pit stop

Pytania i odpowiedzi na sprawy dotyczące funkcjonowania F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez mariusz23 N maja 27, 2007 17:11  pit stop

witam. mozecie mi powiedziec do czego słurzą te blaszki (2) usytuowane w ziemi w miejscu w kturym zatrzymuje sie bolid ?
mariusz23
 

Postprzez AMD N maja 27, 2007 18:49  

te blaszki mają za zadanie sprowadzić łądunek elektryczny jaki zgromadził się na bolidzie (koła są doskonałym izolatorem) wprost do ziemi zeby uniknąć takich sytuacji jak zapalenie się paliwa w wyniku przeskoczenia iskry. niektóre samochody osobowe tez mają takie paski które maja takie same zadanie.
Avatar użytkownika
AMD
 
Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 9:43
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez Kuba133 N maja 27, 2007 19:02  

to moze zeby nie zakladac nowego tematu tez mam pytanie odnosnie pit stopu a dokladnie tankowania tzn. gdy po zakonczeniu tankowania bolid odjezdza to mozna zauwazyc ze ta klapka co sie wlewa paliwo zostaje otwarta nikt jej nie zamyka i moje pytanie brzmi czy ona samoczynnie sie zamyka czy co ?? :P z groy thx za odpowiedz :razz:
Avatar użytkownika
Kuba133
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 10:43
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez TobaccoBoy N maja 27, 2007 19:05  

Kuba133,
Przy zjeździe do boksu (gdy włącza się ogranicznik prędkości) klapka sama się otwiera. Wraz z wyłączeniem ogranicznika (albo oddzielnego guzika na kierownicy) klapka się zamyka.
TobaccoBoy
 

Postprzez Wrzatek N maja 27, 2007 20:10  

A ja zawsze myślałem, że to takie cudo do potrzymania bolidu w trakcie wymiany opon :-P
Avatar użytkownika
Wrzatek
 
Dołączył(a): Cz gru 28, 2006 21:39
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez kamil.pl5 N maja 27, 2007 20:54  

TobaccoBoy napisał(a):Wraz z wyłączeniem ogranicznika (albo oddzielnego guzika na kierownicy) klapka się zamyka.


Chyba musi być oddzielny bo kierowcy wyłączają ograniczniku później bo ta klapka zamyka się zaraz po tankowaniu. Wystarczy że jest tą klapką na wysokości mechaników od przednich kół o już się ona zamyka a w tym miejscu ogranicznika nie wyłącza.
Obrazek
Czy istnieje coś gorszego niż miłość brzydkiej kobiety? Owszem - przyjaźń pięknej kobiety - Albert Camus
Avatar użytkownika
kamil.pl5
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 14:40

Postprzez TobaccoBoy N maja 27, 2007 20:57  

kamil.pl5, to już indywidualna sprawa zespołów, jeśli chodzi o sprzężenie ogranicznika z klapką.
TobaccoBoy
 

Postprzez Jacobser So cze 02, 2007 19:21  

W pit stopie mają wiele ciekawych i tajemniczych elementów i systemów. Blaszki są jak już wyjaśniliście odprowadzaczem prądu. Nie wiem na ile się to sprawdza, ale to już wyłączna sprawa bezpieczeństwa. A co się tyczy klapek od wlewu paliwa to już w tym roku dały znać o sobie na początku sezonu, kiedy to nie zamykały się samoczynnie jak powinny.
Formuła 1 - formuła,którą kochasz.
"F1 Racing"
Jacobser
 
Dołączył(a): Śr lis 23, 2005 21:55
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Jędruś So cze 02, 2007 20:34  

A dlaczego Ferrari zawsze w boksie ma takie rusztowanie po obu stronach wystawione na pit stop ich kierowcy???
Obrazek
Nie kto inny jak człowiek stworzył piekło w samym środku raju.
Avatar użytkownika
Jędruś
 
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 13:48
Lokalizacja: Myszków
GG: 4983268


Powrót do Technika i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości