Realizacja transmisji wyścigów F1

Pytania i odpowiedzi na sprawy dotyczące funkcjonowania F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez K N lip 08, 2007 17:06  Realizacja transmisji wyścigów F1

Nasunęło mi się takie krótkie pytanie:

Czy podczas wyścigu jest jeden realizator, a stacje TV jedynie wykupują prawa do transmisji?
Jeżeli tak, to czy zwykły śmiertelnik może jakoś zobaczyć zdjęcia z innych ujęć niż te pokazywane podczas oficjalnej transmisji (wykluczając źródła amatorskie jak filmiki na youtube).
Wiem, że jest CCTV na każdym torze, ale tego chyba się nie udostępnia.
Avatar użytkownika
K
 
Dołączył(a): Pn cze 04, 2007 19:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Krystek N lip 08, 2007 17:16  

K napisał(a):Czy podczas wyścigu jest jeden realizator, a stacje TV jedynie wykupują prawa do transmisji?


Tak właśnie tak jest.


K napisał(a):Jeżeli tak, to czy zwykły śmiertelnik może jakoś zobaczyć zdjęcia z innych ujęć niż te pokazywane podczas oficjalnej transmisji


Raczej wątpie.
Avatar użytkownika
Krystek
 
Dołączył(a): N sty 14, 2007 17:53
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez 5cuderi4 N lip 08, 2007 17:19  

Zobaczenie ujęć innych niż w TV jest chyba możliwe, ale tylko dzięki temu urządzeniu, o którym była mowa jakoś na początku tego sezonu chyba. Będąc na torze można sobie chyba taki mały "telewizorek" wypożyczyć na czas wyścigu. Mogę się mylić, więc jeśli ktoś wie lepiej coś na ten temat to poprawcie mnie. ;)
Avatar użytkownika
5cuderi4
 
Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 19:34
Lokalizacja: Warszawa
GG: 1551549

Postprzez patgaw N lip 08, 2007 17:22  

a jest jakas tv w necie co pokazuje warm up??
o ile jeszcze jest cos takiego w f1.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Sanchez N lip 08, 2007 17:37  

5cuderi4 urządzenie o którym mówisz to bodajże Kangaroo TV :)
Avatar użytkownika
Sanchez
 
Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 12:27
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez TobaccoBoy N lip 08, 2007 17:37  

Obecnie tylko GP Japonii i GP UK jest realizowane nie przez FOM (Japonia - Fuji Tv, a UK - ITV). Tylko jeden realizator wykonuje transmisję z GP. Jest jeden sygnał oficjalny dla tv, drugi bardziej rozszerzony (takie coś ma Premiere, chodzi o system jak kiedyś na C+) i tyle.

Juz wymowach licencyjnych FOM wymusza, by wszystkie sesje (treningi, kwal i wyścig) były pokazane przez oficjalne pasmo. To bardzo ułatwia realizacje transmisji i rozwiązuje późniejsze problemy z prawem licencyjnym i dystrybucją.

5cuderi4, to Kangoroo Tv i jest dostępne tylko dla osób na obiekcie w trakcie weekendu GP. Zasięg to 1 km od toru. Cała idea tego wynalazku sprowadza się do tego, by kibice na torze mieli lepszy wgląd w sytuację na torze.
TobaccoBoy
 

Postprzez Mariusz N lip 08, 2007 19:07  

Jest jeden realizator. Zapewne jakiś koleś ma podgląd na ekranie monitora/telewizora ujęcia ze wszystkich kamer, jakie są zainstalowane na torze/wokół niego/nad nim i to on wybiera, co w danym momencie "idzie w eter".
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez marrak N lip 08, 2007 19:20  

to ja mam takie pytanko : czy to jest jedna osoba caly czas czy sie zmienia
(czyli jest z kraju w ktorym jest wyscig)?
bo mi sie wydaje ze realizacja w GB byla jakos inaczej prowadzona
moze to zludzenie ale chociazby pominiecie wielu szczegolow czy inna kolejnosc relacji po wyscigu(nie bylo danych zwyciezcy odrazu tylko dopiero tuz przed podium, a takze duzo dziwnych ujec)
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez TobaccoBoy N lip 08, 2007 19:36  

marrak, pierwsze zdanie mojego poprzedniego postu.
TobaccoBoy
 

Postprzez Alassane Bamba N lip 08, 2007 19:38  

Jak już pisał TobaccoBoy, większość wyścigów realizuje FOM, natomiast GP UK ITV i pewnie z tego powodu było widać różnicę :roll:
"At the press conference they asked me if Hamiltons penalty was fair. I said yes immediately. I do not even know why they penalized him, but for me it was fair, and I said yes." - F. Alonso
Avatar użytkownika
Alassane Bamba
 
Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 16:57

Postprzez marrak N lip 08, 2007 19:44  

aha to sorryTobaccoBoy myslalem ze chodzi ci ze nie np kilku w jednym wyscigu tylko jeden
a wiesz moze kto to jest (imie i nazwisko) bym sobie poszual troche informacji o nim i jego materialow
p.s. akurat realizacja itp. sprawy mnie troche interesuja wiec jestem ciekaw
a jak nie to chociaz jakiej narodowosci jest :smile:
z gory thx
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez TobaccoBoy N lip 08, 2007 19:55  

Za montaż tego co widzimy na ekranie odpowiada zespól fachowców. Jeden człowiek nie zdołałby tego wszystkiego ogarnąć..
A ostatnio w FOM miały miejsce roszady jeśli chodzi o ekipę realizatorską, wiec raczej nic na razie nie powiem. Jak czegoś się dowiem to napisze.
TobaccoBoy
 

Postprzez SoBcZaK N lip 08, 2007 20:33  

a ja sie dziwie troche że japończycy tacy mistrzowie elektroniki maja takie badziewiaste kamery..... ostrosć jest słaba moim zdaniem, mogli by sobie kupić nowe kamery a nie tymi dziadostwami kręcą takie "widowisko"
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez TobaccoBoy N lip 08, 2007 21:27  

To nie kamery. A system w jakim jest przekazywany obraz - JNTSC. Jest o wiele płynniejszy niż nasz europejski PAL (25 klatek na sekundę w PAL, i 30 klatek na sekundę w NTSC, a już od 30 k/s ludzkie oko już inaczej wychwytuje obraz, ideałem jest oczywiście 60 klatek na sekundę - wtedy mniej więcej ludzkie oko już nie wychwytuje różnic w płynności w porównaniu do rzeczywistości), ale to ma cenę - rozdzielczość. W USA (NTSC) i w Japonii (JNTSC) obraz jest nadawany w idealnym 480i i 480p, zaś w PAL jest nieco wyższa rozdzielczość.

Zresztą u Japończyków, gdzie HDTV powoli staje się standardem kwestia gorszej jakości obrazu (tu trzeba tez zauważyć, iż na PALowych tv obraz z NTSC ma o wiele gorszą jakość niż na odbiornikach specjalnie do tego przeznaczonych - 100-hercówki się nie liczą) staje się niejako przeszłością.

Uff... Mam nadzieję, iż ta wypowiedź spowodowała, iz zapełniłem lukę w twojej głowie, przynajmniej w tej kwestii :-P sobczak ;)
TobaccoBoy
 

Postprzez SoBcZaK N lip 08, 2007 21:39  

TobaccoBoy napisał(a):Uff... Mam nadzieję, iż ta wypowiedź spowodowała, iz zapełniłem lukę w twojej głowie, przynajmniej w tej kwestii

jak zawsze świetnie wszystko wyjaśniasz i nastawiasz na dobry tor..... skad ty w ogóle wiesz te wszystkie rzeczy, no co by sie ciebie nie zapytać to na wszystko znasz odpowiedz jeśli chodzi o sporty motorowe :smile:
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Następna strona

Powrót do Technika i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron