F1 20211  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Włochy Rosja Singapur Japonia USA Meksyk Brazylia Australia Arabia Saudyjska Abu Zabi
  Logowanie (serwis)
Użytkownik:Hasło:
 
Rejestracja
 
  Inne serie
•  Wiadomości o serii
•  Rekordziści serii
•  Oficjalna strona
Sezon 2013
Kierowcy innych serii i uczestnicy testów F1
Najbliższe wyścigi i zwycięzcy ostatnich
Globalni rekordziści
  Ostanie wiadomości
  o wszystkich seriach:

  F3: Hauger wygrywa na mokrym Hungaroringu

  Nannini wygrywa drugi sprint F3 na Hungaroringu

  F3: Iwasa zwycięża na otwarcie weekendu na Węgrzech (akt.)

  Guanyu Zhou zwycięzcą głównego wyścigu na Silverstone

  Verschoor zwycięzcą drugiego wyścigu F2 na Silverstone

  F2: Szwarcman wygrywa pierwszy wyścig na Silverstone

  Formuła 3: Vesti zwycięzcą ekscytującego wyścigu na Red Bull Ringu

  David Schumacher sensacyjnym zwycięzcą drugiego wyścigu F3

  Hauger wygrywa na otwarcie weekendu F3 w Austrii (akt.)

  Jack Doohan zwycięzcą deszczowego wyścigu na Paul Ricard

  Więcej wiadomości...
  Vips zwycięzcą drugiego sprintu F2 w Baku
  Michał Bielicki, 5 czerwca 2021<<  |  lista newsów  |  T-  |  T+
  Embed from Getty Images

  Juri Vips zwyciężył w drugim sprincie F2 w Baku po udanym manewrze na Davidzie Beckmannie na jedenastym okrążeniu. Wyścig neutralizowany był aż trzykrotnie, a lider klasyfikacji generalnej, Guanyu Zhou, odpadł z zawodów już w pierwszym zakręcie po kontakcie z Danem Ticktumem.

  Bent Viscaal utrzymał swoje prowadzenie w sprincie do pierwszego zakrętu, jednak jadący za jego plecami David Beckmann nie dawał mu odetchnąć i zaatakował go już w trzecim zakręcie. Po czystej walce koło w koło Niemiec został liderem wyścigu, który po chwili został przerwany przez samochód bezpieczeństwa.

  W momencie neutralizacji pierwsza dziesiątka ułożyła się w kolejności: David Beckmann, Bent Viscaal, Juri Vips, Jehan Daruvala, Marcus Armstrong, Robert Szwarcman, Richard Verschoor, Théo Pourchaire, Felipe Drugovich oraz Christian Lundgaard.

  Powodem wjazdu samochodu bezpieczeństwa były dwa incydenty. Na prostej startowej Guanyu Zhou zablokował swoje przednie opony czego konsekwencją było dotknęcie się bokami aut z Danem Ticktumem. Chińczyk zatrzymał się w pierwszym zakręcie kończąc swoje uczestnictwo.

  Problemy mieli także Ralph Boschung oraz Théo Pourchaire, których kontakt zakończył wyścig tego pierwszego, a młody Francuz musiał zjechać do alei serwisowej tuż przed końcem neutralizacji, by wymienić swoje przednie skrzydło, przez co wylądował na końcu stawki. Restart nastąpił na trzecim okrążeniu i już kółko później Vips przeprowadził udany atak na Viscaala obejmując drugą pozycję.

  Dwa okrążenia później na torze ponownie pojawił się samochód bezpieczeństwa po tym jak Roy Nissany wjechał w tył bolidu Verschoora, który wylądował w bandach w trzecim zakręcie. Restart przyniósł kolejne chaotyczne wydarzenia – Lundgaard, próbując zmieścić się z dwoma innymi kierowcami w pierwszym zakręcie, wpadł w bandy. Viscaal stracił trzecie miejsce na rzecz Daruvali i szybko zaczął dobierać się do niego także Armstrong, jednak Nowozelandczyk przy próbie ataku w czwartym zakręcie był kolejnym kierowcą, który wylądował na bandzie.

  Sędziowie wyścigu tym razem zneutralizowali zawody za pomocą wirtualnego zamochodu bezpieczeństwa, który zakończył się na dziewiątym kółku. W międzyczasie, mimo zderzenia z Zhou z początku wyścgu, Ticktum prezentował fantastyczne tempo i do tego momentu dobił już do siódmej pozycji.

  Dwa okrążenia po restarcie Vips dogonił Beckmanna i wyprzedził go bez problemu na prostej startowej obejmując prowadzenie. Świetny pojedynek koło w koło odbył się pomiędzy Lawsonem i Piastrim, dzięki czemu ten pierwszy zdobył siódmą pozycję po tym jak kółko wcześniej stracił nagle dwie pozycje przez chwilowe problemy techniczne. Pourchaire fantastycznie wykorzystał wszelkie nautralizacje i na osiemnastym okrążeniu był już na dziewiątym miejscu, po tym jak wyprzedził na prostej startowej Drugovicha.

  Juri Vips już do końca zawodów utrzymał swoje prowadzenie, nie atakowany przez nikogo. Za jego plecami na podium znaleźli się Beckmann oraz Daruvala, którzy byli pod ciągłą presją ze strony kierowców za nimi. Punktowane miejsca dopełnili Viscaal, Szwarcman, Ticktum, Lawson i Piastri. Pourchaire dojechał na dziewiątej pozycji bez zdobyczy punktowej.

  Komentowanie tej wiadomości zostało zablokowane  |  Forum Wyprzedź mnie!


  F1WM
  F1WM.plAktualności, Newsy i wyniki w WAP
  Testy, Artykuły, Słowniczek pojęć F1, Sondy
  Katalog www, Kuba Giermaziak, Karol Basz
  Baza danych F1Sezony, Statystyki, Kierowcy, Zespoły, Tory, Bolidy, Silniki, Konstruktorzy bolidów, Dostawcy silników, Dostawcy opon
  Robert KubicaAktualności, Profil kierowcy, Osiągnięcia, Daniele Morelli (menedżer), Statystyki kierowcy, Historia startów z BMW
  Inne serieAuto GP, DTM, Mistrzostwa Europy F3, FR3.5, GP2, GP3, GT Series, WEC, IndyCar, Supercup, WTCC
   
    •   ISSN 2080-4628   •   Serwis poświęcony F1 i innym seriom wyścigowym   •   Istnieje od 1999 roku   •   Wszelkie prawa zastrzeżone
  Kanał RSS  •  Redakcja serwisu Wyprzedź Mnie!  •  Informacja o prawie autorskim i polityka prywatności  •  Reklama i współpraca