Hadjar wygrywa główny wyścig F2 w Melbourne

Dino Beganovic zwycięża w głównym wyścigu F3

Stenshorne wygrywa ekscytujący sprint w Australii

Dennis Hauger wygrywa chaotyczne kwalifikacje w Australii

Leonardo Fornaroli wygrywa kwalifikacje w Melbourne [Akt.]

Verschoor i Stanek zdyskwalifikowani z wyników sprintu

Verschoor zwycięzcą sprintu F2 w Dżuddzie

Więcej wiadomości...
    GP2: Maldonado zwycięzcą niedzielnego sprintu w Spa
    Marek Roczniak, 7 wrze?nia 2008<<  |  lista newsów  |  T-  |  T+  |  >>
    Pastor Maldonado (Piquet Sports) wygrał niedzielny sprint serii GP2 na torze Spa-Francorchamps, pokonując na ostatnim okrążeniu jadącego na prowadzeniu od startu z pole position Jerome d'Ambrosio (DAMS). Na najniższym stopniu podium stanął Witalij Pietrow (Campos).

Maldonado wystartował z szóstej pozycji i najpierw wygrał pojedynek z Alvaro Parente (Super Nova), który później rozbił się w szykanie Bus Stop, a następnie udało mu się także pokonać Pietrowa, Sebastiena Buemiego (Arden) i Andy'ego Souceka (Super Nova), zanim wykonał decydujący o zwycięstwie manewr przed zakrętem Les Combes na lokalnym bohaterze d'Ambrosio na 18 okrążeniu.

W początkowej fazie wyścigu presję na d'Ambrosio wywierał także Soucek, który po straceniu drugiego miejsca na rzecz Maldonado rozbił się w zakręcie Stavelot i w ten sposób stracił szansę na podium. Za Pietrowem na czwartej pozycji finiszował Buemi, który zdołał przetrwać kolizję z Bruno Senną (iSport) w szykanie Bus Stop i zdobył trzy punkty. Tymczasem Senna musiał wycofać się ze względu na uszkodzenie przedniego skrzydła, a więc nie wykorzystał wykluczenia Giorgio Pantano (Racing Engineering) do zmniejszenia 11-punktowej straty do lidera mistrzostw.

Na ostatnich pozycjach punktowanych finiszowali dzisiaj Lucas di Grassi (Campos) i Kamui Kobayashi (DAMS), jednak ten ostatni awans na szóste miejsce zawdzięczał ścięciu szykany Bus Stop na ostatnim okrążeniu, a więc po wyścigu doliczono mu 25 sekund kary i ostatecznie Japończyk zajął 14 miejsce. Tym samym Davide Valsecchi (Durango), który pomimo spędzenia nocy w szpitalu na obserwacji po wczorajszej kraksie otrzymał zgodę na start, zdobył w niedzielę ostatni punkt za szóste miejsce.

Tymczasem zwycięzca sobotniego wyścigu – Romain Grosjean (ART Grand Prix) ze względu na poślizg w zakręcie Stavelot zajął dopiero dziesiąte miejsce. Kolejne dwa wyścigi głównej serii GP2 odbędą się za tydzień na torze Monza i będzie to już ostatnia runda tego sezonu.

•  Zdjęcia z dzisiejszego wyścigu GP2 w Belgii
    •  Klasyfikacje generalne GP2 Series 2008

GP2 Series > 2008 > Belgia (sprint), Spa-Francorchamps - 7,004 km
    P. #KierowcaNar.ZespółSamochódOkr.Czas/strataPkt.
    1. 23Pastor MaldonadoPiquet SportsDallara GP2/08 Renault1839:35,6986
    2. 9Jerome D'AmbrosioDAMSDallara GP2/08 Renault18+0:01,2565
    3. 5Witalij PietrowBarwa International Campos GPDallara GP2/08 Renault18+0:05,4394
    4. 14Sebastien BuemiTrust Team ArdenDallara GP2/08 Renault18+0:06,3903
    5. 6Lucas di GrassiBarwa International Campos GPDallara GP2/08 Renault18+0:07,2222