Hadjar wygrywa główny wyścig F2 w Melbourne

Dino Beganovic zwycięża w głównym wyścigu F3

Stenshorne wygrywa ekscytujący sprint w Australii

Dennis Hauger wygrywa chaotyczne kwalifikacje w Australii

Leonardo Fornaroli wygrywa kwalifikacje w Melbourne [Akt.]

Verschoor i Stanek zdyskwalifikowani z wyników sprintu

Verschoor zwycięzcą sprintu F2 w Dżuddzie

Więcej wiadomości...
    Gutierrez świętuje tytuł w GP3 zasłużonym zwycięstwem na Monzy
    Marek Roczniak, 11 wrze?nia 2010<<  |  lista newsów  |  T-  |  T+  |  >>
    Esteban Gutierrez wygrał klasyczną walkę z użyciem cienia aerodynamicznego za bolidami na długich prostych toru Monza, by odnieść swoje piąte zwycięstwo w GP3 Series, po zapewnieniu sobie już w kwalifikacjach tytułu mistrzowskiego. Wygrana ta nie przyszła jednak łatwo.

Kierowca ART Grand Prix wystartował z pole position do dzisiejszego wyścig, ale szybko został wciągnięty w sześcioosobową walkę z udziałem Nico Mullera, Roberta Wickensa, Roberto Merhiego, Rio Haryanto i Rengera van der Zande. Kolejność kierowców w tej grupie zmieniała się wielokrotnie – Muller, Wickens i Haryanto przejechali po kilka okrążeń na prowadzeniu, podczas gdy Gutierrez spadał momentami nawet na piąte miejsce.

Szóstka skurczyła się do piątki, gdy problemy techniczne zmusiły jednego z największych pechowców tego sezonu – van der Zande do wycofania się z wyścigu po 10 okrążeniach. Wkrótce po tym Gutierrez wykonał ruch, który okazał się być decydującym w tym wyścigu: na trzy okrążenia przed końcem wystrzelił z cienia aerodynamicznego za Wickensem i wyprzedził Kanadyjczyka przed pierwszym zakrętem. Mając przed sobą pustą drugę, Esteban odskoczył kierowcy Statusa na sekundę i odniósł efektowne zwycięstwo.

Wickens i Haryanto uzupełnili podium, Muller zajął czwarte miejsce, a ostatni z kierowców mających wcześniej szansę na zwycięstwo – Roberto Merhi uległ później Mirko Bortolottiemu i finiszował na szóstej pozycji. Punktowaną ósemkę zamknęli Josef Newgarden i Nigel Melker, którzy wystartują jutro z pierwszego rzędu do finałowego wyścigu sezonu, o ile badany przez sędziów incydent pomiędzy Wickensem i Mullerem nie skończy się przyznaniem kary któremuś z nich.

GP3 Series > 2010 > Włochy 1, Monza - 5,793 km
    P. #KierowcaNar.ZespółSamochódOkr.Czas/strataPkt.
    1Alexander RossiART Grand PrixDallara Renault 2.20
    Pole position: Esteban Gutierrez (ART Grand Prix) - 1:43,425 (+2 pkt.)
    Najszybsze okrążenie: Esteban Gutierrez (ART Grand Prix) - 1:45,131 na 10 okrążeniu (+1 pkt.)