crapwagon, stockcar

Pytania i odpowiedzi na sprawy dotyczące funkcjonowania F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez yankess Cz wrz 27, 2007 13:42  crapwagon, stockcar

Prosiłbym o rozwinięcie pojęć z tematu.

Wiem, ze to ma niewiele wspolnego z F1, ale to chyba najlepszy dział na to pytanie.
Avatar użytkownika
yankess
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 22:57
Lokalizacja: B'ham/KRK/CK

Postprzez hideto Cz wrz 27, 2007 13:44  

crapwagon = nascar tyle wiem ;d

z ang. bzdurna fura...

a stockcar to powinien być samochód seryjny - stock w USA oznacza fabryczne elementy w samochodzie...
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez im9ulse Cz wrz 27, 2007 14:30  

hideto napisał(a):crapwagon = nascar tyle wiem

czy aby napewno :shock: chyba raczej surowe aerodynamicznie bolidy IndyCar (IRL) crap = szmelc ,wagon = fura ,bryka

hideto napisał(a):a stockcar to powinien być samochód seryjny

stockcary to na ogol wyscigowe odpowiedniki samochodow dostepnych u dilera , NASCARowa zasada "win on sunday sell on monday" odnosi sie do tej zaleznosci...oczyswiscie roznica techniczna jest ogromna ,ale jak zobaczysz idola zwyciezajacego w CHevym Monte Carlo to posiadajac jego cywilny odpowiednik robi ci sie przyjemniej na sercu :-D
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez Cinek Cz wrz 27, 2007 15:03  

im9ulse napisał(a): aby napewno chyba raczej surowe aerodynamicznie bolidy IndyCar (IRL) crap = szmelc ,wagon = fura ,bryka

wg. mnie to po prostu termin na określenie kompletnego badziewia, np. właśnie IRL. tak powiedzialem yankessowi, no coz, on nie wierzy :shock:
NOBODY EXPECTS.
Avatar użytkownika
Cinek
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 0:30

Postprzez yankess Cz wrz 27, 2007 15:19  

cinek napisał(a):wg. mnie to po prostu termin na określenie kompletnego badziewia, np. właśnie IRL. tak powiedzialem yankessowi, no coz, on nie wierzy
Sugerujesz, żebym uwierzył, że V8 Supercar to crapwagon?
Avatar użytkownika
yankess
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 22:57
Lokalizacja: B'ham/KRK/CK

Postprzez hideto Cz wrz 27, 2007 15:50  

Yankess napisał(a):Sugerujesz, żebym uwierzył, że V8 Supercar to crapwagon?


tak :)

Bo ameryka nie zna się na samochodach...
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Pieczar Cz wrz 27, 2007 15:56  

Yankess napisał(a):V8 Supercar to crapwagon?

A co ma jedno z drugim? Supercars to australijskie auta turystyczne (Ford Falcon i Holden Commodore). Określenia crapwagon używa się w stosunku do IRL.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez TobaccoBoy Cz wrz 27, 2007 16:47  Re: crapwagon, stockcar

Yankess napisał(a):Prosiłbym o rozwinięcie pojęć z tematu.

Wiem, ze to ma niewiele wspolnego z F1, ale to chyba najlepszy dział na to pytanie.


Stock car - tak jak mniej więcej powiedział im9ulse. Nazwę wziął (w tłumaczeniu na nasze to znaczy ni mniej ni więcej wóz na krowy) z archaiczności konstrukcji pod względem technologicznym (brak wszelkiej elektroniki i poziom technologiczny lat 50-tych). Stack cary możemy spotkać w NASCAR w każdej z dywyzji (w Craftsman ścigają się pickupy, w Busch Series zaś stock cary ze słabszymi silnikami niż w Nextel Cup) i w ARCA. Taki amerykański rodzaj samochodów turystycznych.


crapwagon - dosłownie g*wnowóz - określenie na bolidy IRL jaką po raz pierwszy zastosował Paul Tracy w 2002, na pytanie dziennikarza o planach przejścia jego osoby do IRL z CART ("Nie mam zamiaru robić cyrku w tych g*wnowozach..."),a potem tak samo o serii mówili JPM, JV, Da Matta ("...predzej będę ścigał się na składanych rowerach w Brazylii niż w tych g*wnowozach) i wielu innych (nawet Jeff Gordon wypowiedział sie kiedyś w ten sposób o IRL).
W środowisko wyścigowym i fanów CCWS określenie na IRL (a nie jak niektórzy chcą przekonać, ze chodzi o Champ Cary).
TobaccoBoy
 


Powrót do Technika i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości