Solidworks-model F1 3D

Pytania i odpowiedzi na sprawy dotyczące funkcjonowania F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez vermin Pn paź 11, 2010 15:52  Re: Solidworks-model F1 3D

Opierałem się głównie na szkicach. Nie liczyłem dyfuzora, wiadomo, że generuje docisk ok 40% jak mi się wyniki CFD nie będą zgadzać to będę robić tak, żeby się zgadzały;p
Avatar użytkownika
vermin
 
Dołączył(a): So lis 14, 2009 11:19
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Postprzez metka So lut 05, 2011 1:30  Re: Solidworks-model F1 3D

Witam, to mój pierwszy post na forum :)

Coś ruszyłeś z liczeniem tej aerodynamiki? Ja takżę studiuje na podobnym kierunku (ale dopiero 2. rok) i bardzo interesują mnie zagadnienia związane z aerodynamiką.

mod napisał(a):student drugiego roku, a jeszcze nie wie, gdzie należy się przywitać ? :P
metka
 
Dołączył(a): Pt sty 28, 2011 23:10

Postprzez vermin So lut 05, 2011 14:44  Re: Solidworks-model F1 3D

Obliczenia mam zrobione. Wyniki nie najgorsze, brakuje mi paru rzeczy. Jak będzie wszystko to wrzucę na forum. Obliczenie jednak trochę trwają, na dwiudzeniówce system 64 bit ok 14 godzin :???:
Avatar użytkownika
vermin
 
Dołączył(a): So lis 14, 2009 11:19
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Postprzez MarK Pn mar 28, 2011 17:22  Re: Solidworks-model F1 3D

No i dlatego się prawie rok temu pytałem ile tam obliczenia na sprzęcie zajmują ;).

Heh ja teraz też w Solidzie grzebie, ale nie model F1, a wahacz motocyklowy tak dla odmiany.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Lukas Pn wrz 19, 2011 15:23  Re: Solidworks-model F1 3D

vermin, dawno nic nie wrzucałeś, projekt utknął?
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez vermin Wt wrz 20, 2011 10:18  Re: Solidworks-model F1 3D

Nie, magisterka kończy się pisać, brak czasu. Jak skończę to obiecuję, że wrzucę wyniki.
Ostatnio edytowano Pn gru 19, 2011 21:26 przez vermin, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
vermin
 
Dołączył(a): So lis 14, 2009 11:19
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Postprzez vermin Pn gru 19, 2011 21:25  Re: Solidworks-model F1 3D

Witam, po dłuższych bojach związanych ze skończeniem pracy mgr, obroną, pracą i jeszcze paroma atrakcjami w końcu znalazłem trochę czasu...

Link do pracy poniżej:

http://hotfile.com/dl/137946354/77141e5/Magisterka_calosc.rar.html

HASŁO: pracamgr

Od razu zaznaczam, że nie wiem czy to jest ostateczna wersja bo było ich tyle, że teraz już ciężko się połapać. Na pewno znajdzie się sporo osób, którym się nie spodoba, i dobrze, bo nie ma ona na celu uszczęśliwić kogokolwiek;p Muszę jednak zaznaczyć, że bardzo wielu aspektów nie zdążyłem pokazać, głównie ze względu na brak czasu i goniące mnie terminy. Inną ważną rzeczą był brak odpowiedniej mocy komputera do szczegółowych obliczeń MES dlatego analizę ograniczyłem do przedniego skrzydła. (Dodatkowe screeny z pracy przejściowej poniżej, jednak nie mają one za wiele wspólnego z rzeczywistością - za mało danych o przepływach przy wlocie powietrza w chłodnice, wylocie z wydechu itp spowodowały, że dałem sobie z tym spokój. Szczegółowe zasady dotyczące np. dyfuzora znajdują się w pracy).

Z całego serca chciałbym także podziękować Panu Maurycemu Kochańskiemu za udostępnienie materiałów dotyczących opon. Bez Jego pomocy nie uzyskałbym wyników zbliżonych do wiarygodnych.
Podziękowania także dla Tomasza Kąckiego z firmy Solidexpert za konsultacje dotyczące CFD.

Obrazek

Obrazek

PS: Jeżeli ktoś będzie chciał skorzystać z wyników pracy lub zapytać o pomoc, w miarę możliwości - bo za eksperta ani znawcę się nie uważam - proszę pisać. Pozdrawiam;]
Avatar użytkownika
vermin
 
Dołączył(a): So lis 14, 2009 11:19
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Postprzez lechf1 Wt gru 20, 2011 0:52  Re: Solidworks-model F1 3D

Najważniejsza kwestia to czy się obroniłeś? :P Niezły kawał roboty odwaliłeś, a Maurycy pewnie pomógł bo ma jako jedyny duże doświadczenie, w końcu wlewa paliwo w opony :-D Szacunek za pracę
lechf1
moderator
 
Dołączył(a): Cz gru 20, 2007 19:02

Postprzez vermin Wt gru 20, 2011 22:24  Re: Solidworks-model F1 3D

Hehe, obroniony:) I nie ukrywam, że już by mi się nie chciało zaczynać jeszcze raz, chociaż studia to najlepszy czas w życiu;p
Avatar użytkownika
vermin
 
Dołączył(a): So lis 14, 2009 11:19
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Postprzez termi2468 Cz maja 10, 2012 11:27  Re: Solidworks-model F1 3D

Super model i graty obronienia magisterki

budowa parków linowych
termi2468
 
Dołączył(a): Wt maja 08, 2012 12:04

Poprzednia strona

Powrót do Technika i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron