Jak są numerowane bolidy testowe

Pytania i odpowiedzi na sprawy dotyczące funkcjonowania F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez WooQash Wt lis 15, 2011 20:32  Jak są numerowane bolidy testowe

Witam. Zastanowiło mnie coś po dzisiejszych zdjęciach z testów młodych kierowców, mianowicie o numerowanie bolidów samochodów testowych. Wiem, że niektóre teamy numerują wysokimi numerami, drugie jeżdżą jako normalni, a niektórzy w ogóle, zapewne to nie istotne na testach, ale jest ciekawy jak są przypisane numery (o ile można tak to nazwać) dla "trzeciego" bolidu. Zawsze myślałem, że numery dla tych bolidów zaczynają się zaraz po numerach normalnych zespołów np. Red Bull 1,2 ... Virgin 24,25 i Red Bull 26, McLaren 27 itd. Ale na dzisiejszych zdjęciach widzę, że np. Red Bull jeździ z 31, Williams z 36, co by wskazywało na rozpoczęcie numeracji od 31. Mógłby się ktoś na ten temat wypowiedzieć? :)
Obrazek
Avatar użytkownika
WooQash
 
Dołączył(a): Śr lip 22, 2009 14:58
Lokalizacja: Grudziądz
GG: 15766062

Postprzez Van_Helsing Wt lis 15, 2011 23:48  Re: Jak są numerowane bolidy testowe

W TYM temacie znalazłem takie coś:
Kierowcy testowi mają numery zaczynające się od 31. Tzn. tester zespołu, w który jeździ mistrz świata ma nr 31. Tester kolejnego zespołu ma nr 32, itd. Numery drugich testerów zaczynają się od 101.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Van_Helsing
 
Dołączył(a): So sie 28, 2010 11:47


Powrót do Technika i przepisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości