Hadjar wygrywa główny wyścig F2 w Melbourne

Dino Beganovic zwycięża w głównym wyścigu F3

Stenshorne wygrywa ekscytujący sprint w Australii

Dennis Hauger wygrywa chaotyczne kwalifikacje w Australii

Leonardo Fornaroli wygrywa kwalifikacje w Melbourne [Akt.]

Verschoor i Stanek zdyskwalifikowani z wyników sprintu

Verschoor zwycięzcą sprintu F2 w Dżuddzie

Więcej wiadomości...
    Latifi wygrywa sprint F2 na Silverstone
    Łukasz Godula, 16 lipca 2017<<  |  lista newsów  |  T-  |  T+  |  >>
    Nicholas Latifi w solidnym stylu zwyciężył w dzisiejszym sprincie F2 na torze Silverstone po tym jak prowadził od startu do mety i pokonał parę Luca Ghiotto i Artjoma Markiełowa.

Latifi musiał przetrwać ataki na ostatnim okrążeniu po neutralizacji w końcówce zawodów, tymczasem lider mistrzostw, Charles Leclerc finiszował piąty. Oliver Rowland dojechał do mety czwarty, jednak został relegowany na dziesiąte miejsce po doliczeniu pięciu sekund kary za manewr na Markiełowie. Na starcie Latifi odjechał stawce i wykorzystał słaby start Jordana Kinga.

Rowland wystrzelił na starcie z szóstego miejsca i wyprzedził Sergio Canamasasa, jak również zaatakował Kinga po zwenętrznej Abbey. Junior Renault zaatakował Brytyjczyka na dohamowaniu w Village i przeskoczył przed niego gdy jechali przez Loop.

Jednak King nie zamierzał odpuszczać i pojechał po zewnętrznej co doprowadziło do kontaktu, który kosztował Kinga odpadnięcie z zawodów, a Rowlanda sporo prędkości na prostej. Tym samym musiał się bronić przed Markiełowem, jednak zmusił Rosjanina do wyjazdu na trawę za co dostał wspomniane pięć sekund kary.

Latifi spokojnie jechał na prowadzeniu, kręcąc najszybsze okrążenia i budując sobie sporą przewagę w początkowej fazie wyścigu. Rowland naciskał na Ghiotto, który przeskoczył na drugie miejsce po słabym starcie Kinga, jednak ostatecznie nie udało mu się wyprzedzić rywala.

Markiełow wdał się w walkę w końcowej fazie wyścigu, do czego dołączył Leclerc, przy czym niemal stracił skrzydło. Walka została wstrzymana gdy Ralpg Boschung wyjechał w szybkim zakręcie na pobocze, gdy atakował Alexandra Albona. Szwajcar stracił kontrolę nad samochodem i uderzył w ścianę.

Jego samochód został szybko uprzątnięty i wyścig został wznowiony na okrążenie przed metą. Larifi zwyciężył z przewagą 1,7 sekundy, podczas gdy Rowland starał się nieco zamieszać w stawce, zwalniając wszystkich na restarcie.

To pozwoliło Latifiemu i Ghioto odjechać, jednak nie uchroniło go przed udanym atakiem Markiełowa, do którego doszło na prostej Wellington. Leclerc stracił piątą pozycję na rzecz Canamasasa, jednak odzyskał ją po karze dla Rowlanda.

Norman Nato finiszował szósty, przed Nyckiem de Vriesem, który startował z ostatniego miejsca. Nobuharu Marsushita został sklasyfikowany ósmy, a Gustav Malja dziewiąty.

Formula 2 > 2017 > Wielka Brytania 2 (sprint), Silverstone - 5,891 km
    P. #KierowcaNar.ZespółSamochódOkr.Czas/strataPkt.
    15Jordan KingMP MotorsportDallara F2/111
    Najszybsze okrążenie: Charles Leclerc (Prema Racing) - 1:43,219 na 13 okrążeniu (+2 pkt.)