Natężenie dźwięku-bolid

Pytania i odpowiedzi na sprawy dotyczące funkcjonowania F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez rafaello85 So sie 18, 2007 21:40  

A ja jak oglądałem wyścig kilka lat temu to nie miałem żadnych zatyczek, baaa nawet mi nie przeszlo przez myśl żeby ich użyć :-P
Co prawda po zawodach niezle dudniło mi w uszach, ale co tam :lol:
Gdybym miał jeszcze kiedyś wybrać się na takei zawody to też bym ich nie używał :)
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez piterer N sie 19, 2007 12:05  

sobczak napisał(a):dźwięk silnika to prawdziwa muzyka

wiem, słyszałem :D niestety nie na prawdziwym wyścigu ale zawsze! i żałuje że jeszcze nie usłyszałem ryku 22 silników na raz
Avatar użytkownika
piterer
 
Dołączył(a): Śr kwi 04, 2007 20:20

Postprzez Darth ZajceV N sie 19, 2007 15:43  

Dźwięk jest piękny i totalnie obłędny, ale na wyścig zatyczki bym ubrał po kilku pierwszych okrążeniach. Ryzyko jest za duże, a fakt, że można odebrać sobie przyjemność słuchania bolidu F1 do końca życia nie napawa optymizmem. Na PLP jednak zatyczek nie używałem.
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez piterer N sie 19, 2007 19:04  

na PLP też zatyczek nie używałem. a jeżeli chodzi o wyścig to pewnie bym założył.może nie koniecznie na cały wyścig. chociaż znaczenie by miało w jakiej jestem odległości od samego toru. a ty rafaello85 byłeś daleko od toru?? bo nie wiem czy odległośc trubun od jadących 22 bolidów ma jakieś duże znaczenie
Avatar użytkownika
piterer
 
Dołączył(a): Śr kwi 04, 2007 20:20

Postprzez rafaello85 N sie 19, 2007 20:43  

piterer napisał(a):a ty rafaello85 byłeś daleko od toru?? bo nie wiem czy odległośc trubun od jadących 22 bolidów ma jakieś duże znaczenie

Hmm, czy daleko? Kilkadziesiąt metrów od toru, a ile dokładnie to nie wiem. W każdym razie huk był nie z tej ziemi :) Gdy przejeżdżały bolidy to nawet gdy krzyczałem to nic nie było słychać. Ja za nic w świecie bym nie włożył stoperów do uszu, dźwięk silników F1 to jedna z największych ( a może największa ) atrakcja. Słuch mam idealny, ani trochę go nie stępiłem :P Po zakończeniu wyścigu byłem w boksie i tam dla zgromadzonych kibiców odpalili bolid zespołu Benetton-Renault. To dopiero odjazd! :) Bolid stał w garażu, więc huk był jeszcze większy.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez P@veL Pn sie 20, 2007 8:02  

piterer napisał(a):ty rafaello85 byłeś daleko od toru??


To nie robi różnicy. Przed sezonem w jakichś wiadomościach mówili, że dźwięki silników słychać w całym Melbourne
Avatar użytkownika
P@veL
 
Dołączył(a): Cz lut 16, 2006 16:44
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Jędruś Pn sie 20, 2007 8:47  

Wiem co tym .... 200m od mojego domu jest 5 km to crossowy. Wystarczy że jeżdzą 3-4 crossy a warkot nawet przez zamknięte okno daje niezły pogłos :-D
Obrazek
Nie kto inny jak człowiek stworzył piekło w samym środku raju.
Avatar użytkownika
Jędruś
 
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 13:48
Lokalizacja: Myszków
GG: 4983268

Postprzez Sanchez Pt sie 24, 2007 8:25  

P@veL napisał(a):W jakimś artykule Allianza czytałem, że kask jest specjalnie wyciszonyi natężenie dźwięku wynosi w nim "tylko" 100 dB


Ściśle precyzując: "NIE PRZEKRACZA" 100 dB - takie dane podaje Allianz
Avatar użytkownika
Sanchez
 
Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 12:27
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez FlyeThemoon Pn wrz 03, 2007 6:28  

sobczak napisał(a):
piterer napisał(a):przez 1,5 godz wytrzymać 100 db nieźle Szczęście

piterer dźwięk silnika to prawdziwa muzyka, zawsze jak słyszę sportowy tłumnik to serce bije mi mocniej :P słyszałem bolid w Krakowie ale stałem troszeczke daleko więc nie rozwaliło mi uszu, jestem ciekaw jak jest podczas GP kiedy startuje 22 maszyny.....




dźwięk silnika to prawdziwa muzyka mówisz masz

http://www.youtube.com/watch?v=XRXwWbo_mX0
http://www.youtube.com/watch?v=FykeHwKUiMY Przejazd po trasie toru w Monaco(nie moje)
FlyeThemoon
 
Dołączył(a): Pt mar 02, 2007 17:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez K Śr wrz 05, 2007 12:03  

No fakt - przyznam, że odgłos bolidu jest nawet lepszy niż oglądanie go :)
Avatar użytkownika
K
 
Dołączył(a): Pn cze 04, 2007 19:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Ralph1537 Cz wrz 27, 2007 18:34  

ale nie wszyscy na wyscigu zakladaja te takie cos ochronne do uszu ale ciekaw jestem skad oni to maja czy dostaja to tam gdzie bilety sie kupuje czy trzeba sie juz samemu zaopatrzyc w to
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ralph1537
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 13:50
Lokalizacja: zadupie Szczecin
GG: 4829006

Poprzednia strona

Powrót do Technika i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron