zakaz kręcenia bączków po wyścigu?! :-o

Pytania i odpowiedzi na sprawy dotyczące funkcjonowania F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez mkpol Śr wrz 19, 2007 1:01  

TobaccoBoy napisał(a):Bo są poważne przesłanki, które to motywują (choćby timing związany z relacja tv i procedura po przekroczeniu linii mety, a są inne), wiec nie ma co się burzyć.


Eee no teraz to przesadziłeś. Jeden SC na torze burzyłby cały timing relacji gdyby tak było. Natomiast faktem jest, że kierowcy kręcący bączki tuż za linią mety narażają się na dzwona z kierowcami którzy z prędkością słuszną mijają linię mety i zwalniają dopiero za nią. Szczególnie niebezpieczne jest to w Spa gdzie nie robi się okrążenia "pożegnalnego" tylko tuż za metą zjeżdża do boksu.
jeśli ktoś komuś coś, ewntualnie nikt nikomu nic, to ja przypuszczam, że wątpię
Avatar użytkownika
mkpol
nadszyszkownik
 
Dołączył(a): Pt mar 10, 2006 11:31

Postprzez FlyeThemoon Śr wrz 19, 2007 11:50  

FIA pewnie zakazuje tego typu rzeczy, tak sządzę.

-Bo marnuje opony przez co traci wagę a karzdy wyścig się przeciesz ważeniem konczy.

-może dojść do jakiegoś incydentu, nie wiem jakiego ale co by było gdy nagle przez te bączki walną w bandę i roztrzaskał bolid.


sorry za literówki ale spieszę się.
http://www.youtube.com/watch?v=FykeHwKUiMY Przejazd po trasie toru w Monaco(nie moje)
FlyeThemoon
 
Dołączył(a): Pt mar 02, 2007 17:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez retro Śr wrz 19, 2007 12:56  

- Jak juz ktos slusznie zauwazyl, jesli FIA zakazuje krecenia 'baczkow' to widocznie ma ku temu powody. I raczej chodzi tu o wzgledy bezpieczenstwa niz o 'marnowanie opon, przez co bolid traci wage' xD
btw FIA zakazala swietowania zwyciestwa w ten sposob takze w rajdach samochodowych.

FlyeThemoon napisał(a):'karzdy', 'przeciesz', 'walną'

- Rozumiem, ze 'czas to pieniadz' ale przed dodaniem posta wypadoloby go przynajmniej raz przeczytac. Szanujmy sie nawzajem ;P.
Avatar użytkownika
retro
 
Dołączył(a): So cze 30, 2007 23:33

Postprzez Jacobser Śr wrz 19, 2007 20:35  

Zachowanie Raikkonena zawsze budziło powody do dyskusji, a więc nie inaczej jest tym razem. "Ice man" dał upust swojej radości w typowy dla kierowców sposób, więc dlaczego ma być karany. Uważam, że ten zapis FIA jest niesłuszny, tym bardziej, że kierowcy wykonują takie ewolucje podczas pokazów i nic się nie dzieje. Czemu ma być inaczej na torze ???
Formuła 1 - formuła,którą kochasz.
"F1 Racing"
Jacobser
 
Dołączył(a): Śr lis 23, 2005 21:55
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kamil.pl5 Śr wrz 19, 2007 20:52  

a może chodzi tu tylko o to że FIAmilton nie wygrał ? Ciekawe czy jak by on zakręcił bączka to czy ktoś by się przyczepił o to....
Obrazek
Czy istnieje coś gorszego niż miłość brzydkiej kobiety? Owszem - przyjaźń pięknej kobiety - Albert Camus
Avatar użytkownika
kamil.pl5
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 14:40

Postprzez gregoff Śr wrz 19, 2007 21:53  

kamil.pl5 napisał(a):a może chodzi tu tylko o to że FIAmilton nie wygrał ? Ciekawe czy jak by on zakręcił bączka to czy ktoś by się przyczepił o to....


Nie, na pewno by jeszcze mu dali lizaczka i poklepali po główce za zabawianie fanów.... nie przesadzamy panowie...
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Cinek Śr wrz 19, 2007 22:43  

No ja nie wiem czy to taki przesadyzm.. nawet jak się FIAmilton w żwirze zakopie, to go potem na starcie ustawią.. "bo nie zgasił silnika".. buehehe..
NOBODY EXPECTS.
Avatar użytkownika
Cinek
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 0:30

Postprzez gregoff Cz wrz 20, 2007 18:37  

No ja nie wiem czy to taki przesadyzm.. nawet jak się FIAmilton w żwirze zakopie, to go potem na starcie ustawią.. "bo nie zgasił silnika".. buehehe..


Zespoły by się odwołały i raczej by nie dostał żadnych punktów za tamten wyścig...
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Xcores Cz wrz 20, 2007 20:26  

ALe może FIA mu to wybaczy? w końcu wygrał tam trzeci raz z rzędu?
Xcores
 

Postprzez aba Cz wrz 20, 2007 21:14  

Xcores napisał(a):ALe może FIA mu to wybaczy?

Jezeli dostanie kare to finansowa...
Obrazek Michael Schumacher, to taki Richard Petty F1 :diabełek:
Avatar użytkownika
aba
 
Dołączył(a): So lip 21, 2007 22:44
Lokalizacja: Cracov
GG: 9716087

Postprzez Fisico_F1_ASR Cz wrz 27, 2007 17:22  

I co dostał coś Kimas?
Fisico_F1_ASR
 
Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 20:18

Postprzez TobaccoBoy Cz wrz 27, 2007 17:26  

Na Rai mówili coś o bodaj 1000 $ kary od władz tory i 1500 $ od FIA. Nic po za tym
TobaccoBoy
 

Postprzez hideto Cz wrz 27, 2007 17:53  

no to kimi w japoni pobaluje 3 dni zamiast 4 :)
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez chmiel Cz wrz 27, 2007 20:31  

W corocznej ankiecie F1Raing jest nawet pytanie: Should winning drivers perform 'donuts' at the end of a race?
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez adagio28 Cz wrz 27, 2007 20:37  

Ja co do tej kary dla "Raiji" powiem tyle - chłopak raz się ucieszył i jeszcze musi za to płacic! A tak to narzekają, że on chłop z lodu... :-D Ale przepisy to przepisy. :wink:
Ta adagio28, nie ten adagio28.
Avatar użytkownika
adagio28
 
Dołączył(a): Śr wrz 12, 2007 11:39
Lokalizacja: E.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Technika i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron