Hadjar wygrywa główny wyścig F2 w Melbourne

Dino Beganovic zwycięża w głównym wyścigu F3

Stenshorne wygrywa ekscytujący sprint w Australii

Dennis Hauger wygrywa chaotyczne kwalifikacje w Australii

Leonardo Fornaroli wygrywa kwalifikacje w Melbourne [Akt.]

Verschoor i Stanek zdyskwalifikowani z wyników sprintu

Verschoor zwycięzcą sprintu F2 w Dżuddzie

Więcej wiadomości...
    Robert Kubica - Polak trzeciego tysiąclecia
    Proximus, 10 lipca 2005<<  |  lista newsów  |  T-  |  T+  |  >>
    Robert Kubica zdobył pole positon i dwukrotnie stanął na podium podczas czwartej rundy mistrzostw World Series by Renault, rozegranej na francuskim torze Le Mans. Jedyny Polak w stawce 29 zawodników z 17 krajów całego świata zwiększył dzięki temu swoją przewagę w klasyfikacji mistrzostw do 23 punktów.

W pierwszym wyścigu Kubica tuż po starcie wyprzedził dwóch rywali i przesunął się z wywalczonego w kwalifikacjach szóstego miejsca na czwarte. Tristan Gommendy został ukarany za falstart, dzięki czemu Polak awansował na trzecią pozycję.

W drugim wyścigu Kubica ruszał z pole position, ale rywale – Will Power i Eric Salignon – wystartowali lepiej. Po obowiązkowej wymianie kół Polak awansował na drugą pozycję i metę osiagnął tuż za Willem Powerem.

Tor w Le Mans odwiedziło podczas weekendu ponad 90 000 kibiców. Poza wyścigami sześciu różnych serii przygotowano dla nich takie atrakcje, jak pokazowe przejazdy bolidu Renault Formuly 1, parady starych samochodów Renault oraz pokazy akrobatyczne myśliwca Mirage.

Wydarzenia z Le Mans cieszyły się dużym zainteresowaniem francuskich mediów. Zdjęcie Roberta Kubicy ozdobiło okładkę niedzielnego wydania miejscowego dziennika. Artykuł o krakowskim kierowcy zatytułowano „Polak trzeciego tysiąclecia”. Jean-Michel Leroy określił w nim Kubicę jako „świetnego przedstawiciela nowoczesnej Polski”.

Robert Kubica:
    „Weekend zaczął się podobnie jak w Walencji, od dalekich miejsc na treningach. W kwalifikacjach było już lepiej i w drugiej czasówce wywalczyłem swoje pierwsze pole position w World Series. W wyścigach dwukrotnie stanąłem na podium, a moi najbliżsi rywale w klasyfikacji mistrzostw zdobyli dużo mniej punktów. Przewaga 23 oczek pozwoli mi z większym spokojem przygotować się do kolejnej rundy, która zostanie rozegrana w najbliższy weekend na ulicznym torze w Bilbao”.

FR3.5/V8 > 2005 > Francja 2, Le Mans Bugatti - 4,180 km
    P. #KierowcaNar.ZespółSamochódOkr.Czas/strataPkt.
    18. 11Mehdi BennaniAvelon FormulaDallara 3.5 Renault27+1:27,100
    19. 12Ivan BellarosaAvelon FormulaDallara 3.5 Renault261 okr.
    20. 25Frederic VervischGD RacingDallara 3.5 Renault261 okr.