Przed GP Kanady 2013

Moderator: Ekipa F1

Postprzez bohdi N cze 09, 2013 12:55  Re: Przed GP Kanady 2013

Jak kierowca w trakcie wyścigu przekroczy prędkość w pit-lane o 0,5 km/h, to to też najprawdopodobniej wpływu na rywalizację by nie miało, ale kierowca dostaje za takie przewinienie DT i może stracić nieporównywalnie więcej, niż zyskał na złamaniu przepisów.

Rozmawiamy o kwalifikacjach, a nie wyścigu. W kwalu za przekroczenie prędkości w pitlane jast kara finansowa, nieprawdaż?

Nie ma wymiernika, bo nie wiemy ile Kimi/inny kierowca by zyskał/stracił gdyby Fin ustawił się w pl jak człowiek, tak?

Jeśli nie ma wymiernika, to dlaczego zawodnik dostaje karę mającą "wymierny" wpływ na jego zawody?

Jedno miejsce w tył (tak, wiem w teorii dwa).

Kara wzięta z "sufitu", zgadzam się.

Nawet zagrożenie stworzył, bo gdyby ten, co ustawił się prawidłowo, pojechał tak, jakby Kimiego tam nie było (a nie powinno być), to mogłoby dojść do kolizji.

Czyli wszystko opiera się na "co by było gdyby"?

Jeszcze raz napiszę, zgadzam się, Kimi złamał przepisy, należała mu się kara (finansowa, reprymenda), ale ta, którą dostał jest kompletnie niewspółmierna do rodzaju przewinienia.
Tak z innej beczki, to ciekawe dlaczego w warunkach wyścigu jazda "koło w koło" w pitlane jest dopuszczalna, skoro jest znacznie bardziej niebezpieczna niż ustawienie się Fina we wczorajszym kwalu?
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez Anderis N cze 09, 2013 13:03  Re: Przed GP Kanady 2013

bohdi napisał(a):Jeśli nie ma wymiernika, to dlaczego zawodnik dostaje karę mającą "wymierny" wpływ na jego zawody?

Bo takie są przepisy.

bohdi napisał(a):Czyli wszystko opiera się na "co by było gdyby"?

Tak. Czasem trzeba użyć wyobraźni i przewidzieć możliwe konsekwencje jakiegoś postępowania. To, że akurat tym razem nic się nie stało nie znaczy, że można to puścić płazem. Nie jeden przepis się na tym opiera, zarówno w F1, jak i w systemach prawnych obowiązujących w cywilizowanym świecie.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez songoq N cze 09, 2013 13:05  Re: Przed GP Kanady 2013

Tak z innej beczki, to ciekawe dlaczego w warunkach wyściguj jazda "koło w koło" w pitlane jest dopuszczalna, skoro jest znacznie bardziej niebezpieczna niż ustawienie się Fina we wczorajszym kwalu?

wydaje mi się że podczas wyścigu jest zielone światło na końcu pit-lane, a w kwalu było przecież czerwone.

A co do kary to jest oczywiście słuszna, Kimi zyskał na swoim manewrze.
Avatar użytkownika
songoq
 
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 11:37

Postprzez THC-303 N cze 09, 2013 13:06  Re: Przed GP Kanady 2013

bohdi napisał(a):
Nie ma wymiernika, bo nie wiemy ile Kimi/inny kierowca by zyskał/stracił gdyby Fin ustawił się w pl jak człowiek, tak?

Jeśli nie ma wymiernika, to dlaczego zawodnik dostaje karę mającą "wymierny" wpływ na jego zawody?

No to dlaczego są wymierne kary za blokowanie, gdy nie wiadomo ile blokowany na tym stracił, albo za nie zwolnienie przy YF, gdy nie wiadomo ile niezwalniający zyskał? Ponawiam pytanie.
Rodolfo Speedy Gonzalez
VENEZUELA
Avatar użytkownika
THC-303
 
Dołączył(a): So lip 17, 2010 14:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez McLfan N cze 09, 2013 13:11  Re: Przed GP Kanady 2013

Slip pokazał dobitnie. Dyskusja się toczy tylko dlatego, że sprawa dotyczy Kimiego "Mam na wszystko wyje*ane" Raikkonena. Nikt nawet nie podpiera się w dyskusji drugim z ukaranych kierowców.
Obrazek
Avatar użytkownika
McLfan
 
Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 16:11
Lokalizacja: Opole
GG: 2841050

Postprzez Gie N cze 09, 2013 13:12  Re: Przed GP Kanady 2013

A co z tym punktowym system kar? Coś tam kombinowali z przyznawaniem punktów karnych za przewinienia, po przekroczeniu jakiejś tam wartości kierowca miał być odsuwany od startów czy coś w tym stylu.
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez Karol24 N cze 09, 2013 13:39  Re: Przed GP Kanady 2013

System punktowy podobno działa w ukryciu, ale nie zostanie wprowadzony. To nie ma szans przejść. Już teraz jest zbyt dużo kar, a dodatkowe ich sumowanie byłoby zbędne. W końcu są reprymendy, które już się sumują (Webber jest zagrożony) a sędziowie mogą również nie dopuścić kierowcy do kolejnego wyścigu.
Karol24
 
Dołączył(a): Wt wrz 13, 2011 13:49

Postprzez leni93 N cze 09, 2013 13:40  Re: Przed GP Kanady 2013

Obrazek

hehe

Mam takie pytanie, dlaczego piszą, że Grosjean z 29 pola, wiem że dostał kare przesunięcia o te 10 pozycji, ale rozumiem, że wystartuje normalnie z 22 pola, a nie całkiem gdzieś tam na końcu?
Avatar użytkownika
leni93
 
Dołączył(a): Cz gru 11, 2008 22:23
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
GG: 7937112

Postprzez Anderis N cze 09, 2013 13:44  Re: Przed GP Kanady 2013

To chyba oczywiste, że nie będzie pustych pól startowych pomiędzy Grosjeanem, a przedostatnim zawodnikiem? :-P

Zespół celowo wyolbrzymił sytuację.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez leni93 N cze 09, 2013 13:48  Re: Przed GP Kanady 2013

No dla mnie to jest oczywiste, ale pytam dla pewności i dlaczego tak właśnie w Lotusie piszą :P
Avatar użytkownika
leni93
 
Dołączył(a): Cz gru 11, 2008 22:23
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
GG: 7937112

Postprzez xdomino996 N cze 09, 2013 13:54  Re: Przed GP Kanady 2013

McLfan napisał(a):Slip pokazał dobitnie. Dyskusja się toczy tylko dlatego, że sprawa dotyczy Kimiego "Mam na wszystko wyje*ane" Raikkonena. Nikt nawet nie podpiera się w dyskusji drugim z ukaranych kierowców.

Niestety tak to wygląda, podobnie bylo z Perezem nikt nie potrafił stanąć po jego stanie, tylko od razu najlepiej zabrać licencje Perezowi bo miał kontakt z Raikkonenem. Tutaj nie jestem pewien co do tej kary, ale nie gadam, że w FIA pracują małpy, tylko po prostu szanuję ta decyzje. Owszem fanem Fina nie jestem, ale bądźmy poważni, jak chcemy bronić udowodnić, że FIA jest mylne, to chociaż jak pisze McLfan brońmy obu kierowców.
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez bohdi N cze 09, 2013 14:00  Re: Przed GP Kanady 2013

Bo takie są przepisy.

A właśnie, że nie!
Nigdzie w regulaminie nie ma zapisu o karze "-2 pola" za przewinienie, które popełnili Kimi i DR.

Nie jeden przepis się na tym opiera, zarówno w F1, jak i w systemach prawnych obowiązujących w cywilizowanym świecie.

Zgadzam się w całej rozciągłości.

wydaje mi się że podczas wyścigu jest zielone światło na końcu pit-lane, a w kwalu było przecież czerwone.

Wydaje mi się, że nie zrozumiałeś mojego zapytania.

No to dlaczego są wymierne kary za blokowanie, gdy nie wiadomo ile blokowany na tym stracił, albo za nie zwolnienie przy YF, gdy nie wiadomo ile niezwalniający zyskał? Ponawiam pytanie.

Bo dotyczą "aktywnej" walki na torze, czy to w warunkach wyścigu bądż kwalifikacji, a nie "stania" w kolejce do wyjazdu z pitlane.

Dyskusja się toczy tylko dlatego, że sprawa dotyczy Kimiego "Mam na wszystko wyje*ane" Raikkonena. Nikt nawet nie podpiera się w dyskusji drugim z ukaranych kierowców.

Bo obie sytuacje były identyczne, a łatwiej jest napisać imię jedneo kierowcy.
Nie ośmieszaj się.

No dla mnie to jest oczywiste, ale pytam dla pewności i dlaczego tak właśnie w Lotusie piszą

Bo mają dobry humor :wink: .
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez Reikai N cze 09, 2013 14:17  Re: Przed GP Kanady 2013

Wiadomo jakie są przewidywania pogodowe co do dzisiejszego wyścigu?
Reikai
 
Dołączył(a): Wt lip 14, 2009 14:47

Postprzez bohdi N cze 09, 2013 14:24  Re: Przed GP Kanady 2013

Za The Weather Channel:
23 Celsius
50% Change of rain
18 km/h wind speed.

Tutaj link do kamerki z Montrealu:
http://www.earthcam.com/canada/montreal ... treal2_str
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez TommyYse N cze 09, 2013 14:25  Re: Przed GP Kanady 2013

O godzinie 14:00 lokalnego czasu (start wyścigu), będzie najbardziej zachmurzona część dnia, ale prawdopodobieństwo opadów nikłe (poniżej kilkunastu procent). Później chmury odlecą 8-) i będzie słonecznie.

http://www.accuweather.com/en/ca/montreal/h2k/hourly-weather-forecast/56186
http://www.accuweather.com/en/ca/montreal/h2k/weather-radar/56186 - radar

Jak widać prognozy się różnią. Ja proponuje nie bawić się w przewidywanie i poczekać, oraz błagać żeby w tym czasie nie było burzy w twojej miejscowości :-)
Obrazek #22 #14 #5 #27 #3 #17
Avatar użytkownika
TommyYse
 
Dołączył(a): So lis 26, 2011 2:30
Lokalizacja: Śląsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron