zakaz kręcenia bączków po wyścigu?! :-o

Pytania i odpowiedzi na sprawy dotyczące funkcjonowania F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez yankess N wrz 16, 2007 22:44  zakaz kręcenia bączków po wyścigu?! :-o

Jak na początku zobaczyłem tego posta TobaccoBoy'a o karze dla Kimiego za tego bączka, to byłem pewny, ze to niezbyt śmieszne żarty, ale jednak teraz coś mi podpowiada, ze to nie był żart :P

Zawsze byłem pewny, ze drajwerzy w F1 nie popisują sie, jak ci z CCWS, bo szkoda piłować silników przy braku chłodzenia.
Tak więc - co komu wadziło, żeby kierowca zrobił 2 rundki wokół własnej osi po wyścigu?!
Avatar użytkownika
yankess
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 22:57
Lokalizacja: B'ham/KRK/CK

Postprzez TobaccoBoy N wrz 16, 2007 23:08  

FIA jasno określiła co może zawodnik po przekroczeniu linii mety:
- w miarę szybko, ale bezpiecznie bez żadnych przestojów pojechać do park ferme. Każde zachowanie inne będzie karanie przez FIA
- zaś tory mają regulaminy, w których jest ujęte co można, a czego nie (na znaczącej większości spiny, palenie gumy jest zagrożone "grzywną"). sam na Rinu wydałem w kilka kłębów dymu 300 jouro....

Nie bójcie się - Kimasowi nie grozi jakieś karne odebranie punktów czy temu podobne reperkusje. Ot grzywna na kwotę kilkunastu tysiaków $$$.
TobaccoBoy
 

Postprzez Pieczar N wrz 16, 2007 23:19  

TobaccoBoy napisał(a):- zaś tory mają regulaminy, w których jest ujęte co można, a czego nie (na znaczącej większości spiny, palenie gumy jest zagrożone "grzywną").

Hmm dziwne, bo prawie po każdym wyścigu MotoGP ktoś pali gumę.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez SoBcZaK Pn wrz 17, 2007 5:31  

TobaccoBoy napisał(a):Nie bójcie się - Kimasowi nie grozi jakieś karne odebranie punktów czy temu podobne reperkusje. Ot grzywna na kwotę kilkunastu tysiaków $$$.

no odebranie mu w pełni zasłużonego zwycięśtwa za coś takiego było by grubą przesadą i ja na miejscu Kimasa to bym sie wtedy chyba wycofał z F1... ale co tam zapłaci grzywne i będzie po sprawie :)
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez Darth ZajceV Pn wrz 17, 2007 5:45  

TobaccoBoy Ale niby czemu to jest zakazane przez zarząd toru? Niby nawierzchnie niszczy czy jak?
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez lazurexxx Pn wrz 17, 2007 6:40  

Jeśli na Kimiego nałożą kare (obojętnie jaką) za wykręcenie Spina po wyścigu to bedzie śmieszne :) hehe. Aż zal w dupe ściska :grin:
Obrazek
lazurexxx
 
Dołączył(a): N lut 11, 2007 14:43
Lokalizacja: Jaworzno/Kraków
GG: 12144399

Postprzez TobaccoBoy Pn wrz 17, 2007 8:19  

Darth ZajceV, jak pisałem w innym wątku - jest to chocby niebezpieczne (choćby dla stewardów). Po prostu obowiązuje pewna etykieta na torze w tej sprawie.
TobaccoBoy
 

Postprzez kamil.pl5 Wt wrz 18, 2007 8:54  

ale to jak on zakręcił tego bączka to było naprawdę coś fajnego, i podczas całego wyścigu mnie to najbardzie ucieszyło jak Kimi zakręcił bączka. Myślę że jak dadzą mu jaką kolwiek karę to będzie wielka wpadka FIA.
Obrazek
Czy istnieje coś gorszego niż miłość brzydkiej kobiety? Owszem - przyjaźń pięknej kobiety - Albert Camus
Avatar użytkownika
kamil.pl5
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 14:40

Postprzez Kubecks Wt wrz 18, 2007 16:36  

To było ukoronowanie ciekawego wyścigu (może nie był za ciekawy w czołowce, ale na dalszych miejscach owszem), wiec fajnie było zobaczyć coś takiego i myślę, że nie powinno być tutaj kary dla Raikkonena. Byłaby to dla mnie paranoja. No dobrze... Może jakaś kara pieniężna, ale też nie powinna być spora...
Obrazek
Avatar użytkownika
Kubecks
 
Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:01

Postprzez im9ulse Wt wrz 18, 2007 16:42  

W Stanach to bylaby kara jakby jakis zwyciesca nie zrobil "donuta" :-D w F1 nie na kazdym torze sie da...mam nadzieje ze KIMI zapoczatkuje nowa swiecka tradycje :-D
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez kamil.pl5 Wt wrz 18, 2007 17:59  

no mógł by... fajnie by to wyglądało...

ale nadal nie rozumiem dlaczego FIA i tory zabraniają tego typu zabawy :shock:
A co będzie w przyszłym roku jak wyłączą im TC ? wtedy będzie łatwiej o spina i co ? za każdego będą płacić ?
A czy Alonso za tego spina na qualu chyba jak zawadził o pobocze też go zakręciło i co ? tak samo zniszczył nawierzchnię jak Kimi :shock:
Obrazek
Czy istnieje coś gorszego niż miłość brzydkiej kobiety? Owszem - przyjaźń pięknej kobiety - Albert Camus
Avatar użytkownika
kamil.pl5
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 14:40

Postprzez TobaccoBoy Wt wrz 18, 2007 18:09  

[quote="kamil.pl5"]ale nadal nie rozumiem dlaczego FIA i tory zabraniają tego typu zabawy :shock: /quote]
Bo są poważne przesłanki, które to motywują (choćby timing związany z relacja tv i procedura po przekroczeniu linii mety, a są inne), wiec nie ma co się burzyć.
TobaccoBoy
 

Postprzez rafaello85 Wt wrz 18, 2007 18:13  

kamil.pl5 napisał(a):A co będzie w przyszłym roku jak wyłączą im TC ? wtedy będzie łatwiej o spina i co ? za każdego będą płacić ?

Przecież widać kiedy kierowca wpadł w poślizg, a kiedy celowo robi bączki :) Z resztą póki co Kmiego nie ukarali, może o tym zapomnieli ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Pieczar Wt wrz 18, 2007 19:37  

Ten "donut" pewnie będzie pojawiał we wszystkich highlightach z tego sezonu :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez gregoff Wt wrz 18, 2007 23:29  

TobaccoBoy napisał(a):
kamil.pl5 napisał(a):ale nadal nie rozumiem dlaczego FIA i tory zabraniają tego typu zabawy :shock: /quote]
Bo są poważne przesłanki, które to motywują (choćby timing związany z relacja tv i procedura po przekroczeniu linii mety, a są inne), wiec nie ma co się burzyć.


Ale Kibicom się podoba:) W amerykańskich seriach nie jest to zabronione z tego co wiem:)
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Następna strona

Powrót do Technika i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości