybraną frazę z kontekstu i tak w kółko.


Misiu drogi, to Ty usiłowałeś zmienić prawa fizyki za pomocą cytatu wyjętego z kontekstu. W Twoim tłumaczeniu brzmiał on mniej więcej "Morgan ładuje się w ruchu" :D
U Sienkiewicza było "dobrze, kiedy Kali ukraść krowa, niedobrze kiedy Kalemu ukraść krowa". Tu najwidoczniej mam do czynienia z Kalim, który przyłapany na próbie kradzieży krowy krzyczy wniebogłosy, że to jemu ją ukradli. :źle: Całkiem nowa jakość, nawet literat-noblista na to nie wpadł :evil:

golakr napisał(a): Jeżeli masz podane na tacy, że szef firmy mówi, że bolid magazynuje energię i zużywa ją do hamowania to wybacz ale ja wierzę temu człowiekowi a nie jakimś płytkim domysłom i własnym interpretacjom.


Współczuję, że możesz tylko wierzyć lub nie, bo brakuje Ci wiedzy na to, żeby czytany tekst zweryfikować własnym rozumem. Dla każdego, znającego podstawy fizyki jest oczywiste, że słowa o hamowaniu w tekście "The use of ultra capacitors to store the surplus energy and then use this for acceleration and braking" są przejęzyczeniem albo p. Morgana, albo tego, kto jego wypowiedź umieszczał na WWW.
Avatar użytkownika
OldHorse
 
Dołączył(a): Wt wrz 19, 2006 9:26
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez slipstream Wt lip 15, 2008 10:59  Re: KERS - Urządzenia ponownie wykorzystujące energię

golkar napisał(a):Jeżeli masz podane na tacy, że szef firmy mówi, że bolid magazynuje energię i zużywa ją do hamowania to wybacz ale ja wierzę temu człowiekowi a nie jakimś płytkim domysłom i własnym interpretacjom.


To ja się wtrącę tu. podstawa zbierania wiedzy, wyciągania wniosków, budowania własnego stanowiska itd. (czyli w sumie rzeczy i umiejętności zamierających w dzisiejszych czasach) , jest przede wszystkim konfrontowanie wielu źródeł na dany temat, a nie zawierzenie jednej (tym bardziej z jednego tylko źródła), każda inną traktując jako herezję a innych jak ludzi nie mających pojęcia, broniąc przy tym tej tylko tezy jak niepodległości.

Zresztą takie stawianie się nad wszystkimi że "oto ja jedyny wszechwiedzący" dodatkowo umniejsza wiarygodność we oczach tych, którzy chcieliby skonfrontować te dwa stanowiska i samemu wyciągnąć wnioski.

ty tyle ode mnie, bez ukrywania człowieka nie znającego się tak na mechanice fizyce czy co tam wchodzi w grę, ale próbującego zbudować sobie na tej podstawie jakąś wiedzę na ten temat.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez vero Wt lip 22, 2008 21:16  Re: KERS - Urządzenia ponownie wykorzystujące energię

Przeczytałem temat wątku:
KERS - Urządzenia ponownie wykorzystujące energię
Teraz możecie dopisać ze na ludziach :D
http://www.ligadomowa.net ROZWÓJ W SERII F1 I W SERII WTCC !
Avatar użytkownika
vero
 
Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 22:35
Lokalizacja: Znaleziono

Postprzez OldHorse Wt lip 22, 2008 22:37  Re: KERS - Urządzenia ponownie wykorzystujące energię

Please don't marudzić :-D

Poczytaj sobie, ile Amerykanom w latach 50 i 60 wybuchło na wyrzutniach prototypów rakiet kosmicznych. Ruskim też zresztą wybuchały, tylko oni się do tego nie przyznawali :-P
Avatar użytkownika
OldHorse
 
Dołączył(a): Wt wrz 19, 2006 9:26
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez benno Śr lip 23, 2008 16:50  Re: KERS - Urządzenia ponownie wykorzystujące energię

Prezydent Toyoty John Howett wypowiedzial sie ze KERS jest wiekszym wyzwaniem jakiego sie spodziewali. Toyota walczy w opracowaniu tego urzadzenia . Przyznal ze te wyzwanie jest ogromne dla wszystkich .

http://www.skysports.com/story/0,19528, ... 16,00.html
Avatar użytkownika
benno
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 17:24

Postprzez Pieczar Cz lip 24, 2008 12:04  Re: KERS - Urządzenia ponownie wykorzystujące energię

Krótki filmik o produkcie Torotraka:
http://youtube.com/watch?v=4PcIt0FPvWQ
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez K Pn lip 28, 2008 15:55  Re: KERS - Urządzenia ponownie wykorzystujące energię

Pieczar napisał(a):Krótki filmik o produkcie Torotraka:
http://youtube.com/watch?v=4PcIt0FPvWQ


Super filmik. Czyli podczas hamowania w jakiś sposób, w KERSie mechanicznym, zamiast emitować energię cieplną, wprawia się w ruch koło zamachowe, które potem oddając tę energię dodaje dodatkowo mocy na określony czas.

Tyle, że z tego co zrozumiałem czytając różne newsy, ilość gromadzonej energii nie jest porażająca i ciężko powiedzieć, czy już w 2009 zobaczymy więcej wyprzedzania. Przecież KERS ileś waży i trzeba w związku z tym wyważyć bolid, no i oczywiście gdzieś upchnąć to urządzenie.

Pewnie w przyszłym roku od razu całej stawki z tym systemem nie zobaczymy. Zastanawiające jest to, że już na etapie wyboru rodzaju KERS, można zyskać lub stracić, bo sądzę, że jeden rodzaj będzie miał jakieś plusy i minusy, drugi tak samo.
Avatar użytkownika
K
 
Dołączył(a): Pn cze 04, 2007 19:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez benno Wt lip 29, 2008 10:37  Re: KERS - Urządzenia ponownie wykorzystujące energię

Luca Marmorini z Toyoty ocenia ze przy wiedzy jaka zdobyli do dzis, KERS doda extra mocy na 6,5 sek na okrazeniu , co bedzie skutkowalo przewaga ok 0,1 - 0,3 sek na okrazeniu, bez uwzglednienia utraty czasu na okrazeniu wskutek dodatkowej wagi tego urzádzenia (25-35 kg). Czy jest wogóle sens instalowania tego przy powyzszych danych ? Chyba ze inne zespoly beda w stanie wyciagnac wiecej...??
Avatar użytkownika
benno
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 17:24

Postprzez TobaccoBoy Wt lip 29, 2008 11:29  Re: KERS - Urządzenia ponownie wykorzystujące energię

A wam jak do pieńka - KERS nie będzie obowiązkowy od 2009, więc jeśli komuś się to nie opłaci to po prostu systemu nie zainstaluje. Za moich czasów w szkołach uczyli też logicznego myślenia. :wink:
TobaccoBoy
 

Postprzez benno Wt lip 29, 2008 11:36  Re: KERS - Urządzenia ponownie wykorzystujące energię

TobaccoBoy napisał(a):A wam jak do pieńka - KERS nie będzie obowiązkowy od 2009, więc jeśli komuś się to nie opłaci to po prostu systemu nie zainstaluje. Za moich czasów w szkołach uczyli też logicznego myślenia. :wink:


No zgadza sie , ale jak ktos zainstaluje ( wycisnie wiecej z tego) od razu zdobedzie przewage nad teamami ktore nie beda chcialy jezdzic z KERS. I to moze byc kluczem do zwyciestwa w nastepnym sezonie.
Avatar użytkownika
benno
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 17:24

Postprzez OldHorse Wt lip 29, 2008 11:40  Re: KERS - Urządzenia ponownie wykorzystujące energię

benno napisał(a):bez uwzglednienia utraty czasu na okrazeniu wskutek dodatkowej wagi tego urzádzenia (25-35 kg).


Nie będzie żadnej dodatkowej wagi, o tyle mniej zespoły włożą balastu do samochodów. Jedyna strata to mniejsze możliwości manipulowania środkiem ciężkości samochodu, bo balast można przesuwać a KERS się nie da (chyba że akumulatory w rozwiązaniu elektrycznym, ale to powoduje szereg innych problemów)

benno napisał(a):Chyba ze inne zespoly beda w stanie wyciagnac wiecej...??


Wszystkie byłyby w stanie, po prostu NIE WOLNO WIĘCEJ. Regulamin mówi: moc 60KW, energia 400KJ na okrążeniu. Pisałem już o tym, cofnij się o jedną stronę wątku.
Avatar użytkownika
OldHorse
 
Dołączył(a): Wt wrz 19, 2006 9:26
Lokalizacja: Olsztyn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Technika i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron