F1WM - nowa wersja

Pytania i odpowiedzi na sprawy dotyczące funkcjonowania F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Lukas Cz maja 09, 2019 8:28  Re: F1WM - nowa wersja

Problem w teorii może występować po każdym wypuszczeniu nowej wersji, gdyż FF jakimś cudem może prosić o dane, które już nie istnieją na serwerze, ale to tylko ślepy strzał. Jak tylko się sytuacja powtórzy, daj znać :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez ICEman Wt maja 14, 2019 20:30  Re: F1WM - nowa wersja

oldf1wm.pl Nawet nie wiecie jak mnie to ucieszyło. Nagle wszystko stało sie przejrzyste i proste jak dawniej.

to już zawsze oldf1wm.pl będzie dostepne czy to tak na chwile ?
Avatar użytkownika
ICEman
 
Dołączył(a): Wt cze 27, 2006 17:17
Lokalizacja: z Północy

Postprzez krzych Wt maja 14, 2019 22:06  Re: F1WM - nowa wersja

Oldf1wm.pl działa od chwili wypuszczenia nowej wersji serwisu.
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Gie Cz maja 16, 2019 6:18  Re: F1WM - nowa wersja

Czy w adresie forum musi być "old"? Coś tam wczoraj szukałem i był link do forum. Kliknąłem i guzik, strona główna.
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez Damos Cz maja 16, 2019 9:03  Re: F1WM - nowa wersja

Gie napisał(a):Czy w adresie forum musi być "old"?
Do starej strony musi. Tylko bez www na początku:
stara strona: https://oldf1wm.pl/ (nie będzie działać wiecznie... kiedyś zniknie)
nowa strona: https://www.f1wm.pl
Gie napisał(a):Coś tam wczoraj szukałem i był link do forum. Kliknąłem i guzik, strona główna.
Link "old" nie jest do Forum, tylko do strony z newsami...
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Lukas Cz maja 16, 2019 9:23  Re: F1WM - nowa wersja

Gie, tak musi - jeśli wejdziesz przez adres f1wm.pl/forum to załaduje się strona główna, bo aplikacja po prostu nie zna takiej ścieżki, a jak nie zna to prowadzi do głównej.

Ogólnie jest to związane z tym, że forum leży ciągle na starym serwerze i tak było łatwiej. Wiem, że da się robić przekierowania, ale na razie tak zostanie :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Lukas Wt maja 21, 2019 20:43  Re: F1WM - nowa wersja

Zapowiadane drobiazgi weszły w użycie, czyli pokrewne newsy, jak również punktacje po danym wyścigu. Naprawiony został również bug ze znikającymi godzinami transmisji w niedzielę przed wyścigiem.

Standardowo, by zobaczyć zmiany od razu -> ctrl + shift + r.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Lukas Śr maja 22, 2019 8:47  Re: F1WM - nowa wersja

Reklamy disqusa udało się wygonić na sam dół strony, plus ograniczyłem inne jego niepotrzebne dodatki, powinno teraz być czytelniej :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez derwisz Cz maja 23, 2019 21:58  Re: F1WM - nowa wersja

Mam problem z tym disqusem.

1. Ciężko śledzić dyskusję. Wielu ciekawych komentarzy po prostu nie zauważam bo są pozwijane w drzewkach a nie chce mi sie każdego drzewka rozwijać i to po wielokroć bo żeby nie umknęły nowe wpisy musiałbym wykonywać te czynność za każdym razem kiedy się loguje i wchodzę w danego newsa.

2. Nie mogę się rozeznać w systemie powiadomień disqusa. Na przykład dziś po zalogowaniu powitał mnie czerwony balonik w prawym górnym rogu ekranu który chyba zwiastował jakaś odpowiedź na jeden z moich wcześniejszych wpisów. Kliknąłem w ten znacznik i wyświetliło mi wszystkie moje wpisy. Trudno sie zorientować który konkretnie wpis sygnalizował ten czerwony balonik :(.

3. Tu się powtórzę: gdzie sie podział regulamin forum i dlaczego wzorem starego (old f1wm) nie ma możliwości by zgłosić moderatorowi łamania regulaminu albo obraźliwego wpisu? Czy w tej nowej wersji zakładamy, ze moderator jest wszędzie, wszystko widzi i natychmiast reaguje?
derwisz
 
Dołączył(a): Cz kwi 05, 2012 1:58
Lokalizacja: Polska

Postprzez Damos Pt maja 24, 2019 0:18  Re: F1WM - nowa wersja

derwisz napisał(a):Mam problem z tym disqusem.
3. Tu się powtórzę: gdzie sie podział regulamin forum [...] nie ma możliwości by zgłosić moderatorowi łamania regulaminu albo obraźliwego wpisu?

disqus to nie forum :( Na Forum możesz zgłosić.
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez derwisz Pt maja 24, 2019 5:57  Re: F1WM - nowa wersja

Damos napisał(a):
derwisz napisał(a):Mam problem z tym disqusem.
3. Tu się powtórzę: gdzie sie podział regulamin forum [...] nie ma możliwości by zgłosić moderatorowi łamania regulaminu albo obraźliwego wpisu?

disqus to nie forum :( Na Forum możesz zgłosić.


Pisząc o forum miałem na myśli system komentarzy pod newsami i chyba nie trudno było to zrozumieć bo w wypowiedzi nawiązywałem do starego systemu w którym wszystko było proste przejrzyste i wygodne.
Teraz przy tym całym disqusie dyskusja jest nie tylko nieczytelna ale także zalana spamem i mnóstwem innych bezwartosciowych wpisów które w "starym" nie miałyny racji bytu bo byłyby sprzeczne z ówczesnym regulaminem komentowania, którego teraz na forum obsługiwanym przez disquisa nie uświadczysz.
derwisz
 
Dołączył(a): Cz kwi 05, 2012 1:58
Lokalizacja: Polska

Postprzez bartoszcze Pt maja 24, 2019 6:11  Re: F1WM - nowa wersja

Zawsze mnie bawi przekonanie że gdyby był Link Do Leguraminu to użytkownicy by Leguraminu przestrzegali.

Pod newsami przed zmianą i tak był mocny syf, w którym często ponad połowa wpisów pochodziła od poblokowanych.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Damos So maja 25, 2019 9:40  Re: F1WM - nowa wersja

derwisz napisał(a):Pisząc o forum miałem na myśli system komentarzy pod newsami i chyba nie trudno było to zrozumieć
To napisałem wyraźnie, że diqcus to nie Forum. Chyba nietrudno to zrozumieć? Powiązania z kontem naszego usera nie ma. Logować się do naszego systemu nie musisz. Panel moderacji jest inny niż "nasz", zasady moderacji również - moderator ma więc mocno utrudnione życie i musi nauczyć się używania zupełnie nowego, niezintegrowanego panelu. Do tego trzeba moderatorom potworzyć konta i namówić ich do używania...
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez JQ77777 N maja 26, 2019 16:38  Re: F1WM - nowa wersja

Czy tylko ja nie jestem w stanie korzystać od paru dni z waszej strony bez ctrl+shift+r? Za każdym razem mam błąd "Ta witryna jest nieosiągalna". Gdyby nie to że udało mi się wejść na forum i zobaczyć info o używaniu tego skrótu klawiszowego do teraz nie byłbym w stanie wejść :???:
Avatar użytkownika
JQ77777
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 8:01

Postprzez Lukas N maja 26, 2019 18:10  Re: F1WM - nowa wersja

Przez jaki URL wchodzisz, z jakiej przeglądarki, z jakiego systemu, czy masz jakieś niestandardowe blokowanie pobierania skryptów?
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Technika i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron