Koszty i przychody w F1

Pytania i odpowiedzi na sprawy dotyczące funkcjonowania F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Woolf Pn lis 03, 2008 18:07  Koszty i przychody w F1

Co i za ile?

Interesują mnie koszty następujących rzeczy w F1:
Symulator jazdy (taki jak ma Mac)
Nowoczesny tor (choćby w Shanghaiu)
Zarobki strategów i inżynierów wyścigowych
Roczne wydatki w tunelu aero

Jeśli umiecie mi pomóc, będę Wam wdzięczny :-) Liczby choćby w przybliżeniu.

PS: Nie próbuję dostać się do F1 :-P
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez renegade N lis 16, 2008 15:45  Re: Koszty w F1

Tobacco jak wroci to Ci powie.
W F3, FR2.0 DAE zarabia 300-700 'fuli' za dzien, nie ma umow na zespol ale moze pracowac dla konkurencji i takie tam. Mechanicy i technicy, w zaleznosci od dyplomow i umiejetnosci tez moga z reguly upalac w roznych zespolach i zarabiaja nominalnie do ok. 500-600 tygodniowo 'normalnego kontraktu (37.5 h/tydzien) + inne srawy. W F1 bedzie to pewnie razy 3 albo 4.
Avatar użytkownika
renegade
 
Dołączył(a): Śr lut 07, 2007 22:19

Postprzez Audi Pt lis 21, 2008 17:16  Re: Koszty w F1

No myślę, że odnośnie toru to łatwo się domyslic. Tutaj koszt toru to kilkadziesiąt milionów euro, może więcej, zależy jaka architektura.
- Jak można słuchać muzyki elektronicznej? Muzyka musi mieć przekaz!
- Ja natomiast lubuję się w szukaniu poezji w malarstwie marynistycznym oraz kompozycji muzycznych w rzeźbie.
Avatar użytkownika
Audi
moderator
 
Dołączył(a): So lip 07, 2007 10:06
Lokalizacja: Ingolstadt
GG: 5208633

Postprzez Campeon Pt lis 21, 2008 20:13  Re: Koszty w F1

No zależy jaka architektura, jednak żeby zbudować tor z prawdziwego zdarzenia to trzeba mieć trzycyfrową liczbę milionów. Taki choćby tor w Shanghaiu kosztował 365 mln USD, a w Bahrainie kosztował 'tylko' 150 mln USD :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez George Pt lis 21, 2008 20:29  Re: Koszty w F1

A wiadomo ile będzie kosztował tor w Abu Zabi? Bo tam też szykuję się milusia sumka.
Avatar użytkownika
George
 
Dołączył(a): Cz lis 01, 2007 22:29
Lokalizacja: Łódź/Woking

Postprzez Campeon Pt lis 21, 2008 20:57  Re: Koszty w F1

No sumka będzie milusia z pewnością. To ma być ogólnie jedno wielkie centrum rozrywki, ma tam być park tematyczny Ferrari, pola golfowe, aquapark, centra handlowe, hotele i plaże. Ale koszty chyba i tak nie będą wyższe od toru w Chinach, bo tam wysoki koszt budowy spowodowany był m.in. tym, że teren gdzie tor się znajduję nie był zbyt przyjazny dla inwestycji budowlanej. A takiego problemu w Abu Dhabi raczej nie ma :) No ale pewny nie jestem :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Woolf Pn lis 24, 2008 20:14  Re: Koszty w F1

Borowczyk mówił podczas GP Chin, że Yas Marina przebije kosztami Shanghai :-P
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez Campeon Pn lis 24, 2008 20:23  Re: Koszty w F1

No możliwe. Jeśli rzeczywiście się okaże, że tor w Abu Dhabi przebije ten w Shanghaiu, to będzie to bardziej zasługa całego tego centrum niż samego toru, który będzie jego integralną częścią.
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Woolf Pn lis 24, 2008 20:43  Re: Koszty w F1

Z tego co słyszałem, to tor jest na sztucznej wyspie, ale nie jestem tego pewny.
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez Campeon Pn gru 01, 2008 11:11  Re: Koszty w F1

Yas Island jest jedną z największych naturalnych wysp w Abu Dhabi. Na tej wyspie za grube pieniądze zostanie zbudowany tor Yas Marina :)

Co do kosztów toru w Abu Dhabi, to w ostatnim F1 Racing napisane jest: "Projekt wart 100 mln funtów...", czyli nieco ponad 150 mln dolarów, wg obecnego kursu :) Czyli ponad 2 razy mniej niż tor w Shanghaiu :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez ventylator Pt gru 12, 2008 16:19  Re: Koszty w F1

Tor w Shanghaiu był taki drogi tylko ze względu na te podmokłą powierzchnię, czy był jakiś inny powód? Oprócz tego, że to dość nowoczesny tor, bo skoro ten Yas Marina ma kosztować dwa razy mniej, to ja nie wiem... :roll:
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez George Pt gru 12, 2008 17:28  Re: Koszty w F1

Chiny nie chcą powiedziec ile dokładnie tor kosztował, ale w opinii publicznej panuję teoria, że takie koszty były spowodowane tym, że w miejscu gdzie teraz znajduję się tor, były bagna.
Avatar użytkownika
George
 
Dołączył(a): Cz lis 01, 2007 22:29
Lokalizacja: Łódź/Woking

Postprzez Campeon Pt gru 12, 2008 17:49  Re: Koszty w F1

To zrozumiałe, że Chiny nie powiedzą ile kosztował tak na prawdę tor w Shanghaiu. Propaganda musi być, ile to oni inwestują w sport, jaki to bogaty kraj, że to oni mają najdroższy tor na świecie :) Mi się wydaje, że cała inwestycja pochłonęła mniej pieniędzy niż zostało to podane do wiadomości publicznej.
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez ventylator Pt gru 12, 2008 22:01  Re: Koszty w F1

bicampeon napisał(a):To zrozumiałe, że Chiny nie powiedzą ile kosztował tak na prawdę tor w Shanghaiu. Propaganda musi być, ile to oni inwestują w sport, jaki to bogaty kraj, że to oni mają najdroższy tor na świecie :) Mi się wydaje, że cała inwestycja pochłonęła mniej pieniędzy niż zostało to podane do wiadomości publicznej.


Wystarczy porównać koszt budowy wieży WTC (750mln $) i toru w Shanghaiu (365mln $) to rzeczywiście zaczyna coś śmierdzieć.. :twisted:
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Woolf Pn maja 23, 2011 16:55  Re: Koszty w F1

Ile zespoły poświęcają rocznie na rozwój KERSu? Było gdzieś o tym wspominane?
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Następna strona

Powrót do Technika i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron