Pit-stopy i pitlane

Pytania i odpowiedzi na sprawy dotyczące funkcjonowania F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez egon So paź 27, 2007 19:03  Pit-stopy i pitlane

Witam! Wie ktoś gdzie mogę znaleźć czas średni czas pobytu w boksach na wszystkich tegorocznych torach? Chodzi mi o to ile średnio trwa postój na poszczególnych torach. Tzn: Podczas Interlagos mówili, ze około 28 sekund. Ma ktoś może takie dane?
Avatar użytkownika
egon
 
Dołączył(a): N kwi 08, 2007 8:56
GG: 1358106

Postprzez Alassane Bamba So paź 27, 2007 19:06  

http://www.f1wm.pl/php/rel_gen.php?rok= ... 7&dzial=14 - kolumna Czas i tak sukcesywnie dla każdego toru :roll:
"At the press conference they asked me if Hamiltons penalty was fair. I said yes immediately. I do not even know why they penalized him, but for me it was fair, and I said yes." - F. Alonso
Avatar użytkownika
Alassane Bamba
 
Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 16:57

Postprzez DawiDch So lis 10, 2007 15:54  

sr. czas to 48.795 (chyba)
Avatar użytkownika
DawiDch
 
Dołączył(a): Wt lip 03, 2007 11:54
Lokalizacja: Częstochowa
GG: 7075940

Postprzez K Cz lis 15, 2007 20:15  

A ja takie coś znalazłem. Oczywiście czas tankowania jest różny, dodatkowo może pojawić się konieczność wymiany przedniego skrzydła, częściej zmiana ustawień przedniego skrzydła - np.: przy zmianie rodzaju opon:

Zaplanowany, rutynowy pit-stop wygląda tak:
* 0,0 sekundy: samochód zatrzymuje się, rusza czas.
* 0,2 sekundy: mechanicy z pneumatycznymi kluczami do kół zaczynają odkręcać centralne nakrętki, mocujące każde koło.
* 1,0 sekundy: samochód jest podnoszony: z przodu podnośnikiem hydraulicznym, z tyłu ręcznym.
* 1,5 sekundy: wąż z paliwem zostaje podłączony do wlewu. Czerwone światełko na wizjerze kasku mechanika trzymającego wąż informuje go, że paliwo płynie do baku – z prędkością 12 litrów na sekundę.
* 2,5 sekundy: koła zostają zdjęte.
* 3,5 sekundy: nowe koła są już na miejscu.
Mechanicy dokręcają nakrętki, odkładają pistolety i zakładają zawleczki, zabezpieczające koła przed poluzowaniem.
* 3,8 sekundy: samochód jest opuszczony na ziemię.
* 4,3 sekundy: kierowca dostaje sygnał, by wrzucić pierwszy bieg. Mechanicy czyszczą wizjer jego kasku, a z umieszczonych po bokach kokpitu wlotów powietrza do chłodnic usuwają ewentualne zanieczyszczenia i przeszkody zakłócające przepływ powietrza.
* 7,0 sekundy: zielone światełko w kasku sygnalizuje mechanikowi trzymającemu wąż z paliwem, że tankowanie jest zakończone. Wąż z paliwem zostaje odłączony.
* 7,3 sekundy: mechanik stojący przed samochodem podnosi swój "lizak", dając sygnał do odjazdu.

Oczywiście należy doliczyć czas dojazdu i wyjazdu na Pit Lane

Stąd to wziąłem:
http://www.autocentrum.pl/go/13__Pit-st ... 15001.html
Avatar użytkownika
K
 
Dołączył(a): Pn cze 04, 2007 19:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Arek Pt lis 16, 2007 7:37  

to jest tylko model pit stopu bo oczywiście jak ktoś wlewa mniej paliwa to pit stop trwa jakieś 5 sekund,ale ciekawa statystyka :)
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez K Pt lis 16, 2007 22:27  

Gdybyś przeczytał uważnie, to na początku napisałem, że czas może być dłuższy :P
Avatar użytkownika
K
 
Dołączył(a): Pn cze 04, 2007 19:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez dxx91 Pn mar 01, 2010 15:54  Pit lane - czas przejazdu

Witam,
czy ktoś z was orientuje się ile czasu zajmuje przejazd przez aleje serwisową (bez zatrzymywania się) na poszczególnych torach aktualnie znajdujących się w kalendarzu? Ewentualnie gdzie bym mógł takie informacje znaleźć. Zależy mi na tych informacjach i z góry dziękuję za każdą pomoc.
dxx91
 
Dołączył(a): N lip 12, 2009 14:50

Postprzez rolnik sam w dolinie Pn mar 01, 2010 16:37  Re: Pit lane - czas przejazdu

Ewentualnie gdzie bym mógł takie informacje znaleźć

proponuję dowiedzieć się jaka jest długość pitlane na poszczególnych torach (co powinno być łatwiejsze)i z najprostszego wzoru fizycznego na czas to obliczyć
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez Woolf Wt kwi 19, 2011 8:21  Re: Pit-stopy i pitlane

Ostatnio podczas wyścigu doszło do niecodziennej sytuacji. Gdy Alonso wjeżdżał na swoje stanowisko, jakiś kamerzysta chciał nakręcić coś ciekawego, więc ustawił się parę metrów przed nosem Ferrari, kładąc kamerę na ziemi. Mechanik, który operował podnośnikiem bolidu, po podniesieniu pojazdu gwałtownie kopnął w stronę kamery i facet szybko się odsunął. Takie nieprzewidziane zdarzenie. Ma ktoś może filmik z tego?
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez Marker Wt kwi 19, 2011 14:09  Re: Pit-stopy i pitlane

Zaraz będzie filmik. ;)


Avatar użytkownika
Marker
 
Dołączył(a): Wt sie 04, 2009 13:42
Lokalizacja: Choroszcz
GG: 4354013

Postprzez Woolf Wt kwi 19, 2011 17:51  Re: Pit-stopy i pitlane

Świetne :D Dla takich chwil ogląda się F1 :-P
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez Darth ZajceV Śr kwi 20, 2011 2:11  Re: Pit-stopy i pitlane

Sir Wolf napisał(a):Takie nieprzewidziane zdarzenie.


Nieprzewidziane, ale bardzo normalne. W każdej serii pit stop jest rzeczą świętą i jeśli pojawi się zagrożenie, że jakaś mało ogarnięta osoba w pit lane mogłaby zakłócić procedurę zjazdu do boksu, to jest opcja nawet dostania w pysk :P
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój


Powrót do Technika i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość