Solidworks-model F1 3D

Pytania i odpowiedzi na sprawy dotyczące funkcjonowania F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez vermin Śr kwi 28, 2010 21:41  Solidworks-model F1 3D

Robię cały model w Solidzie na magisterkę, pomyślałem, że się podzielę wynikami, tak na początek nos ze skrzydłem:

Obrazek

Przednie koło (jako złożenie opony i felgi-wymiary opony rzeczywiste (regulamin przed slickami), felga-orientacyjne, głównie ze szkiców)

Obrazek
Ostatnio edytowano Wt maja 11, 2010 20:15 przez vermin, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
vermin
 
Dołączył(a): So lis 14, 2009 11:19
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Postprzez Norbert87 Pt kwi 30, 2010 20:04  Re: Solidworks-model F1 3D

niezła robota, czekam na kolejne zdjecia.
budujesz bolid zgodnie z wymiarami i przepisami technicznymi obecnej Formuły 1?
Avatar użytkownika
Norbert87
 
Dołączył(a): So mar 17, 2007 12:25

Postprzez hideto Pt kwi 30, 2010 20:07  Re: Solidworks-model F1 3D

raczej trochę nie udanie odwzorowuje ferrari ;P swoją droga, na jakim kierunku studiów pozwolono na taką magisterkę ? może jeszcze zdążę zmienić kierunek ^^
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez vermin So maja 01, 2010 9:48  Re: Solidworks-model F1 3D

Bolid zgodnie z wymiarami i staram się zgodnie z regulaminem, jest problem z obliczeniami cfd bo komputer mi trochę nie wyrabia, nie odwzorowuje ferrari, chodzi mi ogólnie o zarys, wzoruje się na różnych modelach, jakbym chciał w szczegółach to muszę mieć lepszego kompa:). A magisterka nie polega na samym zamodelowaniu. To jest tylko element pomocniczy w związku z tym, że jest mało materiałów na tematy, które są mi potrzebne. BTW studiuję mechanikę na IMiR AGH
Avatar użytkownika
vermin
 
Dołączył(a): So lis 14, 2009 11:19
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Postprzez manieq So maja 01, 2010 11:04  Re: Solidworks-model F1 3D

Zapowiada się nieźle! Gdy skończysz, to proszę o jakieś ładne ujęcie. Pójdzie na tapetkę, bo już wiem że będzie tego godne :D .
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez Ad@m N maja 02, 2010 11:17  Re: Solidworks-model F1 3D

Ładnie :D A w czym liczysz aero?

Próbuje się zabrać za coś takiego w Catii i potem puścić to we Fluencie, ale brak mi weny ;)

hideto napisał(a):swoją droga, na jakim kierunku studiów pozwolono na taką magisterkę ?


A jaki masz kierunek? Na większości technicznych powinno się dać takie coś zrobić, o ile z którejkolwiek strony jest styczność z programami: czy to od strony przepływów i mechaniki, czy od strony czysto matematycznej ;)
Ad@m
 
Dołączył(a): Wt wrz 25, 2007 19:54
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez hideto N maja 02, 2010 11:29  Re: Solidworks-model F1 3D

automatyka niestety ;P raczej nie przejdzie... ale z tego co rozmawiałem, pozwolonoby mi np zaprojektować kierownicę do komputera wzorowaną na F1, czy to na scalakach czy to na mikroprocesorze.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez renegade N maja 02, 2010 12:21  Re: Solidworks-model F1 3D

Vermin... jest sporo ludzi, ktorzy moga Ci pomoc. Jakby co na PW wysle Ci kilka maili i nrow tel.

Dziel sie wynikami.
Avatar użytkownika
renegade
 
Dołączył(a): Śr lut 07, 2007 22:19

Postprzez vermin N maja 02, 2010 15:14  Re: Solidworks-model F1 3D

Ad@m napisał(a):A w czym liczysz aero?


Chciałem zrobić w floXpress ale nie wiem dlaczego mi się wysypuje lub nie podaje wyników. Eksportuje sobie do Catii i może się uda, jak nie to Ansys-chyba będzie najlepiej tylko problem jest taki, że go nie umiem jeszcze:D


A jaki masz kierunek? Na większości technicznych powinno się dać takie coś zrobić, o ile z którejkolwiek strony jest styczność z programami: czy to od strony przepływów i mechaniki, czy od strony czysto matematycznej ;)


Mechanika i Budowa Maszyn / spec. Mechanika Komputerowa
Z tego co wiem, na mechatronice też robią podobne rzeczy.
Avatar użytkownika
vermin
 
Dołączył(a): So lis 14, 2009 11:19
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Postprzez rolnik sam w dolinie Śr maja 05, 2010 19:58  Re: Solidworks-model F1 3D

hideto napisał(a):raczej trochę nie udanie odwzorowuje ferrari ;P swoją droga, na jakim kierunku studiów pozwolono na taką magisterkę ? może jeszcze zdążę zmienić kierunek ^^

tam gdzie twój mistrz pójdzie xD
inne techniki ale damy radę,
ja liczę że po skończeniu wrzucisz jakieś grafiki przedstawiające przepływ powietrza wokół tego
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez werdes N maja 09, 2010 23:33  Re: Solidworks-model F1 3D

No no vermin widzę że promujesz nasz kierunek studiów ;D poza tym super robota :D
Avatar użytkownika
werdes
 
Dołączył(a): Pt mar 12, 2010 23:42

Postprzez vermin Wt maja 11, 2010 19:34  Re: Solidworks-model F1 3D

Monocoque-Render
(Nie wycinałem już otworów na mocowanie, żeby nie obciążać niepotrzebnie kompa)

Obrazek

Złożenie Nos-Monocoque
(Proste złożenie w Solidzie)

Obrazek

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
vermin
 
Dołączył(a): So lis 14, 2009 11:19
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Postprzez MarK Pt maja 14, 2010 12:12  Re: Solidworks-model F1 3D

Huh ja też jestem na Mechanice I Budowie Maszyn i właśnie myślałem nad czymś podobnym, szczególnie, że u mnie są już takie tematy jak "Projekt elektrycznego, terenowego pojazdu turystycznego" do wyboru, więc może i by pozwolili na coś takiego :wink: .

Kiedyś bawiłem się Blenderem jeśli chodzi o same projekty 3D, więc myślę, że by źle nie było. Z tego co widzę, to robisz samą budę bez bebechów? Pomijam, że dostęp do parametrów tego co w środku jest pewnie "nieco" utrudniony, ale tobie tylko skorupa do obliczeń CFD potrzebna?
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez vermin Pt maja 14, 2010 12:27  Re: Solidworks-model F1 3D

Tak, robię tylko ogólny zarys, bez bajerów, żeby kompa nie obciążać niepotrzebnie. Obliczenia CFD są mi potrzebne do wyznaczenia wartości docisku na poszczególne osie (do obliczenia pod i nadsterowności).
Na pracę przejściową 2 może zrobię symulacje zawieszenia, to będzie coś z bebechami:)
Swoją drogą tematem pracy jest wpływ rozkładu balastu na pod i nadsterowność w bolidzie F1. Sam model to jest tylko pomoc. Nie chcę brać wartości z kosmosu, to sobie je sam znajdę;p
Avatar użytkownika
vermin
 
Dołączył(a): So lis 14, 2009 11:19
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Postprzez MarK Pt maja 14, 2010 12:44  Re: Solidworks-model F1 3D

A swoją drogą to u Ciebie taki temat pracy był, czy sam zaproponowałeś? Bo temat sam w sobie taki, że jak się nim wylegitymujesz to w motorsporcie może to już coś znaczyć :wink: .

Wywód na temat, że nad i podsterowność to, w pojęciu praktycznym, wartości względne i dynamiczne przewidujesz? :-D
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Następna strona

Powrót do Technika i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron