Concorde Agreement

Pytania i odpowiedzi na sprawy dotyczące funkcjonowania F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez yankess Śr cze 27, 2007 22:33  Concorde Agreement

Może mi ktoś rozwinąć to pojęcie? Zaznaczam, że oprócz tego, ze concorde to naddźwiękowy samolot pasażerski, nic na ten temat nie wiem.
Avatar użytkownika
yankess
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 22:57
Lokalizacja: B'ham/KRK/CK

Postprzez TobaccoBoy Śr cze 27, 2007 22:51  

To jest umowa jaka jest zawarta pomiędzy FIA, FOA, a zespołami, które podpisując ja zgadzają sie pod groźba wykluczenia z Mistrzostw i kosmicznej kary pieniężnej przestrzegać regulacji jakie przewiduje ta umowa. Sama treść jest tajna. Obecnie obowiązuje umowa z 1997, od następnego roku do 2011 następna, którą podpisali wszyscy obecni szefowie zespołów, co daje pewność, iż te 11 ekip będzie trwało do 2011.
Pierwsza została podpisana w 1981, potem w 1987, w 1992 i resztę znasz...

Ta umowa opisuje na jakiej zasadzie są ustalane regulacje prawne i techniczne, jak sie dzieli kasa i te pierdoły...
TobaccoBoy
 

Postprzez yankess Śr cze 27, 2007 22:56  

TobaccoBoy napisał(a):e) da to następny argument dla księgowych w radach nadzorczych koncernów, które wykładają kasę na sport (Renault, Toyota czy Honda mogą powiedzieć dosyć i po wygaśnięciu Concorde po 2011 wyjdą ze względu na koszta)...
Jeszcze chciałem sie zapytać odnośnie tego cytatu: czy zespoły są zobowiązane jeździć w F1 do czasu wygaśnięcia Concore, bo jak będą chciały odejść, to tylko koszmarnym kosztem?

I dzięki za już udzielona odp. :)
Avatar użytkownika
yankess
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 22:57
Lokalizacja: B'ham/KRK/CK

Postprzez TobaccoBoy Śr cze 27, 2007 23:06  

Muszą do końca. Z tego co wiadomo, to nawet bankruci z Arrowsa i Prosta musieli sprzedać cały sprzęt i tak tylko z łaski Berniego anulowano im karę finansową.... Z koncernami Ecclestone nie popuści, o nie....

Skoro podpisały to muszą brać udział w każdym GP - czy to im sie podoba, czy nie. Nawet w GP USA 2005 wzięli udział (poprzez okrążenie instalacyjne...)
TobaccoBoy
 

Postprzez yankess Śr cze 27, 2007 23:20  

TobaccoBoy napisał(a):Z tego co wiadomo, to nawet bankruci z Arrowsa i Prosta musieli sprzedać cały sprzęt i tak tylko z łaski Berniego anulowano im karę finansową.... Z koncernami Ecclestone nie popuści, o nie....
hehe, to brzmi troch ejak podpisywanie paktu z diabłem

Jeszcze raz dzieki za wyjaśnienie.
Avatar użytkownika
yankess
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 22:57
Lokalizacja: B'ham/KRK/CK

Postprzez Darth ZajceV Cz cze 28, 2007 0:06  

TobaccoBoy napisał(a):Muszą do końca. Z tego co wiadomo, to nawet bankruci z Arrowsa i Prosta musieli sprzedać cały sprzęt i tak tylko z łaski Berniego anulowano im karę finansową.... Z koncernami Ecclestone nie popuści, o nie....


Czyli Midland przy sprzedaży zespołu też musiał prosić się u Berniego? Czy jakoś inaczej to się odbywa?
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez TobaccoBoy Cz cze 28, 2007 0:17  

Własnie wykup jednego zespołu przez drugi jest tą furtką....
TobaccoBoy
 

Postprzez Sanchez Cz cze 28, 2007 0:45  

Kilka sprostowań jeśli chcemy być precyzyjni.

TobaccoBoy napisał(a):To jest umowa jaka jest zawarta pomiędzy FIA, FOA, a zespołami


Jest to umowa pomiędzy FIA, FOCA (nie FOA) i producentami.


TobaccoBoy napisał(a):Sama treść jest tajna


Nie do końca ... :grin:
Avatar użytkownika
Sanchez
 
Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 12:27
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez TobaccoBoy Cz cze 28, 2007 1:00  

Sanchez, ale do końca jawna też nie :-P

PS: Szefie, piszę jedna ręką, literówki u mnie do nic nowego, wiec dzięki za "przyjacielską" pomoc z FOCA.....
TobaccoBoy
 

Postprzez Sanchez Cz cze 28, 2007 8:28  

TobaccoBoy napisał(a):Sanchez, ale do końca jawna też nie


Chyba tylko w takim sensie, że nie każdy ma u siebie na HDD...

... ale kazdy może mieć - polecam. Dość ciekawa lektura, choć obszerna:

http://www.racefax.com/content/concorde.php

A literówka zmieniła całkowicie sens i była niezwykle istotna - więc sorki, ale musiałem się doczepić.
Avatar użytkownika
Sanchez
 
Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 12:27
Lokalizacja: Piaseczno


Powrót do Technika i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron