Hadjar wygrywa główny wyścig F2 w Melbourne

Dino Beganovic zwycięża w głównym wyścigu F3

Stenshorne wygrywa ekscytujący sprint w Australii

Dennis Hauger wygrywa chaotyczne kwalifikacje w Australii

Leonardo Fornaroli wygrywa kwalifikacje w Melbourne [Akt.]

Verschoor i Stanek zdyskwalifikowani z wyników sprintu

Verschoor zwycięzcą sprintu F2 w Dżuddzie

Więcej wiadomości...
    Weekend w telegraficznym skrócie
    Marek Roczniak, 20 listopada 2006<<  |  lista newsów  |  T-  |  T+  |  >>
    Obok relacjonowanego przez nas Interkontynentalnego Pucharu Formuły 3 w Makau, na Circuito da Guia w ostatni weekend odbyła się także ostatnia w tym sezonie runda World Touring Car Championship (WTCC), czyli mistrzostw świata w wyścigach samochodów turystycznych. Przed startem weekendu aż dziewięciu kierowców miało szansę na wywalczenie tytułu mistrzowskiego.
    Po wygraniu pierwszego wyścigu przez zeszłorocznego mistrza Andy'ego Priaulxa liczba ta zmalała do trzech, a gdy w drugim wyścigu Augusto Farfus wpadł na Petera Tertinga i Yvana Mullera, jedynym rywalem Priaulxa pozostał Jorg Muller. Niemiec wygrał ten wyścig, jednak mistrzem WTCC po raz drugi z rzędu został Priaulx, który finiszował na piątej pozycji. Obydwu kierowców rozdzielił na koniec zaledwie jeden punkt w klasyfikacji generalnej.

»  Końcowa klasyfikacja generalna kierowców

W serii NASCAR Nextel Cup zwycięstwo w ostatnim wyścigu sezonu 2006 na torze Homestead/Miami Speedway odniósł Greg Biffle, natomiast mistrzem po raz pierwszy w karierze został Jimmie Johnson. Kierowca Chevroleta miał już kilka razy szansę na wywalczenie mistrzostwa, jednak dopiero w tym roku wreszcie uśmiechnęło się do niego szczęście, chociaż wczorajszy wyścig nie był bezproblemowy, bowiem podejrzenie uszkodzenia chłodnicy zmusiło go do zaliczenia kontrolnego pit stopu, po którym spadł na koniec stawki. Auto okazało się jednak sprawne i Johnson zdołał przebić się na dziewiątą pozycję, zapewniając sobie tym samym mistrzostwo.
    W wyścigu na torze Homestead udział wziął także Juan Pablo Montoya, mając szansę na uzyskanie całkiem dobrego wyniku jak na debiutanta w pucharze Nextel. Kolumbijczyk po starcie z 29 pozycji w pewnym momencie zajmował nawet 13 miejsce i był w stanie walczyć koło w koło z tak uznanymi kierowcami jak Tony Stewart. Niestety nie zdołał dojechać do mety, gdyż po kontakcie z innym samochodem uderzył z dużą prędkością w bandę na 14 okrążeń przed końcem wyścigu. Wypadek wyglądał bardzo spektakularnie, gdyż samochód zaczął się palić, ale na szczęście kierowcy nic się nie stało. W rozegranym dzień wcześniej wyścigu serii Busch Montoya zajął 14 miejsce.

»  Rezultat końcowy wyścigu na torze Homestead/Miami Speedway

Wczoraj zakończył się także sezon w Formule Nippon. Dziewiątą i zarazem ostatnią rundę sezonu 2006 rozegraną na torze Suzuka wygrał były kierowca testowy zespołu Jaguar Racing Andre Lotterer, zapewniając sobie w ten sposób trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców. Drugi na mecie zameldował się Tsugio Matsuda, zajmując takie też miejsce w klasyfikacji generalnej, natomiast jego partner Benoit Treluyer, który zapewnił sobie mistrzostwo jeszcze przed ostatnią rundą sezonu, nie zdołał ukończyć wyścigiem na torze Suzuka. Na pozycjach od czwartej do szóstej mistrzostwa ukończyli Loic Duval, Satoshi Motoyama i Bjorn Wirdheim.