2008  |  2007  |  2006  |  2005
2004  |  2003  |  2002  |  2001
2000  |  1999

Wyścigi na lodzie zamknęły 20. edycję imprezy Wrooom (+zdjęcia)

Massa wygrał wyścig Fiatów Panda, a w rywalizacji na gokartach najlepszy okazał się Hayden.
Marek Roczniak, 16 stycznia 2010, wyświetlenia: 2232<< | lista | T- | T+ | >>
Wczoraj wieczorem zakończyła się trwająca od poniedziałku impreza dla mediów Wrooom we włoskim kurorcie narciarskim Madonna di Campiglio, zorganizowana przez koncern tytoniowy Philip Morris International, będący sponsorem zespołów Ferrari i Ducati odpowiednio w Formule 1 i MotoGP.

Na zakończenie imprezy w piątek wieczorem rozegrane zostały dwa pokazowe wyścigi na zamarzniętym jeziorze. Wystartowali w nich Fernando Alonso, Giancarlo Fisichella, Felipe Massa i jego młodszy brat Dudu, mając za rywali Caseya Stonera i Nicky'ego Haydena z ekipy Ducati w MotoGP.

Pierwszy wyścig został rozegrany z użyciem samochodów Fiat Panda, a wygrał go Massa, pokonując dwójkę zawodników Ducati i swojego nowego kolegę zespołowego Alonso, który zajął czwarte miejsce. Następnie wszyscy zmienili pojazdy na gokarty i tutaj niepokonany okazał się już motocyklowy mistrz świata z 2006 roku – Hayden, prowadząc od startu do mety.

Alonso stoczył emocjonujący pojedynek z Massą na gokartach i po efektownym manewrze udało mu się wyprzedzić Brazylijczyka, ale na ostatnim okrążeniu wpadł w poślizg i nie dojechał do mety. Tym samym drugie miejsce zajął ostatecznie Massa, a na najniższym stopniu podium stanął motocyklowy mistrz świata z 2007 roku – Stoner. Warto dodać na koniec, że Alonso ścigał się z nowym malowaniem kasku, podobnym to tego, z jakiego korzystał w 2008 roku (niebieska góra kasku).

Ostatnie pokrewne tematy: (wyszukaj wszystkie)