Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

Pytania i odpowiedzi na sprawy dotyczące funkcjonowania F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez rafaello85 Wt maja 24, 2011 8:58  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

Lukas, trochę tu namieszałeś. Rozumiem, że zakładasz iż Williams użył dmuchanego dyfuzora w sytuacji gdy to rozwiązanie zostało zabronione, tak? Ale o innych zespołach nie wspominasz, zatem inne teamy nie mają nic niedozwolonego. HRT składa doniesienie na Williamsa i sędziowie przychylają się do niego. Zatem tylko Williams zostaje DSQ. Inni zawodnicy zachowują punkty, bo w ich bolidach FIA nie dopatrzyła się nieregulaminowych rozwiązań ( w tym przypadku dmuchanych dyfuzorów ) i nie ma podstaw do nałożenia kar.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Anderis Wt maja 24, 2011 10:23  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

Rafaello- Czytaj dokładniej, według mnie Lukas postawił sprawę jasno. :wink: Zakładamy sytuację, gdy HRT i Virgin nie kwalifikują się do wyścigu, a wszystkie pozostałe zespoły (wspomniany Williams dlatego, że oni raczej nie jeździli z kontrowersyjnym rozwiązaniem ostatnio) mają bolidy, które uznane zostają za nielegalne.

rafaello85 napisał(a): Ale o innych zespołach nie wspominasz, zatem inne teamy nie mają nic niedozwolonego.

Lukas napisał(a):Wszystkie bolidy były więc nielegalne - jaki wtedy byłby wynik wyścigu?
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez rafaello85 Wt maja 24, 2011 11:46  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

Anderis, dlatego napisałem, że Lukas trochę namieszał :wink:

Przeanalizujmy po kolei:

Lukas napisał(a):Zakładamy taką sytuację: w kwalifikacjach w Q1 ktoś z czołówki robi szybkie kółko i uwala HRT i Virgina

Tu sprawa jest jasna - ktoś, kto uzyskał rewelacyjny czas w Q1 sprawił, że HRT i Virgin nie załapały się na 107% i tym samym nie wezmą udziału w wyścigu.

dalej

Lukas napisał(a): a Williams jednak korzysta z dmuchanego dyfuzora.

Ja to rozumiem tak, że Williams korzysta z czegoś, co jest nielegalne.

Lukas napisał(a): Wyścig się odbył ale HRT złożyło protest, który został rozpatrzony pozytywnie.

Czego dotyczył ten protest? Tutaj nie zostało wspomniane, że chodziło o wszystkie zespoły tzn., że miały coś nielegalnego. Powyższy cytat odnoszę do poprzedniego - tzn. informacji o tym czego użył Williams. I mogę się domyślac, że protest dotyczył teamu Franka Williamsa.

Lukas napisał(a): Wszystkie bolidy były więc nielegalne - jaki wtedy byłby wynik wyścigu? Wszyscy dostali DSQ i zero przyznanych punktów?

Użycie stwierdzenia "bolidy były więć nielegalne" wskazuje na to, że z jakiegoś powodu coś było z nimi nie tak. Tylko co było nie tak, skorro we wcześniejszych zdaniach nic o tym nie wspomniał? Tam była informacja tylko o Williamsie.

Dlatego właśnie post Lukasa odebrałem tak, a nie inaczej. Myślę, że niejednoznacznie można go interpretować :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez szama Wt maja 24, 2011 12:42  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

Jak dla mnie to jasne ze chodzi o obecną stawkę w której wszyscy poza Williamsem maja dmuchane dyfuzory, a kolega chciał przeanalizowac sytuację w której wszyscy łacznie z Williamsem je mają.

HRT i Virginowi wygrania wyścigu to nie umożliwi wg mnie :D
Avatar użytkownika
szama
 
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 16:54

Postprzez Lukas Wt maja 24, 2011 12:46  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

rafaello85 proszę Cię... wiem wiem, jeszcze w ogóle nie napisałem, że sprawa tyczy się sezonu 2011, planety Ziemia itd itd :)
Jeszcze raz:
- Wszyscy poza Virgin i HRT mają dmuchane
- Virgin i HRT nie dostają się do wyścigu
- HRT po wyścigu składa protest, który jest rozpatrzony pozytywnie

Pytanie: Jak będą wyglądały wyniki wyścigu i przydzielone punkty?
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez rafaello85 Wt maja 24, 2011 12:52  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

ooooooooooo widzisz, teraz lux :)

FIA zapewne wcześniej wiedziałaby o tych dmuchanych dyfuzorach i nakazałaby je zmienić przed wyścigiem. Tak teraz było z Ferrari ( tylne skrzydło ) . Zespoły by to uczyniły i 'no problem'. Nie widzę możliwości aby wszyscy przystąpili do wyścigu z czymś, co jest zabronione. Ale GDYBY tak się stało ( bardzo, bardzo, bardzo hipotetyczna sytuacja ), no to ja nie widzę innego wyjścia niż DSQ.*

*zakładając of course, że zespoły z premedytacją złamałyby stanowisko Federacji, które jednoznacznie i KATEGORYCZNIE ZABRANIAŁOYBY używania dmuchanych dyfuzorów.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Adakar Wt maja 24, 2011 14:25  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

Lukas: Wyścig się odbył ale HRT złożyło protest, który został rozpatrzony pozytywnie. Wszystkie bolidy były więc nielegalne - jaki wtedy byłby wynik wyścigu? Wszyscy dostali DSQ i zero przyznanych punktów?


rafaello85:Nie widzę możliwości aby wszyscy przystąpili do wyścigu z czymś, co jest zabronione.


Protest jest PO wyścigu.

Moim zdaniem, moja wersja jest najpewniejsza. Z drugiej strony żaden organizator GP nie byłby pocieszony gdyby jego wyścig uznano za "bezpunktowy"
Marek. Dziękuję za wszstko.
simracing.pl
Avatar użytkownika
Adakar
 
Dołączył(a): Śr mar 25, 2009 9:15
Lokalizacja: WLOCLAWEK
GG: 3471556

Postprzez Lukas Wt maja 24, 2011 14:33  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

To jeśli już mówimy o realnych rozwiązaniach to:

Szef HRT – Colin Kolles uważa, że nie będzie miał innej opcji poza złożeniem oficjalnego protestu przed weekendem w Monako przeciwko zespołom używającym nadmuchu dyfuzorów


Opisana wersja po wyścigowa jest mniej prawdopodobna ale tylko ciekawy byłem co by było... :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez barteks Wt maja 24, 2011 17:04  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

Nie chce mi się teraz zagłębiać w przepisy, ale Ted Kravitz z BBC mówił, że takie protesty składa się po wyścigu.
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez Damos Wt maja 24, 2011 17:44  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

Pytanie, czy mieli by prawo składać protest po wyścigu w którym nie brali udziału? (nie sprawdzałem, więc jedynie zadaję pytanie a nie sugeruję odpowiedzi) Powinni raczej oprotestować kwalifikacje.
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Adakar Wt maja 24, 2011 18:15  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

Damos napisał(a):Pytanie, czy mieli by prawo składać protest po wyścigu w którym nie brali udziału? (nie sprawdzałem, więc jedynie zadaję pytanie a nie sugeruję odpowiedzi) Powinni raczej oprotestować kwalifikacje.


Mogą. Mają podpisany Concorde Agreement, to upoważnia do zabierania głosu, zgłaszania wniosków, podważania decyzji jak i veta w zmianach przepisów itd.

To czy zakwalifikowali czy nie do wyścigu nie ma tu nic do rzeczy.
HRT czy Virgin uczestniczy w zmaganiach F1 Grand Prix na takich samych zasadach i ma takie same prawa jak Ferrari czy Mclaren. Co innego "siła przebicia", czyt. lobby

barteks napisał(a):Nie chce mi się teraz zagłębiać w przepisy, ale Ted Kravitz z BBC mówił, że takie protesty składa się po wyścigu.


Możliwe jest składanie protestów, wniosków w trakcie weekendu. Przykład ? Australia 2009
Marek. Dziękuję za wszstko.
simracing.pl
Avatar użytkownika
Adakar
 
Dołączył(a): Śr mar 25, 2009 9:15
Lokalizacja: WLOCLAWEK
GG: 3471556

Postprzez patgaw Pn cze 13, 2011 21:32  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

Czy w przypadku kolizji, obrona poprzez sciecie szykany, gdy przeciwnik przejechal ja prawidlowo jest legalna?
Bo zastanawia mnie czy Heidfeld kary nie powinien dostac.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez hideto Pn cze 13, 2011 21:40  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

Za co ? stracił pozycję. Nie obronił jej przez ścięcie, nie zyskał jej przez ścięcie. Podsumowując, nie odniósł żadnych korzyści ze ścięcia toru.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez patgaw Pn cze 13, 2011 21:44  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

Na pewno stracil?
Jestem przekonany ze ja zachowal, a potem di Resta (bedac za nim) i tak do boxu musial zjechac by naprawic skrzydlo.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Endrju Szopen So cze 25, 2011 13:53  Re: Co jeśli...? Rozwiązywanie możliwych wydarzeń na torze

Nie wiem czy już ktoś o kto nie pytał, ale teraz tak sobie pomyślałem...

Wiem, że różnice musiałyby być niesamowicie duże, ale jaka byłaby decyzja sędziów w stosunku do kierowcy, który nie uzyskał 107% czasu, ale dostał się do Q2? Na pewno tej zasady by zapewne nie było, bo sędziowie by widzieli, że by zbyt wielu kierowców nie startowało w wyścigu, ale jednak przyjmijmy wersję, że ta zasada w takiej sytuacji by istniała. Co wtedy (w świetle aktualnego regulaminu; w treningach też czasy nie pokazywały możliwości przejścia granicy 107%)?
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Technika i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości