F1WM - nowa wersja

Moderator: Ekipa F1

Postprzez bartoszcze So lut 02, 2019 20:59  Re: F1WM - nowa wersja (beta)

@Damos
Chodziło o stronę główną. Funkcjonalności Forum i PW na razie zostają niezmienione, o ile zrozumiałem.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Phaedra Pt lut 08, 2019 16:59  Re: F1WM - nowa wersja (beta)

Fajnie że zachowujecie klimat poprzedniej strony i nie trzeba uczyć sie wszystkiego od nowa. A uwaga/pytanie dotyczy tylko tego czy nie da się pozaokrąglać linii i ramek itp ta "kwadratowość' kłuje w oczy. W starej wersji jedno przechodzi płynnie w drugie a w nowej wszystko odseparowane od siebie i burzy jednolitość strony. Tu tyle
As long as the car is not red, I wish you the best! - Alonso - Monza 2006 r.
Avatar użytkownika
Phaedra
 
Dołączył(a): Śr lis 30, 2005 21:45
Lokalizacja: HRUBIESZÓW

Postprzez gregoff Śr lut 13, 2019 17:10  Re: F1WM - nowa wersja (beta)

Jeśli mogę wyrazić swoją opinię to nie podoba mi się:) Ale ja już starym zgredem jestem i nie mam nic do gadania:D

I tak jestem dumny, że ta strona chyba jako jedyna przetrwała sprawna od czasów ostatniego występu Roberta w F1. Może nowa stronka plus Robert da znowu wszystkim odpowiedniego kopa!!!
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Damos Śr lut 13, 2019 21:09  Re: F1WM - nowa wersja (beta)

gregoff napisał(a):Jeśli mogę wyrazić swoją opinię to nie podoba mi się:) Ale ja już starym zgredem jestem i nie mam nic do gadania:D
LOL
To samo pomyślałem, ale wstrzymałem się przed pisaniem :D
Dla mnie za kanciaste, ale ja pewnie tak przyzwyczaiłem się do obecnego layoutu, że nie powinienem się odzywać :)
Z pewnością dostosowanie do nowych urządzeń mobilnych będzie dużym plusem!
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez exxxile Cz lut 14, 2019 0:35  Re: F1WM - nowa wersja (beta)

Mam problem z belką z kalendarzem. Chyba nikt wcześniej takowego nie zgłaszał. Chodzi o widok na telefonie (Chrome i Firefox na Androidzie). Po odpaleniu stronki wygląda to następująco:

Obrazek

I tutaj zaczynają się małe schody, tzn. kiedy położę palec na belce i przesunę go w lewo, mogę dotrzeć do ostatnich GP sezonu (po ostatniej widocznej na screenie Japonii). Nie da się jednak wrócić do początkowych GP (przed Hiszpanią). Belka w żaden sposób nie reaguję, gdy próbuję ją przesuwać.

Zastanawiam się też (ale to już taka luźna uwaga, sugestia), czy ten domyślny widok to nie powinny być okolice ostatniego GP sezonu. Czyli np. po GP Bahrajnu wyświetla nam się na pozycji nr 1 Bahrajn i potem kolejne flagi z datami. A jeżeli belka nadal pokazuje kalendarz 2018, powinny się obecnie wyświetlać ostatnie GP tego sezonu. Teraz wyświetla się dokładnie środek.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez sabat Cz lut 14, 2019 11:51  Re: F1WM - nowa wersja (beta)

U mnie z belka tak samo
sabat
 
Dołączył(a): Pt maja 11, 2007 14:46

Postprzez Michal2_F1 Cz lut 14, 2019 17:10  Re: F1WM - nowa wersja (beta)

Ja też się przyzwyczaiłem do starej wersji, która jest zgrabna, funkcjonalna i bardzo sprawna od wielu lat, zwłaszcza jak korzysta się z PC :D Marek do końca wykonywał fantastyczną robotę i bardzo dynamicznie rozwijał projekt. Później wiadomo, nastała stagnacja pod względem technicznym, ale wielki szacunek dla wszystkich co regularnie pielęgnowali jego dzieło. Sam też postaram się dołożyć swoją cegiełkę na ile to będzie możliwe.

Co do nowej strony, duży plus za szybkość i przystosowanie się na mobilne urządzenia jest nieuchronne. Moje uwagi po krótkim obejrzeniu - trochę za dużo bieli, o czym pisał Pieczar, i numery kierowców przy nich są IMO niepotrzebne. Domyślam się jednak, że po przyzwyczajeniu i poprawkach niektóre rzeczy przestaną przeszkadzać.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez bartoszcze So lut 16, 2019 12:04  Re: F1WM - nowa wersja (beta)

Nie wiem czy ktoś to zgłaszał, ale tabelki w artykułach w nowej wersji nie istnieją:
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/b ... udKuSB.jpg

Sprawdzone w Chrome i Operze.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Damos Pn lut 18, 2019 18:38  Re: F1WM - nowa wersja (beta)

bartoszcze napisał(a):Nie wiem czy ktoś to zgłaszał, ale tabelki w artykułach w nowej wersji nie istnieją:
To jest oczekiwane zachowanie i było opisywane w pierwszym poście."It's not a bug. It's a feature" :) Tabelek na razie nie ma. Będą w marcu.
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Lukas Cz lut 21, 2019 21:37  Re: F1WM - nowa wersja (beta)

Belka jakby co też będzie poprawiona (właściwie już jest na środowisku testowym) ale dzięki za szczegółowe zgłoszenie (idealnie byłoby, żeby działała jak opisałeś) :) Tabelki też już są w dużej mierze ogarnięte. Właściwie to kolejna wersja będzie zawierała kilkadziesiąt zmian, poprawek i usprawnień. Pracujemy pełną parą :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Lukas Śr lut 27, 2019 9:39  Re: F1WM - nowa wersja (beta)

No dobra, musiało się to w końcu wydarzyć. Uwaga, uwaga -> mamy wersję 1.0.0! :)

https://new.f1wm.pl/

Co jeszcze nie zadziała? Testy, relacja (będzie brzydka) i tabelka z wynikami - to zostawiamy sobie na później bo oficjalne wydanie nastąpi już po testach i zwyczajnie nie zdążyliśmy.

Co zawiera ta wersja? Ogrom poprawek. Nie jest to oczywiście tak wielka wizualna zmiana jak w stosunku do poprzedniej strony, ale od tego co na podanym adresie widzieliście wcześniej zmieniło się ponad kilkadziesiąt rzeczy, dodaliśmy nowe podstrony (Kierowcy, Silniki itd) i no mniej więcej tak będzie wyglądała nasza główna za kilka tygodni. Dlaczego mniej więcej? Bo ciągle dodajemy kolejne rzeczy, tak jak mówiłem, jesteśmy na początku przygody, a nie na jej końcu. To co macie, to ledwo minimum, które pozwala na używanie stronki. My idziemy do przodu :)

Tak więc proszę o sprawdzenie czy wszystko działa, a co nie działa, możecie wrzucić tutaj. Mogą się zdarzyć rozjazdy w statystykach zespołów, więc to też poprawimy w razie czego, tylko dajcie znać.

Zdecydowanie lepiej, choć nie idealnie będzie działało menu na iOS -> czekamy na update systemu, który przywróci pewne funkcjonalności, które są obecnie w nim zepsute.

Ogólnie starałem się wprowadzić wszystko o czym pisaliście, ale nie z wszystkim zdążyliśmy. Więc proszę się nie denerwować w razie czego - wiele spraw jest jeszcze na liście do zrobienia :)

Apkę da się już zainstalować w telefonie (android) i na systemach windows oraz linux. To tak w kwestii wersji mobilnej. Polecam, ułatwia użytkowanie.

No to miłych testów :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez lolek99 Śr lut 27, 2019 9:50  Re: F1WM - nowa wersja (beta)

Ja tylko pozwolę sobie coś zasugerować: dużo bardziej intuicyjne byłoby, gdyby na urządzeniach mobilnych menu z boku można było wysuwać przeciagnieciem od lewej strony ekranu, to po pierwsze, a po drugie, gdyby po wciśnięciu na tym bocznym menu tego co się chce, gdyby ono się chowało, bo sięganie do góry, żeby je zamknąć jest trochę denerwujące. Poza tym bardzo ok, narazie wszystko działa :)
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez Lukas Śr lut 27, 2019 11:31  Re: F1WM - nowa wersja (beta)

Ale ono się chowa po wybraniu linku, a przynajmniej powinno :) Swipe'u na razie nie będzie - za dużo kilobajtów w stosunku do efektu :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Aquos So mar 02, 2019 13:11  Re: F1WM - nowa wersja (beta)

Czy w nowej wersji możecie wprowadzić do statystyk oznaczenie rodzaju mieszanki opon? Sugerowałem to już kiedyś, ale stanowiło to jakiś techniczny problem. Teraz jest chyba świetna okazja, by go rozwiązać. Informacje o czasach okrążeń bez wskazania na jakiej mieszance zostały uzyskane odbiera sen statystykom, więc mam nadzieję, że uda się to zrobić.
Pozdrawiam
Aquos
Avatar użytkownika
Aquos
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 11:15

Postprzez lolek99 So mar 02, 2019 19:49  Re: F1WM - nowa wersja (beta)

@up z tego co mi wiadomo to jest to nie możliwe że względu na bazę danych. Bez odbioru.
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości