Hadjar wygrywa główny wyścig F2 w Melbourne

Dino Beganovic zwycięża w głównym wyścigu F3

Stenshorne wygrywa ekscytujący sprint w Australii

Dennis Hauger wygrywa chaotyczne kwalifikacje w Australii

Leonardo Fornaroli wygrywa kwalifikacje w Melbourne [Akt.]

Verschoor i Stanek zdyskwalifikowani z wyników sprintu

Verschoor zwycięzcą sprintu F2 w Dżuddzie

Więcej wiadomości...
    Gunther wygrywa drugi wyścig na Hungaroringu
    Łukasz Godula, 23 kwietnia 2016<<  |  lista newsów  |  T-  |  T+  |  >>
    Maximilian Gunther odniósł zwycięstwo w drugim wyścigu F3 na torze Hungaroring, dzięki czemu wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Awans na pierwsze miejsce umożliwił mu poprzedni lider, Nick Cassidy, który obrócił się na starcie i nie zdobył żadnego punktu.

Po słabym starcie w pierwszym wyścigu, Gunther odrobił zadanie domowe przed drugimi zawodami i bezpiecznie prowadził stawkę w pierwszym zakręcie, podczas gdy jadący na drugiej pozycji Ralf Aron był atakowany przez George'a Russella. Russell jednak nie dał rady wyprzedzić Estończyka i dodatkowo szybko stracił tempo, tak samo jak w pierwszym wyścigu, co pozwoliło dwójce z ekipy Prema stanąć na pierwszych dwóch stopniach podium.

Pomimo ogromnych trudności, Russell zdołał bronić trzeciego miejsca przez pół wyścigu, do momentu gdy uległ zawodnikowi Guan Yu Zhou. Po pokonaniu Brytyjczyka, Zhou starał się dobrać do kierowców Premy, aczkolwiek nie był w stanie nic poradzić z Aronem, a Estończyk wjechał na metę 3,5 sekundy za Guntherem.

Russell dalej tracił czas, gdy został wyprzedzony przez Zhou, ale ostatecznie udało mu się finiszować na czwartej lokacie, przed Sergio Sette Camara, który wygrał walkę z Alessio Lorandim. Mikkel Jensen zakończył wyścig na niezłej siódmej pozycji, przed Lencem Strollem, Callum Ilottem i Benem Barnicoatem.

Formula 3 European Championship > 2016 > Węgry 2, Hungaroring - 4,381 km
    P. #KierowcaNar.ZespółSamochódOkr.Czas/strataPkt.
    Klasyfikacje generalne  |  Kalendarz wyścigów

Komentowanie tej wiadomości zostało zablokowane  |  Forum Wyprzedź mnie!

F1WM
    F1WM.plAktualności, Newsy i wyniki w WAP
    Testy, Artykuły, Słowniczek pojęć F1, Sondy
    Katalog www, Kuba Giermaziak, Karol Basz
    Baza danych F1Sezony, Statystyki, Kierowcy, Zespoły, Tory, Bolidy, Silniki, Konstruktorzy bolidów, Dostawcy silników, Dostawcy opon
    Robert KubicaAktualności, Profil kierowcy, Osiągnięcia, Daniele Morelli (menedżer), Statystyki kierowcy, Historia startów z BMW
    Inne serieAuto GP, DTM, Mistrzostwa Europy F3, FR3.5, GP2, GP3, GT Series, WEC, IndyCar, Supercup, WTCC

Kanał RSS  •  Redakcja serwisu Wyprzedź Mnie!  •  Informacja o prawie autorskim i polityka prywatności  •  Reklama i współpraca