Dino Beganovic zwycięża w głównym wyścigu F3

Stenshorne wygrywa ekscytujący sprint w Australii

Dennis Hauger wygrywa chaotyczne kwalifikacje w Australii

Leonardo Fornaroli wygrywa kwalifikacje w Melbourne [Akt.]

Verschoor i Stanek zdyskwalifikowani z wyników sprintu

Verschoor zwycięzcą sprintu F2 w Dżuddzie

Bearman zdobywa pole position do wyścigu w Dżuddzie

Więcej wiadomości...
    Szwarcman wygrywa główny wyścig Formuły 3 we Włoszech
    Łukasz Godula, 7 wrze?nia 2019<<  |  lista newsów  |  T-  |  T+  |  >>
    Lider klasyfikacji generalnej Formuły 3, Robert Szwarcman pokonał dziś Marcusa Armstronga i zwyciężył podczas głównego wyścigu na Monzy. Wygraną jednak przyćmił straszny wypadek Alexa Perniego w Parabolice.

Już wczoraj weekend rozpoczął się dość chaotycznie, gdyż piętnastu kierowców zostało ukaranych za zbyt wolną jazdę w kwalifikacjach.

Obecny mistrz niemieckiej F4, Lirim Zendeli objął prowadzenie po starcie, jednak został uderzony przez Christiana Lundgaarda na trzecim okrążeniu. Lundgaard musiał zjechać i zmienić uszkodzone skrzydło, a na tor wrócił na 15. pozycji, podczas gdy Zendeli wycofał się z rywalizacji.

To pozwoliło Armstrongowi wyjść na prowadzenie po starcie z siódmej pozycji i agresywnej jeździe na początku wyścigu. Jednak na sześć okrążeń do mety Szwarcman zaatakował Armstronga i przesunął się na pozycję lidera. Dalsza walka nie trwała długo, gdyż wypadek Peroniego zmusił do wyjazdu samochód bezpieczeństwa na trzy kółka przed metą.

Peroni uderzył w krawężnik na poboczu zakrętu Parabolica i został wystrzelony w powietrze z niesamowitą siła, a wylądował do góry podwoziem na barierkach ochronnych. Udało mu się opuścić samochód, jednak został zabrany do szpitala w celu wykonania rutynowych badań.

Jehan Daruvala, który nie mógł używać DRS w wyścigu uzupełnił podium. Szwarcman posiada obecnie przewagę 35 punktów w klasyfikacji generalnej na Daruvalą, a do końca sezonu zostały trzy wyścigi.

Junior Hondy, Yuki Tsunoda popisał się dobrą jazdą po początkowym przestrzeleniu szykany Roggia i uplasował się na czwartym miejscu. Tsunoda jechał przed Richardem Verschoorem, który miał kłopoty z prędkością maksymalną, przez co nie był w stanie atakować.

Pedro Piquet zgarnął szóste miejsce, a Jake Hughes po starcie z osiemnastego pola przebił się na siódme miejsce. Liam Lawson dojechał ósmy, co oczywiście zapewnia mu jutro start z pole position. Ostatnie punktowane pozycje zajęli dzisiaj Fabio Scherer i Logan Sargeant.

Formula 3 > 2019 > Włochy 1, Monza - 5,793 km
    P. #KierowcaNar.ZespółSamochódOkr.Czas/strataPkt.
    22Yifei YeHitech Grand PrixDallara F3 20191
    Pole position: Christian Lundgaard (ART Grand Prix) - 1:38,834 (+4 pkt.)
    Najszybsze okrążenie: Robert Szwarcman (Prema Racing) - 1:40,020 na 17 okrążeniu (+2 pkt.)
    Klasyfikacje generalne  |  Kalendarz wyścigów

Komentowanie tej wiadomości zostało zablokowane  |  Forum Wyprzedź mnie!

F1WM
    F1WM.plAktualności, Newsy i wyniki w WAP
    Testy, Artykuły, Słowniczek pojęć F1, Sondy
    Katalog www, Kuba Giermaziak, Karol Basz
    Baza danych F1Sezony, Statystyki, Kierowcy, Zespoły, Tory, Bolidy, Silniki, Konstruktorzy bolidów, Dostawcy silników, Dostawcy opon
    Robert KubicaAktualności, Profil kierowcy, Osiągnięcia, Daniele Morelli (menedżer), Statystyki kierowcy, Historia startów z BMW
    Inne serieAuto GP, DTM, Mistrzostwa Europy F3, FR3.5, GP2, GP3, GT Series, WEC, IndyCar, Supercup, WTCC

Kanał RSS  •  Redakcja serwisu Wyprzedź Mnie!  •  Informacja o prawie autorskim i polityka prywatności  •  Reklama i współpraca