Obuwie sportowe

Pytania i odpowiedzi na sprawy dotyczące funkcjonowania F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Mariusz N sty 18, 2009 12:05  Obuwie sportowe

Zastanawia mnie kwestia obuwia w sporcie samochodowym, w rajdach, w wyścigach, w Formule 1. Z czego są robione takie buty? Czy muszą spełniać jakieś normy itp? Jakie firmy je robią?
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez slipstream N sty 18, 2009 12:09  Re: Obuwie sportowe

No z najbardziej znanych to Sparco, czy Alpinestar. No i oczywiście Puma. Chyba wszystko rozchodzi się najbardziej rzecz jasna o niepalność użytych materiałów i dostają wtedy atest FIA. Co charakterystyczne dla butów do sportów motorowych, to - jak pewnie większość zauważyła - ich wysoki profil (czy jak to nazwać), ale chodzi o usztywnienie i zabezpieczenie kostki.

A gdyby ktoś chciał takiego buta :wink: to polecam sklep http://www.rallyshop.pl Nie powiem, pokusiłem się o takie obuwie do jazdy autem na co dzień :-D A co... jeździ się przyjemnie, grubość podeszwy optymalna a i waga takiego buta piórkowa.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Darth ZajceV N sty 18, 2009 12:25  Re: Obuwie sportowe

Slip A co kupiłeś, za ile i jaka jest różnica pomiędzy takim a zwykłym butem. Powiem szczerze, że sam się zastanawiam nad takimi bucikami. Na allegro ostatnio pojawiły się buty Puma Williams - strasznie kuszą :P
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez slipstream N sty 18, 2009 12:34  Re: Obuwie sportowe

A wejdź sobie na sklep jaki podałem i masz tam pełny cennik. Oczywiście jest cały przekrój modelowy od kartingu, co prawda kolekcja Sparco akurat tam tylko, ale bogata bo nie tylko stricte do motorsportu, ale i nadające się do użytku na co dzień.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Darth ZajceV N sty 18, 2009 12:52  Re: Obuwie sportowe

Wchodziłem nie tylko na rallyshop ale i wszędzie gdzie się da + allegro ebay i strony producentów, ale chodziło mi o konkretną opinie na temat konkretnego modelu ;)
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez slipstream N sty 18, 2009 12:58  Re: Obuwie sportowe

Sporco już miałem dwa modele - pierwszy kartingowy K-High (bo tańszy i zdatny na codzień, a cena na poziomie zwykłego adidasa kupnego w sklepie) i zdecydowanie pozytywnie się zachowują. Żadnych zastrzeżeń co do jakości. No ale w końcu stopa każdego jest inna więc ja nie gwarantuje tych samych doznań ;)
Co jeszcze - modele z zamszu są bardziej żywotne niż ze skóry która się szybciej ściera (stąd na przykład skórzane wersje danego modelu Sparco są tańsze). Aha, i jaką jeszcze mają tendencję, to na początku są nad wyraz sztywne (przynajmniej w moim odczuciu), ale to piszę żeby się nie przerazić bo potrzebują trochę czasu na rozbicie, ale jak się dopasują to jest po prostu miodnie. Nie czujesz nawet, że masz but na nodze... Aha, jak piszą że podeszwa jest przeciwpoślizgowa, to zdecydowanie tak jest. Potwierdzam ich lepszą przyczepność na śliskim.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321


Powrót do Technika i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron