poznań F1

Pytania i odpowiedzi na sprawy dotyczące funkcjonowania F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez McLuke Cz cze 07, 2007 22:25  

przestańcie już z tym torem Poznań w F1!

Powiem wam szczerze-byłem ostatnio na torze z kumplem na FIAT YAMAHA CUP (moja pierwsza wizyta na tym torze od 7 lat). Jak tylko wszedłem na tor, to odrazu sie załamałem. Niby jest nowa nawierzchnia (nie wiem gdzie, ale to szczegół-chyba takie wąskie paski nowego asfaltu na zakrętach), ale te bandy... 5m od toru banda wyskoości najwyżej 1 metra a zaraz za nią gęstyyy lasssss..... (przy odrobinie szczęscia, przelatujesz przez bande i nabijasz sie na okoliczne gałezie drzew..)

O boksach lepiej nie mówic... nie przyglądałem sie wyglądowi poszczególnych garaży, ale powalił mnie widok samej nawierzchni w depo... (nie ma to jak płyty rodem ze stary niemieckich autostrad...)
ściana/banda oddzielająca tor od boksów... szkoda gadac-właściwie jej nie ma :twisted:
Nawet wjazd do pitu jest jakiś ciasny... Trybun brak, wszędzie tylko "zielona trawka" i nic poza tym.

Paddock... nigdy w życiu nie widziałem tylu namiotów rozmieszczonych tak gęsto! Tam nawet nie szło przejsć!

"Najwiekszą zaletą" toru jest... ochrona!! Na tor może wejść każdy, kiedy chce i jak chce!! A najbardziej powalił mnie komentator :evil: :twisted: (spróbujcie sobie wyobrazić faceta, który w ciągu 3 minut potrafi 6 razy powtórzyć takie zdanie:
Panie Heniu, prosimy o kilka taktów muzyki łatwej,lekkiej i przyjemnej...

Szczerze przyznam, że razem z kumplem po chwili mieliśmy niezłe odloty i gość się prosił o mały łomot :P)

Doszedłem wiec do wniosku, że jeśli chociaż tor Poznań miałby być torem testowym F1 to nie prędzej jak za kilkanaście lat... (świetlnych :P)
W każdym razie daaaaaaleko mu do jakiego kolwiek toru-najlepiej byoby go wyburzyć i zbudować zupełnie od zera 8) A może zaprośmy do naszego pięknego, sławnego polskiego kraju, nie mniej sławnego i znaego projektanta torów wyścigowych pana Tilke :D:D Moze on cos ciekawego wymyśli? :P

To taka moja skromna opinia o tym torze, bo to co t napisałem i tak nie oddaje tego co widziałem i co mysle o ludziach, którzy gadają o GP f1 w Poznaniu.. Najzwyczajniej w świecie trzeba to włozyć miedzy bajki idać sobie spokój, bo do wyścigu o GP Polski nigdy nie dojdzie...
"Racing, competing, is in my blood. It's part of me, it's part of my life; I've been doing it all my life. And it stands up before anything else." - Ayrton Senna
Avatar użytkownika
McLuke
 
Dołączył(a): Pn gru 05, 2005 19:27
Lokalizacja: Poznań
GG: 7404068

Postprzez K Cz cze 07, 2007 22:57  

Wiesz...

Może to brzmi jak bujanie w obłokach - nazwij to jak chcesz.

Jednak od pomysłu się zaczyna i jak będziesz miał ambitny pomysł niejeden powie Ci co myśli o Tobie, tylko dlatego, że Twoje ambicje nie będą się kończyły na organizacji jakiegoś podrzędnego cyklu wyścigów. Jak można coś osiągnąć jeżeli się tego nawet nie chce?

Mówię - zobaczmy jak pójdzie Euro 2012. Dlaczego? Dlatego, że wtedy się okaże, czy potrafimy wybudować infrastrukturę i obiekty potrzebne do zorganizowania porządnej imprezy sportowej.

Hockenheim i Hungaroring za blisko? Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Belgia też są blisko...

Uważam, że jedyna rzecz z którą możemy przegrać to polityka szefostwa F1 polegająca na otwieraniu nowych torów poza Europą.
Avatar użytkownika
K
 
Dołączył(a): Pn cze 04, 2007 19:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Memphis Pt cze 08, 2007 13:40  

McLuke napisał(a):Najzwyczajniej w świecie trzeba to włozyć miedzy bajki idać sobie spokój

Ja tak mówiłem o Euro 2012 w Polsce. Wiadomo, że jakby miał być rozgrywany taki wyścig, to napewno na nowym torze, czy to w miejscu gdzie teraz jest obecny, czy też zupełnie gdzie indziej w Polsce. Skoro Węgrzy maja swoje GP, to chyba jest to też w naszym zasięgu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Memphis
 
Dołączył(a): Pn lut 27, 2006 10:15
Lokalizacja: Warszawa
GG: 3483676

Postprzez Kubuś Fatalista Pt cze 08, 2007 13:52  

W Rumunii jest nawet na ulicznym torze w Bukareszcie Brytyjskie F3 a my nawet tego nie mamy. Albo Czesi Moto GP, WTCC i cos tam jeszcze maja. Mi marzy się tor najlepiej w Lublinie lub w Warszawie na którym będzie F3 może DTM albo cos innego.
Ostatnio edytowano Pt cze 08, 2007 13:54 przez Kubuś Fatalista, łącznie edytowano 1 raz
Drzewo znów się zazieleni !
Avatar użytkownika
Kubuś Fatalista
 
Dołączył(a): So maja 06, 2006 10:12
Lokalizacja: Polesie

Postprzez Tomas Pt cze 08, 2007 13:53  

Memphis napisał(a):
McLuke napisał(a):Najzwyczajniej w świecie trzeba to włozyć miedzy bajki idać sobie spokój

Ja tak mówiłem o Euro 2012 w Polsce. Wiadomo, że jakby miał być rozgrywany taki wyścig, to napewno na nowym torze, czy to w miejscu gdzie teraz jest obecny, czy też zupełnie gdzie indziej w Polsce. Skoro Węgrzy maja swoje GP, to chyba jest to też w naszym zasięgu.
No raczej na nowym torze, poniewaz cala przebudowa infrastruktury i remont, lub przebudowa toru w Poznaniu, wiecej by pochlonela pieniedzy, niz wybudowanie nowego toru. Wladze Gdanska mialy aspiracje do budowy toru F1 i byc moze uda sie to osiagnac, ale dopiero po ME w 2012r. Gdy powstanie infrastruktura pod Euro, o wiele latwiej bylo by wybudowac wowczas sam tor.
Obrazek
Shot at 2007-07-06
Avatar użytkownika
Tomas
 
Dołączył(a): Wt maja 29, 2007 1:20
Lokalizacja: Lubin
GG: 10275176

Postprzez Miaja Menant Pt cze 08, 2007 14:04  

Tomas napisał(a):No raczej na nowym torze, poniewaz cala przebudowa infrastruktury i remont, lub przebudowa toru w Poznaniu, wiecej by pochlonela pieniedzy, niz wybudowanie nowego toru. Wladze Gdanska mialy aspiracje do budowy toru F1 i byc moze uda sie to osiagnac, ale dopiero po ME w 2012r. Gdy powstanie infrastruktura pod Euro, o wiele latwiej bylo by wybudowac wowczas sam tor.

Tak, ale niestety wtedy powstaje inny problem. Otóż nie wiadomo, czy wtedy jeszcze bedzie się ścigał w Formule 1 nasz Kubica czy inny Polak. Jeśli nie, wyścig w Polsce po prostu przestanie się FIA opłacać, bo w Azji ma atrakcyjniejsze rynki.
W 99% chodzi o sławę. 100% oznacza śmierć.
Sir Henry O'Neal de Hane Segrave
Avatar użytkownika
Miaja Menant
 
Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:28
Lokalizacja: Warszawa-Praga
GG: 9342498

Postprzez Tomas Pt cze 08, 2007 14:12  

Miaja Menant napisał(a):
Tomas napisał(a):No raczej na nowym torze, poniewaz cala przebudowa infrastruktury i remont, lub przebudowa toru w Poznaniu, wiecej by pochlonela pieniedzy, niz wybudowanie nowego toru. Wladze Gdanska mialy aspiracje do budowy toru F1 i byc moze uda sie to osiagnac, ale dopiero po ME w 2012r. Gdy powstanie infrastruktura pod Euro, o wiele latwiej bylo by wybudowac wowczas sam tor.

Tak, ale niestety wtedy powstaje inny problem. Otóż nie wiadomo, czy wtedy jeszcze bedzie się ścigał w Formule 1 nasz Kubica czy inny Polak. Jeśli nie, wyścig w Polsce po prostu przestanie się FIA opłacać, bo w Azji ma atrakcyjniejsze rynki.
Tak, tylko, ze Wegrzy nie maja kierowcy, a jednak ich tor jakos funkcjonuje. Bardziej chodzi chyba o biznes. Podczas GP Hiszpanii, podczas trzech dni przewinelo sie ponad 300.000 ludzi, a na samym GP bylo ich 120.000. Dochodza jeszcze profity z reklam i z transmisji telewizyjnych. Wiec chyba to by byla gra warta swieczki? :-D
Obrazek
Shot at 2007-07-06
Avatar użytkownika
Tomas
 
Dołączył(a): Wt maja 29, 2007 1:20
Lokalizacja: Lubin
GG: 10275176

Postprzez marrak Pt cze 08, 2007 14:22  

Kubuś Fatalista napisał(a):Albo Czesi Moto GP, WTCC i cos tam jeszcze maja.

czesi maja nawet swoj zespol w A1 wiec do nich to nam jeszcze uuuuuuu :grin: :P
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez Miaja Menant Pt cze 08, 2007 15:04  

Tomas napisał(a):Tak, tylko, ze Wegrzy nie maja kierowcy, a jednak ich tor jakos funkcjonuje.

Jednak przyszłość GP Węgier jest trochę niepewna. Chłonność rynku węgierskiego stale maleje, a Bernie's team łakomym okiem patrzy na Rosję. Więc jeśli chcieliby zorganizować jakiś wyścig Formuły 1 w europie Wschodniej, to na 75% tam. ale raczej nie w Polsce. Zgadzam się jednak, że tor mógłby słuzyć do organizacji imprez mniejszego kalibru - WTCC, MotoGP, FIA GT, procesji w Boże Ciało...
W 99% chodzi o sławę. 100% oznacza śmierć.
Sir Henry O'Neal de Hane Segrave
Avatar użytkownika
Miaja Menant
 
Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:28
Lokalizacja: Warszawa-Praga
GG: 9342498

Postprzez TobaccoBoy Pt cze 08, 2007 16:52  

Hungaroring jest w kalendarzu F1 tylko z powodu niemożności organizacji Gp w Rosji.

Brno nie spełnia wieeelu wymagań FIA, a jako, że tam byłem to rozumiem ich. Tor wspaniały we wspaniałym krajobrazie, ale jesli chodzi o zaplecze to wiele mu brakuje do F1.

Z kartofliskiem juz skończcie. Euro 2012 to inna bajka. Kto przy obecnych przepisach i szansach na organizacje zawodów F1 wyda te 0,5 mln euro na budowę nowego toru??? Biurokracja UE powoduje, ze tor, który w Azji kosztuje około 150 mln euro w UE jest 2 razy droższy (przykład A1 Ring, którego RENOWACJA kosztuje 800 mln euro przez idiotyczne sankcje Komisji Europejskiej o środowisku i przepisach o budowie tego typu obiektów).

Jest sznasa po przebudowie kartofliska na zawody typu F3, może jakas polska odmiana wyścigów aut turystycznych (jest plan, są sponsorzy, Polsat ma podobno wspierać medialnie, ale jak na razie to plan), przy torze w Brnie nie ma wielu logicznych przesłanek, by organizować zawody wyższej rangi w Polsce.
TobaccoBoy
 

Postprzez McLuke Pt cze 08, 2007 17:35  

Tomas napisał(a):No raczej na nowym torze, poniewaz cala przebudowa infrastruktury i remont, lub przebudowa toru w Poznaniu, wiecej by pochlonela pieniedzy, niz wybudowanie nowego toru. Wladze Gdanska mialy aspiracje do budowy toru F1 i byc moze uda sie to osiagnac, ale dopiero po ME w 2012r. Gdy powstanie infrastruktura pod Euro, o wiele latwiej bylo by wybudowac wowczas sam tor.


Dokładnie to miałem na myśli :) Lepiej wybudować totalnie nowy tor, bo renowacja toru Poznań będzie o wiele droższa.
Chociaz jakby nie patrzeć to możnaby choć trochę ulepszyć tor i zorganizować zawody niższej rangi, tak jak to powiedzieli poprzednicy. Jakby ten pomysł wypalił, to może Bernie by się skłonił do organizacji wyścigu w Polsce... :P
Słyszałem tez, że Łódź chciała wybudowac tor F1, podobny bardzo do Sepangu, ale narazie sprawa ucichła hehe :P (W ogóle było kilka propozycji co do budowy toru, ale nie pamietam już gdzie... Było to opisane w którymś numerze "Motoru") :)
"Racing, competing, is in my blood. It's part of me, it's part of my life; I've been doing it all my life. And it stands up before anything else." - Ayrton Senna
Avatar użytkownika
McLuke
 
Dołączył(a): Pn gru 05, 2005 19:27
Lokalizacja: Poznań
GG: 7404068

Postprzez Tomas Pt cze 08, 2007 17:42  

Mam pytanie. Czy na torach zaakceptowanych przez FIA, do organizacji GP F1, mozna rozgrywac zawody nizszych rang, czy tylko zawody F1?
Obrazek
Shot at 2007-07-06
Avatar użytkownika
Tomas
 
Dołączył(a): Wt maja 29, 2007 1:20
Lokalizacja: Lubin
GG: 10275176

Postprzez TobaccoBoy Pt cze 08, 2007 17:54  

Tomas, F1 to najwyższa klasa zawodów i ona ma baaardzo specjalne względy bezpieczeństwa. Inne serie oczywiście, ze mogą organizować zawody.

To, że na Monzie jest GP Włoch F1, nie oznacza, iż WTCC nie może tam się ścigać, ale już to, iż WTCC ściga się na Curitybie, nie oznacza, ze F1 też tam zagości :wink:

By tor miał prawo do organizacji zawodów F1 musi mieć atest FIA cvzyli dostać kategorie T5. Np.: Valencia ma kategorię T4 i na niej co najwyżej obywają się testy F1. Kartoflisko raczej bedzie miało problemy z T3...
TobaccoBoy
 

Postprzez Tomas Pt cze 08, 2007 17:58  

Dzieki, tak wlasnie myslalem, ale wolalem sie upewnic u bardziej zorientowanych. Z drugiej strony, bylo by to straszne marnotrawienie powierzchni sciernych :D
Obrazek
Shot at 2007-07-06
Avatar użytkownika
Tomas
 
Dołączył(a): Wt maja 29, 2007 1:20
Lokalizacja: Lubin
GG: 10275176

Postprzez im9ulse Pt cze 08, 2007 18:40  

Jedyna szansa na GP dla Polski to...tor uliczny. Nigdy nie uwierze ze Polacy mogli by bez biurokracji/lapówek/szachrowania/polityki wybudowac gdzies tor od podstaw i do tego tak go zagospodarowac zeby sam na siebie zarabial...Nie oszukujmy sie jedym GP Polski (i od biedy dwoma wyscigami pudelkami typu Picanto) tor nie zarobi na swoje utrzymanie.

Moim zdaniem tor uliczny mozna by ladnie poprowadzic w Gdańsku (hehehe) w okolicach dworca PKP ,teraz wymieniaja tam cala nawierzchnie.Nie dosc ze asfalt jest gladki jak stol to jeszcze (ewentualna trasa) przebiegala by przez tunel pod gorke z jednoczesnym lagodnym lewo-prawo /poezja/ oraz miala by calkiem dluga prosta...widze to oczami wyobrazni ze bylby to najlepszy tor uliczny w Europie :twisted:

ale tak sie nie stanie ,bo "moj" Gdansk ma juz problem z wybudowaniem stadionyu na Euro2012 :dusi:
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Technika i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron