F1 20241  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Włochy Rosja Singapur Japonia USA Meksyk Brazylia Australia Arabia Saudyjska Abu Zabi Abu Zabi
  Logowanie (serwis)
Użytkownik:Hasło:
 
Rejestracja
 
  Inne serie
•  Wiadomości o serii
•  Rekordziści serii
•  Oficjalna strona
Sezon 2014
Sezon 2013
Sezon 2012
Sezon 2011
Sezon 2010
Kierowcy innych serii i uczestnicy testów F1
Najbliższe wyścigi i zwycięzcy ostatnich
Globalni rekordziści
    Ostanie wiadomości
    o wszystkich seriach:

    Hadjar wygrywa główny wyścig F2 w Melbourne

    Dino Beganovic zwycięża w głównym wyścigu F3

    Liczne zmiany rezultatów sprintu Formuły 3

    Isack Hadjar najszybszy w ekscytującym sprincie

    Stenshorne wygrywa ekscytujący sprint w Australii

    Dennis Hauger wygrywa chaotyczne kwalifikacje w Australii

    Leonardo Fornaroli wygrywa kwalifikacje w Melbourne [Akt.]

    Verschoor i Stanek zdyskwalifikowani z wyników sprintu

    Verschoor zwycięzcą sprintu F2 w Dżuddzie

    Bearman zdobywa pole position do wyścigu w Dżuddzie

    Więcej wiadomości...
    Maloney wygrywa wyścig główny na Zandvoort
    Jakub Ziółkowski, 4 wrze?nia 2022<<  |  lista newsów  |  T-  |  T+
    Embed from Getty Images

    Wygrana w Belgii, a teraz wygrana w Holandii — Zane Maloney wygrał drugi wyścig główny Formuły 3 z rzędu. Nowym liderem klasyfikacji generalnej został Victor Martins, który obronił drugie miejsce przed Franco Colapinto.

    Startujący z pole position Maloney natychmiast znalazł się pod presją ze strony Martinsa, który wcisnął się po wewnętrznej pierwszego zakrętu. Kierowca z Barbadosu broniąc swojej pozycji wyjechał poza tor, gdzie jego bolid podbiło na żwirowej pułapce. Maloney z trudem obronił drugą pozycję przed Crawfordem. Fatalny start zaliczył czternasty na gridzie Bearman, który był dopiero siedemnasty, tuż przed Leclerciem.

    Martins prowadził przed Martinsem i Crawfordem, a za nimi po pierwszym okrążeniu jechali Colapinto i Stanek, który wyprzedził Hadjara. Siódmy był Edgar przed Colletem, Montoyą i O'Sullivanem. Na czwartym okrążeniu na tor wyjechał jednak samochód bezpieczeństwa. Na wejściu do trzeciego zakrętu Benavides wjechał od tyłu w Alatalo — obaj kierowcy wylądowali w żwirze, delikatnie uderzając w okalającą pobocze barierę.

    Bernd Maylaender zjechał z toru na siódmym okrążeniu. Prowadzenie utrzymywał Victor Martins. Francuz był w świetnej sytuacji — potencjalna wygrana oznaczała objęcie prowadzenia w klasyfikacji przed ostatnią rundą na Monzy. Jego najbliższy rywal, Isack Hadjar, był szósty. Junior Red Bulla awansował jednak po chwili na piątą lokatę — ambitny manewr Crawforda na drugim Maloneyu sprawił, iż kierowca Premy wyjechał za szeroko w pierwszym zakręcie. Amerykanin spadł aż na dziewiąte miejsce. Po chwili Crawford ponownie zwiedzał pobocze po agresywnej obronie ze strony Edgara.

    Na 12. okrążeniu Maloney zaatakował Martinsa w pierwszym zakręcie. Po ładnej walce kierowca z Barbadosu powrócił na prowadzenie, a Martins musiał pilnować drugiej pozycji przed Colapinto. Za nimi Crawford w końcu wyprzedził Edgara w walce o ósmą pozycję. Na następnym kółku Amerykanin był już siódmy po ataku na Montoyi.

    Na 14. okrążeniu Martins wypadł z zasięgu DRSu lidera, przez co natychmiast znalazł się pod presją ze strony Colapinto. Francuz dzielnie się bronił. Tymczasem David Vidales zatrzymał się na zewnętrznej drugiego zakrętu. W bolidzie Camposa doszło do awarii, a wyścig został wirtualnie zneutralizowany. Po kilku chwilach na tor znów musiał jednak wyjechać Bernd Maylaender. Sędziowie zdecydowali się na uprzątnięcie toru, szczególnie części z bolidu Saucy'ego — Szwajcar stracił czubek nosa swojego bolidu w kolizji z O'Sullivanem.

    Wyścig został wznowiony na sześć okrążeń przed metą. Pomimo wielu prób ataków, kolejność w pierwszej dziesiątce nie zmieniła się. Świetnym manewrem popisał się Bearman — kierowca Premy najpierw wyprzedził po zewnętrznej Smoljara, a w następnym zakręcie był już przed Saucym i O'Sullivanem. Szwajcar przy okazji spadł za Smoljara i Mainiego. Na następnym kółku Villagomez obrócił się w pierwszym zakręcie i zakopał swój bolid w żwirowej pułapce. Powtórki pokazały, że Meksykanin zderzył się z Correą. Bernd Maylander musiał wyjechać na tor po raz trzeci. Saucy zjechał do swoich mechaników, gdzie jego samochód został wycofany z wyścigu.

    Kibiców na Zandvoort czekały dwa okrążenia ścigania. Kolejność w pierwszej dziesiątce nie zmieniła się jednak. Maloney mógł być spokojny – drugi Martins skupił się na obronie drugiej pozycji przed Colapinto. Na ostatnim kółku Collet zablokował oponę w pierwszym zakręcie i spadł za Crawforda, który awansował na szóstą pozycję.

    Maloney spokojnie dowiózł drugie z rzędu zwycięstwo w głównym wyścigu Formuły 3. Drugi Martins wskoczył na prowadzenie w klasyfikacji generalnej przed ostatnią rundą na torze Monza. Podium uzupełnił Colapinto, a na pozostałych punktowanych pozycjach dojechali: Stanek, Hadjar, Crawford, Collet, Montoya, Edgar i Bearman.

    Komentowanie tej wiadomości zostało zablokowane  |  Forum Wyprzedź mnie!


    F1WM
    F1WM.plAktualności, Newsy i wyniki w WAP
    Testy, Artykuły, Słowniczek pojęć F1, Sondy
    Katalog www, Kuba Giermaziak, Karol Basz
    Baza danych F1Sezony, Statystyki, Kierowcy, Zespoły, Tory, Bolidy, Silniki, Konstruktorzy bolidów, Dostawcy silników, Dostawcy opon
    Robert KubicaAktualności, Profil kierowcy, Osiągnięcia, Daniele Morelli (menedżer), Statystyki kierowcy, Historia startów z BMW
    Inne serieAuto GP, DTM, Mistrzostwa Europy F3, FR3.5, GP2, GP3, GT Series, WEC, IndyCar, Supercup, WTCC
     
      •   ISSN 2080-4628   •   Serwis poświęcony F1 i innym seriom wyścigowym   •   Istnieje od 1999 roku   •   Wszelkie prawa zastrzeżone
    Kanał RSS  •  Redakcja serwisu Wyprzedź Mnie!  •  Informacja o prawie autorskim i polityka prywatności  •  Reklama i współpraca