Hadjar wygrywa główny wyścig F2 w Melbourne

Dino Beganovic zwycięża w głównym wyścigu F3

Stenshorne wygrywa ekscytujący sprint w Australii

Dennis Hauger wygrywa chaotyczne kwalifikacje w Australii

Leonardo Fornaroli wygrywa kwalifikacje w Melbourne [Akt.]

Verschoor i Stanek zdyskwalifikowani z wyników sprintu

Verschoor zwycięzcą sprintu F2 w Dżuddzie

Więcej wiadomości...
    Rast wygrywa i zgarnia trzeci tytuł z rzędu, Giermaziak czwarty
    Paweł Zając, 9 wrze?nia 2012<<  |  lista newsów  |  T-  |  T+  |  >>
    Rene Rast wygrał ostatni wyścig Porsche Supercup na torze Monza i po raz trzeci z rzędu wywalczył tytuł mistrza. Kuba Giermaziak, najlepszy z Polaków, zakończył zmagania na włoskim obiekcie na czwartym miejscu.

Na starcie tytuł Rasta nie był taki oczywisty, gdyż na starcie zawodnicy nie zamienili się pozycjami i Niemiec był dopiero czwarty. Kevin Estre nie umiał jednak utrzymać tempa liderów i już na pierwszym okrążeniu stracił drugie miejsce na rzecz Edwardsa. Na czwartym okrążeniu Francuz wyjechał zbyt szeroko w Parabolice i pozwolił Rastowi wskoczyć na trzecie miejsce.

To praktycznie rozstrzygnęło kwestie tytułu, gdyż Estre nie był wstanie trzymać tempa Rasta, a w dodatku został wyprzedzony przez Nicki Thiima. Francuz co prawda na 10 okrążeniu odzyskał czwarte miejsce, jednak nie miał szans na dogonienie Niemca, któremu dwójka liderów sprawiła niebywały prezent. Na przedostatnim okrążeniu Edwards uderzył w tył Porsche Siedlera na Variante Della Roggia, co zapoczątkowało serię kraks. Brytyjsko-austriacki duet zderzył się na dojeździe do Lesmo, jak i w samym zakręcie. Siedler się obrócił i wypadł w żwir, a Edwards stracił kilka pozycji, co wykorzystał Rene Rast i wysunął się na prowadzenie, którego nie oddał do mety.

Na kraksie Siedlera i Edrawdsa skorzystali także Estre i Thiim, którzy uzupełnili podium, a także Kuba Giermaziak, ktory minął linię mety na czwartej pozycji. Polak na początku wyścigu próbował naciskać na Nicki Thiima, jednak ostatecznie nie udało mu się utrzymać tempa Duńczyka. Nasi pozostali zawodnicy nie zaliczą występu we Włoszech do udanych, Patryk Szczerbiński popełnił błąd na wyjściu z pierwszej szykany i już na początku stracił kilka pozycji, który nie udało mu się odzyskać, a duet Forch Racing nie ukończył pierwszego okrążenia. Robert Lukas dotoczył się do boksu z awarią samochodu, a Mateusz Lisowski rozbił swoje Porsche po zbyt szybkim wyjściu z szykany Ascari.

W klasyfikacji generalnej okazało się, że decydujące dla większości zawodników okazały się trzy punkty. Rast taką różnicą wyprzedził Kevina Estre. Nicki Thiim wskoczył na trzecie miejsce z przewagą właśnie trzech punktów na Norbertem Siedlerem, a piąty Edwards tyle samo stracił do Austriaka. Kuba Giermaziak zakończył sezon na siódmej pozycji, ze stratą trzech punktów do Michaela Ammermüllera. Na dziewiątym i dziesiątym miejscu uplasowali się Robert Lukas i Patryk Szczerbiński. Mateusz Lisowski, który ścigał się w serii dopiero od piątej rundy, zgromadził 18 oczek, które dały mu osiemnaste miejsce.

Aktualizacja: Sean Edwards został zdyskwalifikowany po wyścigu za spowodowanie kolizji z Norbertem Siedlerem.