GP Bahrajnu 2012

Moderator: Ekipa F1

Postprzez xdomino996 N kwi 22, 2012 18:06  Re: GP Bahrajnu 2012

No patrząc na te 3 pity
1 Pit Stop: 9.9
2 Pit Stop: 12.2
3 Pit Stop: 5.4
To licząc że każdy udało by się zrobić w 4s to mamy tak
5.9+8.2+1.4=15.5s. Wychodzi pozycja 5 jeżeli weźmiemy po uwagę że Lewis musiał trochę na wyprzedzać się to wychodzi równa walka z Webberem. Jestem rozczarowany taki team takie błędy w pit... Tak się na pewno wyścigów nie wygrywa gdy stawka jest tak zbita że w Q2, 15 zawodników mieści się w 0.8
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez Shaitan N kwi 22, 2012 18:10  Re: GP Bahrajnu 2012

AdrianAdrian napisał(a):Mnie to ciekawi czemu RAI nie został na torze jak VET zjeżdżał na ostatni pit stop, przecież był od niego szybszy i jakby został jeszcze na 2 kółka to może by wyjechał przed Vettelem.

Ostatnie okrążenie Raikkonena przed Pitem - 1:39,330

Pierwsze okrążenie Vettela po zmianie opon - 1:36,379

Tak, mógł zostać i traciłby nie 2s a ~8s...
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez pawel92setter N kwi 22, 2012 18:15  Re: GP Bahrajnu 2012

Dokładnie. Niektórzy myślą, że to jest dalej jak w latach -2009 i po pit stopie jedzie się wolniej pierwsze okrążenia. Otóż nic z tego panowie!
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez bohdi N kwi 22, 2012 18:25  Re: GP Bahrajnu 2012

Nie będzie kary dla Rosberga:

The stewards looked into the matter and decided that because Rosberg had moved to the right to defend his position in a 'constant and continuous straight line manner' and because Hamilton was not alongside Rosberg as he began that move that the German did nothing wrong.
Rosberg was cleared for his incident with Alonso for the same reasons.

http://www.autosport.com/news/report.php/id/99102
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez axel N kwi 22, 2012 18:32  Re: GP Bahrajnu 2012

bohdi napisał(a):Nie będzie kary dla Rosberga:

The stewards looked into the matter and decided that because Rosberg had moved to the right to defend his position in a 'constant and continuous straight line manner' and because Hamilton was not alongside Rosberg as he began that move that the German did nothing wrong.
Rosberg was cleared for his incident with Alonso for the same reasons.

http://www.autosport.com/news/report.php/id/99102

Chcą dać przyzwolenie na tego typu akcje, żeby było więcej dramaturgii czy jak? Bo nie bardzo rozumiem tej jakże głupiej decyzji
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez SV_Poland N kwi 22, 2012 18:34  Re: GP Bahrajnu 2012

Co za pasjonujący wyścig ! Szkoda Jensona. Powiem szczerze,że myślałam,że Kimi zje Vettela . Na szczęście Sebastian dał radę ! Strasznie się cieszę z jego zwycięstwa i jestem zaskoczona podium !
,,Słyszę to w kółko: ‘Vettel wygrywa tylko dlatego, że ma najlepszy samochód’ – powiedział Norbert Vettel -Najpierw trzeba jednak dostać się do najlepszego samochodu, a Sebastian ciężko pracował, by się tam znaleźć.''
Avatar użytkownika
SV_Poland
 
Dołączył(a): N mar 18, 2012 18:37

Postprzez SebaSTI N kwi 22, 2012 18:46  Re: GP Bahrajnu 2012

co innego wyleciec na trawe po blokadzie ,a co innego w bahrainie gdzie można wyjechac po za tor i nic sie nie dzieje ze wzgledu na to ze nie ma trawy pobocza sa z jakiegos matriału...wiec decyzja sluszna , jak by to był inny wyscig myśle ze mogło by sie to skończyc kolizja
Avatar użytkownika
SebaSTI
 
Dołączył(a): N lip 01, 2007 19:12
Lokalizacja: Matysówka_Rzeszów

Postprzez bohdi N kwi 22, 2012 18:53  Re: GP Bahrajnu 2012

Ja również zgadzam się z decyzją sędziów i jestem pewien, że została podjęta po analizie wszelkich możliwych danych o których nam może się jedynie marzyć.
Z drugiej strony, za co karać Nico? Za walkę? Alonso był za bolidem Niemca, a Hamilton sam zadecydował o wyprzedzaniu na piachu.

A Fernando cierpi chyba na zaleganie afektu:
Obrazek
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez AdrianAdrian N kwi 22, 2012 19:03  Re: GP Bahrajnu 2012

Tak, mógł zostać i traciłby nie 2s a ~8s...



Być może by tak było, nie patrze na live timing jak oglądam wyścig, po prostu jak oglądałem to wydawało mi się, że zle zrobili.

co innego wyleciec na trawe po blokadzie ,a co innego w bahrainie gdzie można wyjechac po za tor i nic sie nie dzieje ze wzgledu na to ze nie ma trawy pobocza sa z jakiegos matriału...wiec decyzja sluszna , jak by to był inny wyscig myśle ze mogło by sie to skończyc kolizja


Niekoniecznie by się skończyło kolizją ... http://www.youtube.com/watch?v=qEKNdd8w8KU
R.Kubica
Avatar użytkownika
AdrianAdrian
 
Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 19:01
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Majk N kwi 22, 2012 19:10  Re: GP Bahrajnu 2012

Orientujecie się gdzie można obejrzeć ten wyścig ? Bo niestety nie miałem okazji go oglądać :(
Obrazek
Avatar użytkownika
Majk
 
Dołączył(a): Cz lut 18, 2010 13:12

Postprzez SirKamil N kwi 22, 2012 20:07  Re: GP Bahrajnu 2012

Sebastian bezbłędnie wykorzystał dzisiaj wszystkie atuty jakimi dysponował i wśród których o dziwo nie było dominującego samochodu. Atut #1: drobniutka przewaga trakcji dzięki quasi EBD, którego nie miał rywal i atut #2: mapa silnika pt "ogień na tłoki" która w pewnym momencie zrodziła moje poważne wątpliwości co do zapasu paliwa w kontekście ukończenia wyścigu. Wydawało się, że Kimi jak we wszystkich wcześniejszych manewrach wcieli się w rolę kata, a jednak nie. Pozostaje pogratulować. Sebastian wygrał to wczoraj i dzisiaj na wyjściu z ostatniego zakrętu i prostej.

Chciałoby się powiedzieć, że Lotus jechał dzisiaj w swojej własnej lidze. Strata 1/3 testów, systemu stabilizacji prześwitu, dotychczasowy brak eksploracji kontrowersyjnych obszarów regulaminu i choćby zawodnicy, którzy powrócili do F1 po dwóch latach tylko podkreśla jakość pracy fabryki. Roman to fachura od starów.

Nie wiem co myśleć o całej reszcie. Pomijając nieciekawe manewry, Mercedes pojechał dzisiaj swój wyścig, co z uwzględnieniem kwalifikacji zdaje się gruntować ich trzecią pozycje u szejków, ale z drugiej strony dostali wciry na minute od Red Bulla i Lotusa a na mete wjechał razem z FI (2 stopy ale to nic nie zmienia), Ferrari i McLarenem, gdzie kolejność mogła być w zasadzie dowolna.

Co do McLaren to nikt nie przewidywał takich kłopotów chromowanej stajni chyba w każdym aspekcie- od stopów, przez brak szybkości i zużycie opon po awaryjność. Warunki Bahrajnu drastycznie uwypukliły wszystkie słabości MP4-27. Te, które dociekliwi zauważyli jeszcze w trakcie zimowych testów czy wcześniejszych wyścigach, mimo pozornej doskonałości. Do zapomnienia. Fani nie płakać bo będzie dużo lepiej.

Świetna robota di Resty i Force India. W obecnej dyspozycji punkty może im dać albo przygody czubka stawki, albo odważne strategie i są to punkty na wagę złota. Każdy z osobna.

Na małą pochwałę zasługuje Ferrari- prawdopodobnie okazali się lepsi, niż ktokolwiek się tego spodziewał Sauber przegrał z dużymi chłopcami. Muszą się z tym pogodzić. Perez narzekający na nadmierną degradacje? No proszę. Szkoda Ricciardo.

Caterham nadal dość daleko w strefie zdublowanych. Prawie dwie minuty straty do zwycięzcy i circa 50 s. do strefy punktowej stanowi postęp, ale to dużo w kontekście ich celów midfieldowopunktowych.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez cichy N kwi 22, 2012 20:21  Re: GP Bahrajnu 2012



+ wspaniały pit McLarena i Blondi vs Ham
+ Blondi po raz drugi, vs Płaczek
+ Kapeć Pastora
+ Sergio vs Dziadek

Filmiki się buforują, ale wrzucam wcześniej bo potem mnie nie będzie ;)


Co do wyścigu, fajnie, że byki wróciły na najwyższe pudło. Szczerze, zachwyciła mnie dziś forma Lotusa, jestem pod wrażeniem.. należało im się to w 100%. Pity McLarena - cudo :evil: Williams i Sauber z minusem, Force India to samo.. no i fanfary dla Felipe ! WOW! PUNKTY !
Ostatnio edytowano N kwi 22, 2012 21:15 przez cichy, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Kazik N kwi 22, 2012 20:39  Re: GP Bahrajnu 2012

A dlaczrgo na pierwszym filmiku mam "page not found" ?
cichy dzięki za filmiki ale nie nazywaj Nando płaczkiem bo w/g mnie to Nico akurat w stosunku do niego nie zachował się zbyt fair.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez xdomino996 N kwi 22, 2012 20:44  Re: GP Bahrajnu 2012

cichy wyślij jeszcze filmiki pit stopów u Hamiltona zobaczymy czystą perfekcje :twisted:
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez Kazik N kwi 22, 2012 21:00  Re: GP Bahrajnu 2012

SirKamil napisał(a):
Chciałoby się powiedzieć, że Lotus jechał dzisiaj w swojej własnej lidze. Strata 1/3 testów, systemu stabilizacji prześwitu, dotychczasowy brak eksploracji kontrowersyjnych obszarów regulaminu i choćby zawodnicy, którzy powrócili do F1 po dwóch latach tylko podkreśla jakość pracy fabryki. Roman to fachura od starów.

Co do McLaren to nikt nie przewidywał takich kłopotów chromowanej stajni chyba w każdym aspekcie- od stopów, przez brak szybkości i zużycie opon po awaryjność. Warunki Bahrajnu drastycznie uwypukliły wszystkie słabości MP4-27. Te, które dociekliwi zauważyli jeszcze w trakcie zimowych testów czy wcześniejszych wyścigach, mimo pozornej doskonałości. Do zapomnienia. Fani nie płakać bo będzie dużo lepiej.


W przypadku Lotusa możnaby dodać,że pomimo "odmiennej" strategii obydwaj kierowcy dali radę.
W przypadku Mc Larena możnaby dodać,że bez względu na strategię to i tak wszystko poszło w ....wiadomo gdzie.

Hamilton,Webber i Alonso są jedynymi kierowcami,którzy do tej pory punktowaki w każdym wyścigu. Też ciekawe....
Ostatnio edytowano Pn kwi 23, 2012 8:32 przez Kazik, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron