Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

Pytania i odpowiedzi na sprawy dotyczące funkcjonowania F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez hideto So cze 25, 2011 14:14  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

Taka sytuacja jest niemożliwa.

Żeby twój scenariusz zadziałał, czterokrotnie musiałaby się wydarzyć sytuacja pod tytułem 'ktoś robi szybkie kółko na suchym torze, po czym na tor spada ogromna ulewa'.

Nie ma więc nawet nad czym się zastanawiać i zapewne wszyscy kierowcy byliby dopuszczeni do wyścigu - zwłaszcza w świetle tego, że nawet w idealnych warunkach fia dopuszcza do wyścigu tych którzy 107% nie ogarneli.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez damian27 N lip 03, 2011 15:34  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

hideto napisał(a):... ktoś robi szybkie kółko na suchym torze, po czym na tor spada ogromna ulewa


Wydaje mi się że wtedy nie "działa" regułą 107% ze względu na zmienne warunki. Ewentualnie pozwoliliby na start

a co do samych Q:
"każdy kierowca, którego czas [...] w Q1 wynosi więcej niż 107% najszybszego zawodnika podczas tej sesji, nie będzie mógł uczestniczyć w wyścigu."

o Q2 nie ma mowy, więc mógłby zrobić jakiś czas, ale on nie miałby znaczenia, gdyż: jeśli do startu dopuszczone (dodatkowo) zostanie więcej niż jeden bolid to sędziowie decydują o ustawieniu na starcie.
damian27
 
Dołączył(a): Pt lis 19, 2010 14:38

Postprzez Adakar Cz lip 14, 2011 12:28  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

damian27 napisał(a):
hideto napisał(a):... ktoś robi szybkie kółko na suchym torze, po czym na tor spada ogromna ulewa


Wydaje mi się że wtedy nie "działa" regułą 107% ze względu na zmienne warunki. Ewentualnie pozwoliliby na start

a co do samych Q:
"każdy kierowca, którego czas [...] w Q1 wynosi więcej niż 107% najszybszego zawodnika podczas tej sesji, nie będzie mógł uczestniczyć w wyścigu."

o Q2 nie ma mowy, więc mógłby zrobić jakiś czas, ale on nie miałby znaczenia, gdyż: jeśli do startu dopuszczone (dodatkowo) zostanie więcej niż jeden bolid to sędziowie decydują o ustawieniu na starcie.


należy też pamiętać, że mimo nie uzyskania 107% lub np. rozbicia bolidu, awarii w Q1 lub T3, zawodnik może być warunkowo dopuszczony do startu na podstawie czasów i formy jaką prezentował w treningach.
Marek. Dziękuję za wszstko.
simracing.pl
Avatar użytkownika
Adakar
 
Dołączył(a): Śr mar 25, 2009 9:15
Lokalizacja: WLOCLAWEK
GG: 3471556

Postprzez axel Cz lip 14, 2011 13:36  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

należy też pamiętać, że mimo nie uzyskania 107% lub np. rozbicia bolidu, awarii w Q1 lub T3, zawodnik może być warunkowo dopuszczony do startu na podstawie czasów i formy jaką prezentował w treningach.


I bez spełnienia tych warunków, nie ma najmniejszego problemu z wystartowaniem w wyścigu. 107% w tym sezonie to fikcja.
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez lubczyk Cz lip 14, 2011 14:00  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

Pomijając GP Australii.
lubczyk
 
Dołączył(a): N lip 15, 2007 12:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Adakar Pn sie 29, 2011 22:19  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

lubczyk napisał(a):Pomijając GP Australii.


HRT dostało kopa w ja.. ;
kopniak od FIA należy tłumaczyć: "Nie róbcie siary do cholery"

Off topic:
Nie wiedziałem gdzie to wstawić.
Powiedzmy, że to coś z działu "Co jeśli ... "
Obrazek

Patrząc na to zdjęcie nie jest mi do śmiechu. Mam wrażenie, że jego rodzice pili Red Bulla przed i po stosunku, a sam Sebastian przyszedł na świat w kokpicie bolidu z logo Red Bulla. Poród odbierał sam Dr Helmut Marko, asystowała siostra Mateschitz i Horner
Marek. Dziękuję za wszstko.
simracing.pl
Avatar użytkownika
Adakar
 
Dołączył(a): Śr mar 25, 2009 9:15
Lokalizacja: WLOCLAWEK
GG: 3471556

Postprzez krzysiek_aleks So maja 26, 2012 10:51  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

Nie wiem czy było, ale jak by wyglądało ustawienie na starcie gdyby w kwalifikacjach nie został osiągnięty żaden czas na wskutek jakiejś straszliwej ulewy i wszyscy by się porozbijali?
Avatar użytkownika
krzysiek_aleks
 
Dołączył(a): So lut 13, 2010 7:13

Postprzez cwiek So maja 26, 2012 11:04  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

Nie jestem do końca pewien, ale wydaje mi się, że najpierw byliby ustawieni ci co rozpoczęli jakiekolwiek kółko pomiarowe. Następnie ci, którzy byli na wyjazdowych i na końcu ci bez kółek.
W tych grupach o poszczególnych miejscach decydowałyby numery startowe.
Ostatnio edytowano So maja 26, 2012 11:16 przez cwiek, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez fordern So maja 26, 2012 11:12  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

Kierowcy nie zostaliby wypuszczeni na tor, patrz Japonia 2010. :P
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez Zakhary N maja 27, 2012 12:21  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

Tak, wiem głupie pytanie, ale jak zachowano by się gdyby na pierwszych okrążeniach wszystkie bolidy zostały na tyle poważnie uszkodzone, że kontynuacja jazdy byłaby niemożliwa?
Avatar użytkownika
Zakhary
 
Dołączył(a): Cz wrz 23, 2010 20:34

Postprzez slipstream N maja 27, 2012 12:27  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

Nie kontynuowano by jazdy, czyli wyścig by się nie odbył. Może jeszcze kiedy zespoły miały do dyspozycji 3 bolid rezerwowy, ale tak nie ma opcji na jazdę.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez SirKamil N maja 27, 2012 12:28  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

Sam sobie odpowiedziałeś. Kontynuacja byłaby niemożliwa.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Zakhary N maja 27, 2012 13:01  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

A co z deszczem na formation lap jeżeli mamy sliki?
Avatar użytkownika
Zakhary
 
Dołączył(a): Cz wrz 23, 2010 20:34

Postprzez hideto N maja 27, 2012 14:01  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

FIA wydaje nakaz jazdy na oponach wet.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez fordern N maja 27, 2012 16:58  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

Było coś takiego na Nurburgringu w 2007 roku, kiedy to zaczęło padać już na okrążeniu formującym, i wyruszyli na slickach, ale już na pierwszym okrążeniu zjeżdżali po intery. :P
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Technika i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron