GP Malezji 2010

Moderator: Ekipa F1

Postprzez jakubek13 N kwi 04, 2010 10:59  GP Malezji 2010

Myśle że czas zacząć :-) Wyścig na początku ciekawy.. z każdym okrążeniem coraz mniej akcji...;/ Więc tylko deszcz może dać nam ciekawsze wyścigi... :?
Profesjonalna obsługa wesel. Zespół Torki
jakubek13
 
Dołączył(a): Cz lut 28, 2008 15:17

Postprzez Darkat N kwi 04, 2010 11:03  Re: GP Malezji

Nie. Wyścig był ciekawy oczywiście nie tak jak w Australii ale było też sporo walki. Trzeba jednak pamiętać że w tym sezonie (oprócz Redbulla ) osiągi czołowych zespołów są bardzo zbliżone i kwestia tego na jakich oponach się jedzie i w jakim stanie może świadczyć o możliwości prześcignięcia. Jak Hamilton dojechał do Sutila to wiedziałem że jak nie uda mu się w pierwszej fazie jeszcze na świeżych oponach wyprzedzić to już tego nie zrobi bo było widać kilka ostrych do hamowań i Hamilton zajeżdżał opony
Darkat
 
Dołączył(a): So sie 23, 2008 21:40

Postprzez Dasqez N kwi 04, 2010 11:06  Re: GP Malezji

Strasznie miało dzisiaj padać :evil:

Z początku trochę akcji, kilka manewrów wyprzedzeń, pod koniec już wiało mocno nudą. Zaimponował mi Alguersuari, fajny wyścig pojechał, podobnie bezbłędnie Robert.
Avatar użytkownika
Dasqez
 
Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 23:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Darkat N kwi 04, 2010 11:08  Re: GP Malezji

oczywiście zależy to też od pogody i jak przede wszystkim toru. Tor w Malezji co mi się podoba pozwala na możliwość wyprzedzania :arrow: "daje możliwość wyprzedzania" lub "pozwala na wyprzedzanie". Jak będzie Barcelona to wiem że będzie nudno niezależnie jakie będą przepisy.
Ładna była walka Hamiltona z Petrowem (notabene słaby wyścig chyba że już wcześniej miał problemy z bolidem ) i chyba Hamilton dostał ostrzeżenie za obronę a było widać że bolid może się przykleić w tym przypadku Renault za Maclarenem (a to co za słowotok?)

mod napisał(a):Kolego - zapanuj nad formą wypowiedzi
Darkat
 
Dołączył(a): So sie 23, 2008 21:40

Postprzez hagj N kwi 04, 2010 11:09  Re: GP Malezji

Felipe Baby dzisiaj zyskał nowy przydomek, Felipe Good Boy :smile:
Hmmm gdyby nie czołówka startująca z końca stawki, dzisiaj moglibyśmy oglądać procesję podobną do Bahrajnu...
Avatar użytkownika
hagj
 
Dołączył(a): N lut 25, 2007 14:21

Postprzez kuxumuxu N kwi 04, 2010 11:12  Re: GP Malezji

Kolejny całkiem ciekawy wyścig w tym sezonie. Sporo wyprzedzań i walki na torze. Jak widać nie tylko deszcz może nam zapewnić emocje ;)

Świetny wyścig dla Red Bulla :brawo: Wreszcie przełamali pecha z ostatnich wyścigów. Prowadzenie od początku i zasłużone zwycięstwo.

Po słabych kwalifikacjach, po McLarenie i Ferrari raczej nie należało się spodziewać niczego więcej niż przyjazdu na punktowanych pozycjach. Szkoda, że silnik Alonso nie wytrzymał kilka okrążeń dłużej. Massa, "Good Boy", liderem mistrzostw świata! :D

Kolejny dobry wyścig dla Kubicy. Szczerze mówiąc nie spodziewalem się tak dobrego rozpoczęcia sezonu. Ciekawe jak bedzie w następnych wyścigach. Znowu problemy Petrova.

Niezły wyścig dla Force India, szczególnie dla Sutila. Ciekawe co było przyczyną awarii bolidu Liuzziego?

Warto zauważyć, że oba bolidy HRT dojechały do mety, i wcale nie odstawały od pozostałych nowych ekip ;)

Nie wiem, czy Wy również mieliście takie wrażenie, ale realizator się dzisiaj nie popisał. Kilka razy ktoś wypadł z toru, widać było żółtą flagę, ale kamery pokazywały co innego, dopiero kilka minut później powtórkę. Jeszcze gorzej było w kwalifikacjach :(
Andrea Stella: Hamilton 3.5
Fernando Alonso: I don't want to know!
kuxumuxu
 
Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 19:32
GG: 19722466

Postprzez kaziktom N kwi 04, 2010 11:13  Re: GP Malezji

zapytam expertów :)
dlaczego Hamilton nie dostał kary, tylko ostrzeżenie za zygzakowanie przed Witalijem podczas obrony pozycji?
Z tego co tu kiedyś czytałem, to jest to jeden z podstawowych i jasnych przepisów, że podczas obrony tylko raz można zmienić linię. Tutaj był klasyczny przykład: myślę, że gdyby Hamilton nie zygzakował, to Witek zaatakowałby z prawej i wszedł na wewnętrzną w T1, a wtedy byłby w korzystniejszej sytuacji...
Poproszę o wyjaśnienie. Why?
Ostatnio edytowano N kwi 04, 2010 11:16 przez kaziktom, łącznie edytowano 1 raz
kaziktom
 
Dołączył(a): So maja 26, 2007 14:25

Postprzez Qbus N kwi 04, 2010 11:13  Re: GP Malezji

Jak dla mnie wyścig całkiem ciekawy. Oczywiście Lewis nie zna zasad na jakich się ściga w F1... Jego blokowanie pozostawie bez komentarza, dla mnie jest ostatnim lamerem i z każdą chwilą utwierdza mnie w tym przekonaniu. Co do wyścigu to trzeba przyznać że RedBull kontrolował wyścig, na plus postawa Rosberga, Robert trzymał tempo i wykonał dobry start. Świetna jazda Sutila, który pokazał gwiazdce że da się skutecznie bronić bez jeżdżenia slalomem po prostej S/M. Bardzo fajne pojedynki między Massa, Buttonem i Alonso, który chyba zarżnął silnik, widać że Ferrari musi mieć z tym jakieś kłopoty, myślę że Ferrari ma ogromny potencjał jeśli uda się poprawić niezawodność jednostki. Jamie w końcu pokazał na co go stać widać było że wlaczy, piękny atak na Hulkenberga. Brawo również dla HRT które doprowadziło oba bolidy do mety co jest wielkim sukcesem jak na dystans który pokonał ten bolid. Ogólnie wyścig interesujący :)
Avatar użytkownika
Qbus
 
Dołączył(a): N wrz 10, 2006 20:01
Lokalizacja: Ostroszowice

Postprzez Pokwa N kwi 04, 2010 11:15  Re: GP Malezji 2010

A widzieliście Jaime? Wreszcie pokazał pazur, bo jak do tej pory jeździł bezbarwnie - choć w Australii ta walka z dziadzią już była :P
Miss You Kimi!
http://www.takeagift.pl/polecam:71634 Jak mnie nie lubisz to wejdź, zarejestruj się i wypełnij startową ankietę. Będę Ci dozgonnie wdzięczny.
Avatar użytkownika
Pokwa
 
Dołączył(a): Pn paź 01, 2007 18:55
Lokalizacja: Toruń
GG: 20964581

Postprzez chmiel N kwi 04, 2010 11:16  Re: GP Malezji 2010

kaziktom napisał(a):dlaczego Hamilton nie dostał kary, tylko ostrzeżenie za zygzakowanie przed Witalijem podczas obrony pozycji?

Pewnie Herbert nie chciał karać rodaka. ;) A już zupełnie na poważnie, to nie wiem, dlaczego nie było kary. Hamilton ewidentnie złamał przepisy i powinien za to zostać ukarany.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez renegade N kwi 04, 2010 11:19  Re: GP Malezji 2010

@kaziktom Dunno y?! Moze dlatego, ze Witalij nie wychodzil przed Niego... poprostu lapal sie za Hamiltonem zeby zlapac slipstream. TGdyby chcial wyprzedzac sam by nie zygzakowal. Mimo wszystko Hamilton dostal ostrzezenie.
Avatar użytkownika
renegade
 
Dołączył(a): Śr lut 07, 2007 22:19

Postprzez Kubix N kwi 04, 2010 11:20  Re: GP Malezji 2010

Może nie takie emocje jak na Albert Park,ale wyścig ciekawy. Dużo emocji dostarczyli kierowcy Ferrari i Mclarena ,startujący z końca stawki . Robert jak to Robert ,świetnie czysto i wspaniałe tempo podczas całego dystansu :) Widać ,że Renault ma potencjał i Kubica ciśnie z niego 100 ,a może nawet 200% w porównaniu do Witalija. Spokojnie wiem,że on jest niedoświadczony ,ale bez przesady już nawet HRT dojeżdża do mety ,a ten znów kończy wyścig w piasku . Gratulacje dla teamu RBR i szczególnie dla Vettela mimo P3 w Q wystartował świetnie i przebił się przed Webbera i mimo tych 2 zwalonych wyścigów w Bahrainie i Australii teraz dojechał z 25 punktami do mety. Miało padać jak trzeba ,a tu nic . Suchy tor i dobre tempo wyścigu . Dało się oglądać jak na Sepang . Cieszy najbardziej forma Roberta. Pokazuje klase zajmując 7 miejsce w klasyfikacji generalnej i zobaczcie jaki ścisk jest od 1-7 ,gdzie Kubica traci tylko 9 punktów do Massy. :wink:
Robert Kubica Fan.
Avatar użytkownika
Kubix
 
Dołączył(a): So lis 28, 2009 20:32
Lokalizacja: Zamość
GG: 2601453

Postprzez jakubek13 N kwi 04, 2010 11:23  Re: GP Malezji 2010

Renault dojeżdża do Merola. Brawa dla Nich za taki rozwój po ubiegłym roku. Przeiceż Merol (Brawn) w tamtym roku zwycięzcy obu klasyfikacji a Renaul na szarym końcu. Teraz prosze... Rozwój Reni wielki PLUS!
Ostatnio edytowano N kwi 04, 2010 11:24 przez jakubek13, łącznie edytowano 1 raz
Profesjonalna obsługa wesel. Zespół Torki
jakubek13
 
Dołączył(a): Cz lut 28, 2008 15:17

Postprzez Angulo N kwi 04, 2010 11:24  Re: GP Malezji 2010

Połowa wyścigu była ciekawa, ale po pit-stopach już była procesja jak rano wokół kościoła.... :???: Bezradność Hamiltona i Alonso była widoczna do potęgi. :twisted: Z tym wyprzedzaniem koniecznie trzeba coś zrobić, bo inaczej wszyscy ustawią się w rządku i tak dojadą do mety.
Dublet RBR przewidywalny, i również przewidywałem, że to Vettel wygra, choć Webber był tylko minimalnie wolniejszy. Sebek chyba jednak wygra te mistrzostwa.
Merc nareszcie na podium i znów Rosberg pokonał Schumiego, prawdopodobnie będzie to tak wyglądać aż do końca sezonu. Co prawda możecie tam narzekać na awarię w samochodzie Schumachera, ale tempo miał gorsze niż Rosberg.
Kubek trochę przyfarcił, bo bez problemów Maka i Ferki w qualu dojechałby gdzieś pod koniec punktowanej ósemki.
Cieszę się z punktowanych pozycji McLarena, ale niedosyt pozostaje po tym nieszczęsnym qualu i wleczeniu się za Sutilem.
Miło było popatrzeć na wybuchający silnik Ferrari. :twisted:
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Marker N kwi 04, 2010 11:25  Re: GP Malezji 2010

Dla mnie wielkim zaskoczeniem jest dojechanie do mety Virgina, który podobno ma mały zbiornik. Nie miałem dostępnu do LT, lecz tempo chyba było dobre, więc większego oszczędzania paliwa nie było, lub też nie widziałem. Dojechanie bolidów HRT do mety też jest pewnym sukcesem, gdyż zespół postawił takie założenie. Szkoda Alonso, niby tylko 2 punkty uciekły, lecz to już chyba będzie 4 silnik podczas 3 GP. Jeżeli problem jest z chłodzeniem, to można liczyć na duże zdobycze punktowe z zimnej europie, chyba, że będą jakieś większe zmiany co do chłodzenia. Ograniczone obroty potwierdzają, że Ferrari jest blisko Red Bulla.
Ogólnie wyścig ciekawy, chyba tylko dlatego, że Hamilton, Alonso, Massa, Button startowali z końca stawki.
Avatar użytkownika
Marker
 
Dołączył(a): Wt sie 04, 2009 13:42
Lokalizacja: Choroszcz
GG: 4354013

Następna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron