Hamulce

Pytania i odpowiedzi na sprawy dotyczące funkcjonowania F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Martius_28 Wt lip 01, 2014 12:56  Re: Hamulce

Obrazek

o ile to faktycznie zdjęcie Saubera z tego roku to wygląda to "normalnie", tzn wszystko wydaje się być na stałe przymocowane do piasty, ciekawe o co dokładnie chodzi z tym zapisem w regulaminie na 2015 rok.
!! Forza Schumi !! Forza Ferrari !! Forza Kimi !!
Avatar użytkownika
Martius_28
 
Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 19:28
GG: 2832896

Postprzez SirKamil So lip 05, 2014 21:59  Re: Hamulce

Chodzi o pytania i interpretacje jakie zaczęły napływać do FIA w związku z układem hamulcowym. Spryciarze w fabrykach wymyślili już coś, co zamierzali wykorzystać w przyszłych projektach. O co chodzi nie mam pojęcia. Najprościej główkując między tarczą a kołem mogli zastosować przekładnię, której przełożenie odciążyłoby układ hamulcowy, pozwalający na zastosowanie lżejszych elementów układu i mniej wymagające chłodzenie. Może wtedy w piaście nagle znalazłoby się miejsce na jakieś urządzenia aero? Bardziej skomplikowane pomysły zacytowano po niemiecku.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Duif N lip 06, 2014 0:03  Re: Hamulce

No właśnie... Wiedziałem, że coś jest nie tak z tą regulacją dotyczącą hamulców. ;)
Mam swoją wizję "tarcz obracających się z inną prędkością niż koła", ale nie mogłem znaleźć żadnego potwierdzenia. Teraz już wiem dlaczego ;)
Póki co nie ma co na ten temat dyskutować, skoro i tak to rozwiązanie w życie nie wejdzie.
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia strona

Powrót do Technika i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość