Wlew paliwa.

Pytania i odpowiedzi na sprawy dotyczące funkcjonowania F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez ASTROnauta N lip 29, 2007 18:16  Wlew paliwa.

Zastanawia mnie pewna rzecz, chodzi o wlew paliwa a właściwie o stronę bolidu po której się znajduje. Czy wlew jest umieszczony po obu stronach bolidu, jednak na czas danego GP jest "aktywny" jeden z nich i tak np. we Francji, Brazylii czy Monako wlew jest umieszczony z lewej strony, a Australii, Węgrzech po prawej... czyli zależnie od GP zakładany jest na tył bolidu odpowiedni element karoseryjny z wycięciem na odpowiedni wlew.
ASTROnauta
 
Dołączył(a): N lip 01, 2007 12:27
GG: 9375097

Postprzez patgaw N lip 29, 2007 18:21  

O to ja tez mam pytanie apropo wlewu (chyba)
obok wlewu nie tylko w f1 jest taka czerwona literka E w czerwonym kolku, co to jest, po co to jest i co to daje?
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez P@veL N lip 29, 2007 18:31  

ASTROnauta napisał(a):Zastanawia mnie pewna rzecz, chodzi o wlew paliwa a właściwie o stronę bolidu po której się znajduje. Czy wlew jest umieszczony po obu stronach bolidu, jednak na czas danego GP jest "aktywny" jeden z nich (...) po prawej... czyli zależnie od GP zakładany jest na tył bolidu odpowiedni element karoseryjny z wycięciem na odpowiedni wlew.

Wiesz że mnie to też bardzo ciekawi

patgaw napisał(a):obok wlewu nie tylko w f1 jest taka czerwona literka E w czerwonym kolku, co to jest, po co to jest i co to daje?

To jest oznaczenie że obok jest sznurek do odpalenia gaśnicy albo wyłączenia obwodu elektrycznego albo i tego na raz przez służby ratunkowe
Avatar użytkownika
P@veL
 
Dołączył(a): Cz lut 16, 2006 16:44
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Endrju Szopen Pn lip 30, 2007 4:49  

Podejrzewam, że z obydwu stron są wlewy paliwa prowadzące do tego sanego baku, a przed wyścigiem pewnie ustawiają, który wlew ma się otwierać... Albo coś w podobie :D
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez termit Wt lip 31, 2007 19:22  

Wydaje mi się, że wlew jest tylko z prawej strony. Nie przypominam sobie, żeby wlewali z lewej.
Avatar użytkownika
termit
 
Dołączył(a): Wt maja 01, 2007 21:31

Postprzez im9ulse Wt lip 31, 2007 19:24  

Wydaje mi się, że wlew jest tylko z prawej strony. Nie przypominam sobie, żeby wlewali z lewej.

a jak myslisz w Monaco (czy Interlagos) to jak wlewaja :-D
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez Jakuzo Śr sie 01, 2007 8:39  

Endrju Szopen napisał(a):Podejrzewam, że z obydwu stron są wlewy paliwa prowadzące do tego sanego baku, a przed wyścigiem pewnie ustawiają, który wlew ma się otwierać... Albo coś w podobie

Tez bym byl za taka opcja.
termit napisał(a):Wydaje mi się, że wlew jest tylko z prawej strony. Nie przypominam sobie, żeby wlewali z lewej.

To zle Ci sie wydaje.
Obrazek
Avatar użytkownika
Jakuzo
 
Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 19:48
Lokalizacja: zza winkla

Postprzez damian1812 Śr sie 01, 2007 8:43  

Zapewne na GP stosują inne bolidy,ze zmienioną tylną pokrywą i inaczej poprowadzony przewodami paliwa w bolidzie(czy jak to sie fachowo nazywa).
Trzeba popatrzeć na fotkach z GP i po równać.
damian1812
 

Postprzez Sanchez Śr sie 01, 2007 8:58  

Zbiornik może mieć wlew z obu stron. Poniżej jest zdjęcie przezroczystego bolidu na którym widać wlewy z obu stron.

Obrazek

Polecam przyjść na Pit Lane Park w Warszawie - napewno będzie można przyjrzeć się tej konstrukcji osobiście i z bliska.

Litera E (Emergency) oznacza włącznik systemu gaśniczego (dostępna dla marshali)

Jest jeszcze litera N (Neutral) (na górze bolidu, mniej więcej nad kolanami kierowcy) która wrzuca bieg jałowy. W przypadku gdy bolid zatrzyma się na torze i zgaśnie "na biegu" lub skrzynia zakleszczy się, można za pomocą tego przycisku bez pomocy jakiejkolwiek pneumatyki czy elektryki wrzucić na luz.

Oba mechanizmy sa wymagane regulaminem.
Avatar użytkownika
Sanchez
 
Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 12:27
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez P@veL Śr sie 01, 2007 9:23  

Sanchez napisał(a):Litera E (Emergency) oznacza włącznik systemu gaśniczego (dostępna dla marshali)

Ale kierowca chyba też ma w kokpicie jakiś przycisk/szkurek do odpalenia gaśnicy??

Sanchez napisał(a):Oba mechanizmy sa wymagane regulaminem.

A czytałem gdzieś jeszcze o sznurku do wyłączani obwodu elektrycznego. Jest coś takiego??
Avatar użytkownika
P@veL
 
Dołączył(a): Cz lut 16, 2006 16:44
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez gongi Śr sie 01, 2007 17:45  

patgaw napisał(a):obok wlewu nie tylko w f1 jest taka czerwona literka E w czerwonym kolku, co to jest, po co to jest i co to daje?

No to już wiemy ale co to za literka "Z" czy "N" obok Monocoque???
Avatar użytkownika
gongi
 
Dołączył(a): N maja 27, 2007 20:49
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Alassane Bamba Śr sie 01, 2007 19:15  

gongi napisał(a):No to już wiemy ale co to za literka "Z" czy "N" obok Monocoque???

Sanchez napisał(a):Jest jeszcze litera N (Neutral) (na górze bolidu, mniej więcej nad kolanami kierowcy) która wrzuca bieg jałowy. W przypadku gdy bolid zatrzyma się na torze i zgaśnie "na biegu" lub skrzynia zakleszczy się, można za pomocą tego przycisku bez pomocy jakiejkolwiek pneumatyki czy elektryki wrzucić na luz.
"At the press conference they asked me if Hamiltons penalty was fair. I said yes immediately. I do not even know why they penalized him, but for me it was fair, and I said yes." - F. Alonso
Avatar użytkownika
Alassane Bamba
 
Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 16:57

Postprzez patgaw Pt sie 03, 2007 10:42  

Sanchez napisał(a):Jest jeszcze litera N (Neutral) (na górze bolidu, mniej więcej nad kolanami kierowcy) która wrzuca bieg jałowy. W przypadku gdy bolid zatrzyma się na torze i zgaśnie "na biegu" lub skrzynia zakleszczy się, można za pomocą tego przycisku bez pomocy jakiejkolwiek pneumatyki czy elektryki wrzucić na luz.


zdawalo mi sie czy liuzzi dzis tego uzyl??
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez im9ulse Pt sie 03, 2007 11:23  

zdawalo mi sie czy webber dzis tego uzyl??

tak dokladnie :-D
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez Miczek Pt sie 03, 2007 11:59  

Tu wszytsko widać ;)

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Miczek
 
Dołączył(a): Śr wrz 27, 2006 20:04
Lokalizacja: Warszawa
GG: 3456599


Powrót do Technika i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron