Wykształcenie, kwalifikacje... a posada w F1

Pytania i odpowiedzi na sprawy dotyczące funkcjonowania F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez hideto Pn mar 22, 2010 22:50  Re: Wykształcenie, kwalifikacje... a posada w F1

no więc może tak żebyś zrozumiał, nie przyjmują polskich studentów, paniemiał ?
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez buczu Wt mar 23, 2010 8:44  Re: Wykształcenie, kwalifikacje... a posada w F1

Przyjmują polskich studentów, tyle, że nie z polskich uczelni.
Obrazek
D. Morelli: Robert ma bardzo silny charakter i przezwycięży to!!!
Avatar użytkownika
buczu
 
Dołączył(a): Pn sie 21, 2006 20:20
Lokalizacja: Nysa/Wrocław
GG: 6295396

Postprzez BlindWolf Wt mar 23, 2010 10:18  Re: Wykształcenie, kwalifikacje... a posada w F1

rofl napisał(a):ok dzieki za odpowiedzi.
o f1 mi nie chodzi przeciez xd ale rozmyslalem nad czyms takim jako taka dodatkowa praca z pasja.
co bedzie nie wiadomo...a praca to częściej przypadek niz wybór..chociaz nad tym mozna dlugo spekulować.


W nawiązaniu do sędziowania :
Brałem udział w iluś tam regatach .
Jak w każdym sporcie na początku roku jest ustalany Kalendarz Imprez.
Jeżeli chcemy brać udział w regatach musimy się do niego ustawić - każdy się uczy lub pracuje.
Jeżeli organizujemy regaty trzeba wpisać się w kalendarz , zaklepać sędziego !!
I jest dylemat - wybór sędziego trzeba przeprowadzić starannie bo niejeden stetryczały dziadek potrafi zepsuć imprezę. Ekstremalny wyczyn sędziego to orzeczenie że nie ma wiatru i przełożenie startu Maków( takich gokartów) na jutro mimo ,że cięższe łódki pływają tylko pod żaglami .
To tak jakby sędzia wyścigowy orzekł ,że tor nie nadaje się dla F2 mimo że wczoraj odbył się na nim wyścig F1.
Na większe regaty ludzie przypływają , zwożą łódki -wodują . Na regaty jest czas w sobotę i ostatecznie w niedzielę .
Po kilku wpadkach zaprasza się sędziego z kraju , mimo że na miejscu jest kilku . Jeżeli człowiek się sprawdzi - wpisywany jest na stałe w obsługę i traktowany jest jak król. Do tego gość jest z poza towarzystwa co przekłada się na bezstronność w arbitrażu .
Nie ma tu nic do rzeczy podejście komunistyczne czy kumoterstwo . Jako organizator muszę zadbać o dobro imprezy I bezpieczeństwo zwłaszcza uczestników na wodzie .
Jeżeli się to uda - goście dobrze się bawią , a mają ten sam problem u siebie - ten sędzia lub inny zagości na stałe u nich na regatach , a zatem jego kalendarz się wypełnia.
Co do pasji - w żeglarstwie są tylko pasjonaci :D
Wielkim plusem jest to ,że ludzie mają 16 czy 60 lat i zawsze ta pasja jest w nich żywa. Jeżeli w jednym kierunku płyną dwie łódki pod żaglami - zawsze są regaty :)
Avatar użytkownika
BlindWolf
 
Dołączył(a): Cz mar 04, 2010 13:08
Lokalizacja: Płock
GG: 21258745

Postprzez hideto Wt mar 23, 2010 16:42  Re: Wykształcenie, kwalifikacje... a posada w F1

buczu napisał(a):Przyjmują polskich studentów, tyle, że nie z polskich uczelni.

polski student to student polskiej uczelni :] bo to teoretycznie polska płaci za jego wykształcenie...
Ostatnio edytowano Wt mar 23, 2010 16:48 przez deeze, łącznie edytowano 1 raz


Ehh, odłóżcie na bok takie językowe niesnaski, które do absolutnie niczego nie prowadzą, OK?
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez wartek Wt mar 23, 2010 20:58  Re: Wykształcenie, kwalifikacje... a posada w F1

no tak czy siak to szkoda ze nawet z indii przyjmuja
Avatar użytkownika
wartek
 
Dołączył(a): Pn gru 18, 2006 22:49

Postprzez Ad@m Wt mar 23, 2010 23:56  Re: Wykształcenie, kwalifikacje... a posada w F1

hideto napisał(a):polski student to student polskiej uczelni :] bo to teoretycznie polska płaci za jego wykształcenie...


Jestem ciekaw czy można by zrobić wałek z Erasmus'em. Erasmus to w największym skrócie wymiana/wyjazd studentów na zagraniczne uniwersytety, i na uczelni to jest na porządku dziennym że studenci 5 roków, wyjeżdżają powiedzmy na pół roku i w papierach mają oficjalnie wbite że był studentem zagranicznej uczelni przez ten czas. No ale nie wiem jakby to w praktyce wyglądało :)
Ad@m
 
Dołączył(a): Wt wrz 25, 2007 19:54
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Sikorex Cz kwi 29, 2010 15:15  Re: Wykształcenie, kwalifikacje... a posada w F1

Nie do końca na temat, ale ciekawostka jak mnie dzisiaj miła spotkała :)
Na szkoleniu do Opla dzisiaj mówili o pracy zespołowej, i wdrążyli temat sportu, i wbrew pozorom nie mówił o piłce tylko...pojawił się slajd z pit stopu, i mówił że produkcja to jak to powiedział dla każdego żeby zrozumieli tak jak ta operacja mechaników, każdy musi być dobry bo czas produkcji nie będzie czasem tego najlepszego ale tego co zrobi to ostatni, oczywiście poczułem się bardzo podbudowany i rogal na twarzy miałem wielki :smile:
Avatar użytkownika
Sikorex
 
Dołączył(a): Śr mar 05, 2008 14:51
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez renegade Pt maja 07, 2010 11:04  Re: Wykształcenie, kwalifikacje... a posada w F1

Kilka zespolow z nizszych lig, ale takze z LMS korzysta z uslug RaceDayStaff.com. Trzeba sie tam zarejestrowac, odpowiedziec na kilka pytan, i najlepiec miec praktyke u dealera, albo wyksztalcenie techniczne...
Avatar użytkownika
renegade
 
Dołączył(a): Śr lut 07, 2007 22:19

Postprzez MarK Pt maja 14, 2010 12:19  Re: Wykształcenie, kwalifikacje... a posada w F1

No ja myślę, że po samej praktyce u dealera albo po samym wykształceniu technicznym to do sportu jednak nie biorą... Chociaż na dobrą sprawę to chętnie bym tam nawet na wolontariusza poszedł do najprostszych prac, żeby zobaczyć co i jak i poczuć tą atmosferę :-) . Tak to myślę, że beż żadnego kontaktu z motorsportami albo chociaż możliwości wylegitymowania się jakimś projektem nie ma co uderzać na poważnie - no chyba, że na osobę noszącą kawę.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez aba Pn maja 31, 2010 21:44  Re: Wykształcenie, kwalifikacje... a posada w F1

MarK napisał(a):Chociaż na dobrą sprawę to chętnie bym tam nawet na wolontariusza poszedł do najprostszych prac, żeby zobaczyć co i jak i poczuć tą atmosferę :-)


Wolontariusz.... mmmmm coś pięknego. To wpadnij do Mikołajek tak w okolicy trzeciego, dam Ci nawet swój identyfikator :-D
Ja się powłóczę po knajpach, a Ty potaplasz się pod autem w kałużach. Atmosferę na pewno poczujesz. Ja swoją kasę wezmę a dla Ciebie wolantariat :grin: i jak?

MarK napisał(a):no chyba, że na osobę noszącą kawę.

To naprawdę bardzo ważna funkcja.
Obrazek Michael Schumacher, to taki Richard Petty F1 :diabełek:
Avatar użytkownika
aba
 
Dołączył(a): So lip 21, 2007 22:44
Lokalizacja: Cracov
GG: 9716087

Postprzez maajk Wt lip 13, 2010 15:55  Re: Wykształcenie, kwalifikacje... a posada w F1

W lipcowym F1 Racing na pytania czytelników odpowiadał Mike Gascoyne, jedno z nich:
"Jestem studentem inżynierii mechanicznej i chciałbym wiedzieć jak trafiłes do inżynierii, a pozniej do F1" - Paul Mullen, Wlk. Brytania
Odpowiedz:
"Zawsze uwielbiałem aerodynamike. Studiowałem ten kierunek na uniwersytecie, a do F1 dostałem się dzięki szczęściu. Pisałem doktorat i akurat przeczytałem mający już 3 miesiące numer magazynu Flight, który zawierał ofertę pracy dla aerodynamika w zespole McLarena. Odpisałem i natychmiast otrzymałem odpowiedz, abym zjawił się na rozmowę z Bobem Bellem, który był wówczas szefem działu aero. Byłem ostatnią z 300 osób, które się zgłosiły i z miejsca dostałem prace. 6 lat pozniej zatrudniłem Boba jako dyrektora technicznego. Świetnie się z nim pracowało. Wiele mnie nauczył i cieszę sie ze odnosil sukcesy w Renault. Nigdy nie skonczyłem tego doktoratu i nie mogę pochwalic się tytułem "dr" przed nazwiskiem, ale kogo to obchodzi. Cały czas komuś je dają. Tony Fernandes ma taki..."
maajk
 
Dołączył(a): N sie 03, 2008 10:38

Poprzednia strona

Powrót do Technika i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron