Dino Beganovic zwycięża w głównym wyścigu F3

Stenshorne wygrywa ekscytujący sprint w Australii

Dennis Hauger wygrywa chaotyczne kwalifikacje w Australii

Leonardo Fornaroli wygrywa kwalifikacje w Melbourne [Akt.]

Verschoor i Stanek zdyskwalifikowani z wyników sprintu

Verschoor zwycięzcą sprintu F2 w Dżuddzie

Bearman zdobywa pole position do wyścigu w Dżuddzie

Więcej wiadomości...
    Jake Hughes odniósł zwycięstwo w sprincie F3 w Austrii
    Nataniel Piórkowski, 30 czerwca 2019<<  |  lista newsów  |  T-  |  T+

Jake Hughes wygrał niedzielny wyścig Formuły 3 w Spielbergu po kraksie, do jakiej doszło w samej końcówce rywalizacji pomiędzy dwoma kierowcami Premy.

Hughes rozpoczął zmagania z drugiego pola, tuż obok Lirima Zendeliego. Brytyjczyk popisał się mocnym startem i wysunął się na prowadzenie, ale już na dojeździe do trzeciego zakrętu pierwszą pozycję odzyskał Zendeli.

W tym samym czasie na trzecie miejsce wysunął się Marcus Armstrong, który uporał się ze Robertem Szwarcman. Rosjanin nie składał jednak broni i już na czwartym kółku zrewanżował się zespołowemu koledze z Premy. Na tym samym okrążeniu Zendeli przestał być liderem wyścigu. Tempo Niemca było tak słabe, że wypadł on poza czołową trójkę.

Przez pewien czas na pierwszym miejscu znajdował się Hughes, jednak szybko został on wyprzedzony przez Szwarcman i Armstronga, którzy prowadzili zacięty pojedynek o zwycięstwo.

Kolizja, do jakiej doszło pomiędzy dwoma zawodnikami Camposa: Alexem Peronim i Sebastianem Fernandezem sprawiła, że na dwudziestym drugim okrążeniu zarządzona została wirtualna neutralizacja. W jej wyniku kierowcom na walkę pozostało tylko jedno finałowe okrążenie.

W sprincie do mety Armstrong zaatakował Szwarcman na dojeździe do T3. Gdy Rosjanin znajdował się już z tyłu, zblokował koła i zahaczył przednim skrzydłem o oponę bolidu Nowozelandczyka. Rosjanin minął linię mety jako pierwszy, ale za doprowadzenie do kolizji z Armstrongiem został ukarany doliczeniem 5 sekund do czasu wyścigu i ostatecznie spadł na trzecie miejsce. Zwycięstwo trafiło do rąk Hughesa. Na drugiej pozycji sklasyfikowany został Jehan Daruvala.

W czołowej piątce znaleźli się jeszcze Max Fewtrell i Leonardo Pulcini. Szóste miejsce zdobył sobotni zwycięzca – Juri Vips. Zendeli musiał zadowolić się odległą siódmą lokatą. Jeden punkt za ósmą pozycję trafił do Niko Kariego.

Armstrong zakończył rywalizację na dziewiętnastym miejscu. W wyniku kontaktu ze Szwarcmanem w jego bolidzie doszło do przebicia opony.

Formula 3 > 2019 > Austria 2, Red Bull Ring - 4,318 km
    P. #KierowcaNar.ZespółSamochódOkr.Czas/strataPkt.
    24. 24Alessio DeleddaCampos RacingDallara F3 201924+0:30,984
    25. 4Liam LawsonMP MotorsportDallara F3 2019231 okr.
    26. 31Logan SargeantCarlin Buzz RacingDallara F3 2019213 okr.
    Niesklasyfikowani
    25Sebastian FernandezCampos RacingDallara F3 201920
    23Alex PeroniCampos RacingDallara F3 2019 20
    22Yifei YeHitech Grand PrixDallara F3 201910
    10Bent ViscaalHWA RACELABDallara F3 201910
    Najszybsze okrążenie: Pedro Piquet (Trident) - 1:21,422 na 20 okrążeniu
    Premia za najszybsze okrążenie w Top 10: Jake Hughes (HWA RACELAB) +2 pkt.
    Klasyfikacje generalne  |  Kalendarz wyścigów

Komentowanie tej wiadomości zostało zablokowane  |  Forum Wyprzedź mnie!

F1WM
    F1WM.plAktualności, Newsy i wyniki w WAP
    Testy, Artykuły, Słowniczek pojęć F1, Sondy
    Katalog www, Kuba Giermaziak, Karol Basz
    Baza danych F1Sezony, Statystyki, Kierowcy, Zespoły, Tory, Bolidy, Silniki, Konstruktorzy bolidów, Dostawcy silników, Dostawcy opon
    Robert KubicaAktualności, Profil kierowcy, Osiągnięcia, Daniele Morelli (menedżer), Statystyki kierowcy, Historia startów z BMW
    Inne serieAuto GP, DTM, Mistrzostwa Europy F3, FR3.5, GP2, GP3, GT Series, WEC, IndyCar, Supercup, WTCC

Kanał RSS  •  Redakcja serwisu Wyprzedź Mnie!  •  Informacja o prawie autorskim i polityka prywatności  •  Reklama i współpraca