Problem wyprzedzania w dzisiejszej F1

Pytania i odpowiedzi na sprawy dotyczące funkcjonowania F1

Moderator: Ekipa F1

Czy uważasz, że skuteczność hamowania bolidów powinna być ograniczona?

Nie, to zbyt niebezpieczne
60
42%
Tak, ułatwiło by to wyprzedzanie
69
48%
Nie mam zdania
15
10%
 
Liczba głosów : 144

Postprzez rado123F1 Pn paź 19, 2009 18:57  Re: Problem wyprzedzania w dzisiejszej F1

Damos napisał(a):To nie tylko kwestia specyfikacji aero. Popatrzcie na ten filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=fhxMnYlkHeI
i ten:
http://www.youtube.com/watch?v=rhBOWgOy ... re=related
Dziś kierowca pierwszy w zakręcie "wrednie" wywiózł by drugiego na pobocze i na tym pojedynek by sie skończył. W GP Brazylii Kobayashi wraz z Nakajimą pokazali, jak walczyć fair w zakrętach - i to właśnie najbardziej podobało sie kibicom. Magia polega na tym, że walczyli z sobą "koło w koło" przez więcej niż jeden zakręt


Wtedy to byli herosi - teraz tacy się nie zdarzają :-( Jednak czasem brakuje mi u wielu zawziętości i konsekwencji. Jest blisko - to nie jedzie za nim gęsiego tylko juz przynajmniej pokazuje się w lusterkach przy dohamowaniu, szuka okazji gdzie go łyknąć. Fakt, że obecnio to dużo cięższa sprawa, ale wyprzedzać też trzeba umieć. Ja byłbym ciekawy, gdybyśmy wsadzili takiego Mansella(u szczytu kariery) do obecnego bolidu i startowałby ze środka stawki, jakby wyglądała jego jazda??

Z drugiej strony można zobaczyć czasem jak chamsko zachowują się wyprzedzani. Kiedyś nie blokowali na chama , a teraz tylko zablokować i liczyć że się w tył bolidu nie wpakuje, albo na następnym kółku spróbuje cię zjechać :-) Potem wkurzeni kierowcy odpłacają się wchodzeniem na chama i wypychaniem poza tor(Hamilton w ubiegłym roku na Monzie - byle wyprzedzić)
"Także tego... Ale że Dudka nie wzięli na mundial?"
rado123F1
 
Dołączył(a): Pn lip 13, 2009 17:17
Lokalizacja: Prudnik

Postprzez Audi Wt paź 20, 2009 15:48  Re: Problem wyprzedzania w dzisiejszej F1

rado123F1 napisał(a): Jednak czasem brakuje mi u wielu zawziętości i konsekwencji.


Bo kiedyś to liczyła się prawie że tylko wygrana. Jak nie wygrasz wyścigu, to tak, jakbyś zajął 15 miejsce. Gdybyśmy teraz wprowadzili np. znacznie wyższą premię dla zwycięzcy, który na dodatek zdobywałby znacznie więcej pkt, może wtedy by poskutkowało, chociaż... Tutaj w pewnym sensie jest jak w piłce nożnej: nie ważne jak grasz, ważne, ze za to kasę dostaniesz :-P A kierowcy F1 tyle zarabiają, że czy będą ciągnąc się w ogonie, czy wygrywac, zdobędą i sławę, i dużo pieniędzy.
- Jak można słuchać muzyki elektronicznej? Muzyka musi mieć przekaz!
- Ja natomiast lubuję się w szukaniu poezji w malarstwie marynistycznym oraz kompozycji muzycznych w rzeźbie.
Avatar użytkownika
Audi
moderator
 
Dołączył(a): So lip 07, 2007 10:06
Lokalizacja: Ingolstadt
GG: 5208633

Postprzez patgaw So lis 28, 2009 23:26  Re: Problem wyprzedzania w dzisiejszej F1

FIA zwolala seminarium na temat wyprzedznia.
http://fia.com/inbrief/
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Audi N lis 29, 2009 10:18  Re: Problem wyprzedzania w dzisiejszej F1

No i bardzo dobrze, mam nadzieję, że uda im się opracowac jakiś normalny sposób na wyprzedzanie, by w ten sposób zakończyc te wszystkie nasze lamenty, jaka to F1 jest teraz nudna. Jednak wydaje mi się, ze tak naprawdę warto by było popracowac też nad torami. I zapewne nie ma mowy o jakichś przeróbkach, ale jeśli już mają jakiś nowy tor władowac, to niech on ma przynajmniej 2 dogodne miejsca do wyprzedzania.
- Jak można słuchać muzyki elektronicznej? Muzyka musi mieć przekaz!
- Ja natomiast lubuję się w szukaniu poezji w malarstwie marynistycznym oraz kompozycji muzycznych w rzeźbie.
Avatar użytkownika
Audi
moderator
 
Dołączył(a): So lip 07, 2007 10:06
Lokalizacja: Ingolstadt
GG: 5208633

Postprzez rafaello85 N lis 29, 2009 15:18  Re: Problem wyprzedzania w dzisiejszej F1

Audi napisał(a):No i bardzo dobrze, mam nadzieję, że uda im się opracowac jakiś normalny sposób na wyprzedzanie, by w ten sposób zakończyc te wszystkie nasze lamenty, jaka to F1 jest teraz nudna.

Nie wierz w cuda. Tegoroczne ( bardzo duże ) zmiany też miały sprawić aby wyprzedzanie stało się łatwiejsze. Nie udało się :( W kolejne zapewnienia FIA już nie uwierzę.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez krzych N lis 29, 2009 15:31  Re: Problem wyprzedzania w dzisiejszej F1

Nie wiem, ale pocieszające jest przynajmniej to, że starają się coś zmienić, a że nie wychodzi to zupełnie inna historia.
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Maly-boy N lis 29, 2009 19:50  Re: Problem wyprzedzania w dzisiejszej F1

wyprzedzania w kolejnym sezonie może być więcej ze względu na dłuższą drogę hamowania i opony które w niektórych bolidach będą się inaczej zachowywać na przestrzeni całego wyścigu
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez krzych N lis 29, 2009 19:59  Re: Problem wyprzedzania w dzisiejszej F1

Maly-boy napisał(a):dłuższą drogę hamowania


A ktoś wie może o ile droga hamowania ma się wydłużyć ? 5 - 10 - 15 metrów ? Oczywiście zależy to od prędkości ale mam na myśli dohamowania powiedzmy z 300 km/h
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez SQUZ N gru 20, 2009 22:54  Re: Problem wyprzedzania w dzisiejszej F1

15 metrów na standardy F1 to przepaść ... a to już wystarczyć powinno na atak po wewnętrznej ...
Avatar użytkownika
SQUZ
moderator
 
Dołączył(a): Śr sie 09, 2006 17:02
Lokalizacja: olsztyn

Postprzez pawel92setter Wt gru 29, 2009 22:36  Re: Problem wyprzedzania w dzisiejszej F1

Nie wierz w cuda. Tegoroczne ( bardzo duże ) zmiany też miały sprawić aby wyprzedzanie stało się łatwiejsze. Nie udało się :( W kolejne zapewnienia FIA już nie uwierzę.


Nie mogę się do końca z Tobą zgodzić. Poza takimi torami jak Singapur, Walencja, Barcelona czy Monako, mieliśmy sporo wyprzedzań (albo chociaż prób), co przy takich minimalnych różnicach jest już wielkim osiągnięciem. Moim zdaniem było lepiej niż w sezonach 2007, 2008.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez SQUZ Wt gru 29, 2009 23:12  Re: Problem wyprzedzania w dzisiejszej F1

było widać szczególnie w pierwszych GP <australia>jak blisko jest siebie stawka na pierwszych okrążeniach... gdzie w 2008 ten z PP był po 0,3-,05 po pierwszym kółku przed P2... teraz nie było juz takiej przewagi...
Avatar użytkownika
SQUZ
moderator
 
Dołączył(a): Śr sie 09, 2006 17:02
Lokalizacja: olsztyn

Postprzez Mexi Wt gru 29, 2009 23:14  Re: Problem wyprzedzania w dzisiejszej F1

Kiedyś ktoś podał stronę z liczbą wyprzedzań w poszczególnych sezonach. Nie było praktycznie żadnej zmiany w liczbie wyprzedzań :)

EDIT:

http://www.cliptheapex.com/forum/viewto ... f=51&t=822

A jednak było ich mniej. Przyczyną było większe zagęszczenie stawki. W Walencji ani razu się nie wyprzedzili w tym roku :rotfl: Jedyny skok ilościowy widać w Australii - ale tam przyczyną nie były auta a wielka różnica w mieszankach opon.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez pawel92setter Wt gru 29, 2009 23:50  Re: Problem wyprzedzania w dzisiejszej F1

A więc, odniosłem mylne wrażenie :) W każdym razie, F1 sama w sobie jest wspaniała, a wyprzedzania mają być tą wisienką na torcie! To nie ma być powszechny widok, to ma wzbudzać podniecenie, wręcz!
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez rafaello85 Śr gru 30, 2009 11:20  Re: Problem wyprzedzania w dzisiejszej F1

pawel92setter, ale tych wyprzedzeń wciąż nie ma... Tegoroczne zmiany dały tylko tyle, że bolidy są bliżej siebie. Różnice czasowe są mniejszy. Tylko co z tego? Zamierzony efekt nie został osiągnięty :(
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Mexi Śr gru 30, 2009 11:51  Re: Problem wyprzedzania w dzisiejszej F1

W 2010 to może się zmienić za sprawą debiutantów. Oni będą typowymi chłopcami do bicia, jeżeli zakwalifikują się jakimś cudem wyżej niż lepszy to ten lepszy będzie wyprzedzać :D

Także brak awaryjności wpływa na liczbę wyprzedzań...kiedy zdarzyło się coś takiego jak Massa na Silverstone w 2007? Oj, dawno :)
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Technika i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości