Hadjar wygrywa główny wyścig F2 w Melbourne

Dino Beganovic zwycięża w głównym wyścigu F3

Stenshorne wygrywa ekscytujący sprint w Australii

Dennis Hauger wygrywa chaotyczne kwalifikacje w Australii

Leonardo Fornaroli wygrywa kwalifikacje w Melbourne [Akt.]

Verschoor i Stanek zdyskwalifikowani z wyników sprintu

Verschoor zwycięzcą sprintu F2 w Dżuddzie

Więcej wiadomości...
    Weekend w telegraficznym skrócie
    Maraz & deZZember, 21 sierpnia 2006<<  |  lista newsów  |  T-  |  T+  |  >>
    Kierowcy Formuły 1 wracają powoli z wakacji, a tymczasem w seriach F3 Euro Series, DTM i NASCAR w ostatni weekend rozegrana została kolejna runda tegorocznych mistrzostw. Ponadto rozstrzygnęły się losy Mistrza Europy w Kartingu (kategorii ICA).

Na torze Nurburgring Sebastian Vettel, który jest wymieniany jako główny kandydat do objęcia posady trzeciego kierowcy w zespole BMW Sauber, pomimo nie wyleczonej do końca kontuzji palca wygrywał obydwa wyścigi F3 Euro Series. W pierwszym po wystartowaniu z pole position prowadził od startu do mety, pokonując lidera klasyfikacji generalnej kierowców Paula di Restę i wspieranego przez McLarena Gieda van der Garde – było to więc potrójne zwycięstwo ekipy ASM.

W drugim wyścigu, którego przebieg zakłóciły opady deszczu, Vettel uległ co prawda di Reście, jednak Brytyjczyk otrzymał później 30 sekund kary za wyeliminowanie z wyścigu van der Garde i ostatecznie sklasyfikowany został na 13 pozycji. W tej sytuacji Vettel odniósł trzecie zwycięstwo w tym sezonie, a na pozostałych stopniach podium stanęli Amerykanin Richard Antinucci i Japończyk Kamui Kobayashi.

Po wyścigach na Nurburgringu przewaga di Resty nad Vettelem zmalała do zaledwie sześciu punktów, a więc na cztery podwójne rundy przed końcem sezonu sprawa mistrzostwa jest daleka od rozstrzygnięcia. Warto dodać, że zespół BMW Sauber oczekuje na odpowiedź od FIA w sprawie superlicencji i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Vettel poprowadzi trzeci bolid F1.06 już podczas piątkowych treningów w Turcji.

»  Rezultaty wszystkich sesji na Nurburgringu i klasyfikacje generalne

Na torze Nurburgring (wersja bez zakrętów Ford, Dunlop i Audi-S o długości 3,629 km) rozegrana została także szósta runda niemieckich mistrzostw samochodów turystycznych DTM, w której udział wzięło aż czterech byłych kierowców Formuły 1. Wyścig wygrał Bruno Spengler, dla którego jest to już drugie z rzędu zwycięstwo w tej serii. Kanadyjczyk pokonał innego kierowcę Mercedesa i zarazem lidera klasyfikacji generalnej, Bernda Schneidera, natomiast na najniższym stopniu podium stanął kierowca Audi, Martin Tomczyk.

Z ex-kierowców F1 najlepiej wypadł Jean Alesi, finiszując za kierownicą zeszłorocznego Mercedesa na czwartej pozycji. Szósty na mecie zameldował się Heinz-Harald Frentzen (Audi), a dopiero dwunasty był dwukrotny mistrz świata Mika Hakkinen (Mercedes). Tymczasem debiutujący w DTM Nicolas Kiesa sklasyfikowany został jako ostatni kierowca bez straty okrążenia do lidera na 17 pozycji.

Dzięki drugiemu zwycięstwu Spengler awansował w klasyfikacji generalnej kierowców na drugą pozycji i na cztery wyścigi przed końcem sezonu traci do Schneidera osiem punktów. Kolejna runda DTM i F3 Euro Series odbędzie się za dwa tygodnie na holenderskim torze Zandvoort.

»  Rezultat końcowy wyścigu na Nurburgringu
    »  Klasyfikacja generalna kierowców

Z najważniejszych amerykańskich serii wyścigowych w ostatni weekend odbyła się tylko kolejna runda NASCAR Nextel Cup. Matt Kenseth (Ford) odniósł trzecie zwycięstwo w tym sezonie, a w sumie 13 w karierze i obecnie traci już tylko 58 punktów do lidera klasyfikacji generalnej kierowców Jimmiego Johnsona (Chevrolet). Drugi na mecie zameldował się zajmujący obecnie szóste miejsce w klasyfikacji generalnej czterokrotny mistrz NASCAR Jeff Gordon, a na najniższym stopniu podium stanął prowadzący także Chevroleta Tony Stewart. Najwyżej sklasyfikowanym kierowcą Dodge'a był tymczasem Kasey Kahne, który wyścig na torze owalnym Michigan ukończył na czwartej pozycji. Z tegorocznych debiutantów najlepiej wypadł Reed Sorenson (P8) z ekipy Chipa Ganassiego, której barwy w przyszłym sezonie reprezentował będzie także Juan Pablo Montoya.

»  Rezultat końcowy wyścigu w Michigan

17-letni Francuz Anthony Abbasse (z zespołu Sodikart) – wschodząca gwiazda kartingu – zdobył tytuł Mistrza Europy kategorii ICA na torze Ampfing w Niemczech. Wyścig odbył się w trudnych warunkach pogodowych – padał deszcz, a kierowcy jechali na oponach typu 'slick', jednak kibice powinni być zadowoleni, ponieważ zawody stały na wysokim poziomi i nie brakowało emocji. Na podium stanęli także Włoch Nicola Nole i Duńczyk Johan Jokinen.

1 października w Angerville (Francja) odbędą się Mistrzowstwa Świata w Kartingu. Anthony będzie jednym z głównych faworytów do zdobycia mistrzowskiego tytułu.

»  Rezultaty wszystkich sesji w Ampfing

Komentowanie tej wiadomości zostało zablokowane  |  Forum Wyprzedź mnie!

F1WM
    F1WM.plAktualności, Newsy i wyniki w WAP
    Testy, Artykuły, Słowniczek pojęć F1, Sondy
    Katalog www, Kuba Giermaziak, Karol Basz
    Baza danych F1Sezony, Statystyki, Kierowcy, Zespoły, Tory, Bolidy, Silniki, Konstruktorzy bolidów, Dostawcy silników, Dostawcy opon
    Robert KubicaAktualności, Profil kierowcy, Osiągnięcia, Daniele Morelli (menedżer), Statystyki kierowcy, Historia startów z BMW
    Inne serieAuto GP, DTM, Mistrzostwa Europy F3, FR3.5, GP2, GP3, GT Series, WEC, IndyCar, Supercup, WTCC

Kanał RSS  •  Redakcja serwisu Wyprzedź Mnie!  •  Informacja o prawie autorskim i polityka prywatności  •  Reklama i współpraca