Turbodiesel w F1 od 2011 ?!?

Pytania i odpowiedzi na sprawy dotyczące funkcjonowania F1

Moderator: Ekipa F1

Turbodiesle w F1 ???

Tak
49
32%
Nie
44
29%
Nie mam zdania
8
5%
Niech będzie jaki chce silnik byle F1 nie ucierpiała
52
34%
 
Liczba głosów : 153

Postprzez TobaccoBoy Pt lis 17, 2006 14:54  Turbodiesel w F1 od 2011 ?!?

Max znowu zaskoczył :
Podczas wtorkowej konferencji prasowej w Monachium prezydent FIA Max Mosley powiedział, że liczy na wprowadzenie do Formuły 1 w 2011 roku silników diesla z turbodoładowaniem na biopaliwo. Mosley podkreślił, że nadal byłby to prawdziwy silnik wyścigowy, osiągający z pewnością ponad 15 tysięcy obrotów na minutę.

Już pierwszy wysokoprężny silnik zaprojektowany pod koniec XIX wieku przez Rudolfa Diesla używał jako paliwa oleju arachidowego. Diesel kilkanaście lat później stwierdził, że pewnego dnia olej roślinny może stać się równie istotnym paliwem do silników jak ropa naftowa. Wszystko wskazuje na to, że jego przepowiednia zaczyna się sprawdzać.

Biopaliwo można uzyskać z oleju roślinnego lub tłuszczów zwierzęcych, które mogą zostać wymieszane z ropą naftową w dowolnych proporcjach we współczesnych silnikach. Paliwo to ulega biodegradacji, jest nietoksyczne i powoduje znacznie mniejszą emisję dwutlenku węgla do atmosfery podczas spalania. Innymi słowy jest postrzegane jako paliwo przyszłości.

Wprowadzenie do F1 silników diesla z turbodoładowaniem na biopaliwo powinno przyspieszyć ich rozwój dla przemysłu samochodowego, tak więc sport ten miałby znacznie większe powiązania z technologią stosowaną w normalnych samochodach drogowych.


Wg mnie to sumie i tak lepiej niż wprowadzanie jakiś badziewi typu hybrydy czy elektyczne bzyki . Już Audi w Le Mans udowodniło , że "klekoty" mogą wygrywać z "jedynymi słusznymi" benzyniakami , więc czemu nie F1 . To jeden z lepszych pomysłów jakie w ostatnich miesiącach ma Mosley .

[mod="deZZember"]Przeniosłem do działu, który jest bardziej odpowiedni do tej dyskusji (technika).

Pozdrawiam :-) [/mod]
TobaccoBoy
 

Postprzez tomask75 Pt lis 17, 2006 15:47  

Czemu nie! wazne zeby osiagaly takie same predkosci i przyspieszenia jak dzisiaj. Audi juz sie postawilo wygrywajac Le Mans. Za rok dolaczy do niego Peugeot ze swoim klekotem.
ATRÁPAME SI PUEDES!
Avatar użytkownika
tomask75
 
Dołączył(a): Cz lip 27, 2006 20:20
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez slipstream Pt lis 17, 2006 16:14  

Jako zagorzały fan Diesla - POPIERAM. To że ktoś żyje w stereotypach na temat tego silników to juz jego problem.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez im9ulse Pt lis 17, 2006 16:23  

zdecydowanie TAK !!! z korzyscia dla tego sportu,technologii i srodowiska...

Pan Mosley Dziadek napisał(a):nadal byłby to prawdziwy silnik wyścigowy, osiągający z pewnością ponad 15 tysięcy obrotów na minutę.

no to cool...
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez Adriannn Pt lis 17, 2006 18:11  

im9ulse napisał(a):15 tysięcy obrotów na minutę.

Eh.Juz wymyślą większe obroty :D :-D
Avatar użytkownika
Adriannn
 
Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 19:31
Lokalizacja: Rozgłośnia w Toruniu :) :*

Postprzez bioly74 Pt lis 17, 2006 19:40  

No w sumie jeden z lepszych pomysłów Mosleya w ostatnich czasach... Ja nie mam nic przeciwko jeśli turobdiesle by opanowały w 2011 roku F1 :-P
Avatar użytkownika
bioly74
 
Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 9:09
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Postprzez FANF1 Pt lis 17, 2006 20:34  

Jak dla mnie: nie nie nie i jeszcze raz nie. To już wolę hybrydowy napęd, niż diesle, jak to przeczytałem to mi się słabo zrobiło :P F1 nigdy nie bedzie przyjazna dla środowiska, więc po co udawać, będę musiał się przerzucić na ChampCary albo hokej na trawie :lol:
FANF1
 

Postprzez Kid Pt lis 17, 2006 21:17  

Ja jestem zadowolony. Max mnie pozytywnie zaskoczył.
Audi w Le Mans pokazało, że Diesle mogą wygrywać
Obrazek
Avatar użytkownika
Kid
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 21:49
Lokalizacja: Kraków

Postprzez 5cuderi4 Pt lis 17, 2006 21:22  

Oddałem głos na TAK. Tylko zastanawiam się jaki dźwięk miałyby silniki diesla w F1. :-D
Avatar użytkownika
5cuderi4
 
Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 19:34
Lokalizacja: Warszawa
GG: 1551549

Postprzez TobaccoBoy So lis 18, 2006 9:17  

Powiem tak 5cuderi4 Od klekotu diesla nikt nikt nie ogłuchł :-)
TobaccoBoy
 

Postprzez sznurek-jedi So lis 18, 2006 10:09  

Może i być turbodiesel.... ALE NA BIOPALIWO???????????!!!!!!!!!!
sznurek-jedi
 

Postprzez Hitokiri So lis 18, 2006 11:24  

Zdecydowanie nie.
Hitokiri
 
Dołączył(a): Pn cze 26, 2006 6:31
Lokalizacja: Ksiezyc

Postprzez manipulator So lis 18, 2006 11:29  

Stanowcze NIE... Jak wprowadzą te silniki to będzie musiała zmienić się aerodynamika... Co za tym idzie, będzie więcej afer np. tak jak w tym roku - spojlery ...
Kimi: "Just leave me alone, I know what I'm doing!"
Avatar użytkownika
manipulator
 
Dołączył(a): Wt kwi 18, 2006 14:29

Postprzez McLuke So lis 18, 2006 12:13  

no proszę Max też mnie pozytywnie zaskoczył... , więc wyjątkowo popieram jego pomysł. Wiadomo przecież że Diesel potrafi wygrywać :D
"Racing, competing, is in my blood. It's part of me, it's part of my life; I've been doing it all my life. And it stands up before anything else." - Ayrton Senna
Avatar użytkownika
McLuke
 
Dołączył(a): Pn gru 05, 2005 19:27
Lokalizacja: Poznań
GG: 7404068

Postprzez K9G So lis 18, 2006 12:22  

Ta, niech bedzie turbodisel na olej opałowy. Jestem na nie. Benzyna jest dobra i w/g mnie nie trzeba nic zmieniac. Ta zmiana jest niepotrzebna w ogole. Po co ? Ochrona srodowiska ? Bez sensu. Wyscigi raz na 2 tyg i jedzie lekko ponad 20 samochodow. Nic sie nie dzieje. Jeszcze na innych kontynetach. Bzdura. I jak w ogole bedzie brzmial silnik F1 na ropę ???????????????????????????? Po co ta zmiana ? Chyba na sile zeby cos za wszelka cene zmienic. Niepotrzebna jest w ogole.
Avatar użytkownika
K9G
 
Dołączył(a): Wt mar 14, 2006 15:26
Lokalizacja: KRK

Następna strona

Powrót do Technika i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości