Jakes najszybszy podczas 1 dnia testów GP2 w Abu Zabi |
Drugi czas dnia uzyskał mistrz GP3 Series - Esteban Gutierrez. |
|
•Marek Roczniak, 23 listopada 2010, wyświetlenia: 2216 | << | lista | T- | T+ | >> |
|
James Jakes okazał się najszybszym kierowcą pierwszego dnia testów serii GP2 w tym tygodniu na torze Yas Marina w Abu Zabi. Brytyjczyk testujący z zespołem Coloni najlepszy czas dnia uzyskał w popołudniowej sesji, jako jedyny schodząc poniżej jednej minuty i 48 sekund.
Jakes pokonał mistrza GP3 Series – Estebana Gutierreza (ART) o 0,419 sekundy i o ponad pół sekundy Charlesa Pica (Barwa Addax) oraz Rodolfo Gonzaleza (Racing Engineering). Pierwszą piątkę zamknął wicemistrz GP3 – Robert Wickens (iSport).
W porannej sesji najszybszy był Michael Herck (DPR), który pokonał wówczas Jakesa o mniej niż 0,1 sekundy. Po południu Rumun nie zdołał jednak poprawić swojego najlepszego czasu i musiał zadowolić się ósmym miejscem. Przed nim znaleźli się Stefano Coletti (Trident) i Josef Kral (Barwa Addax). Debiutujący za kierownicą bolidu GP2 wicemistrz Formuły 2 – Jolyon swój pierwszy dzień jazdy ukończył natomiast tuż za czołową dziesiątką.
Pierwsza sesja była czterokrotnie przerywana na krótko z powodu niegroźnych piruetów. Po południu była już tylko jedna czerwona flaga.
Zobacz także: lista uczestników jutrzejszych testów
•Czasy uzyskane we wtorek na torze Yas Marina | | | | | P. | Kierowca | Zespół | Czas okr. | Strata | Okr. |
|
Poranna sesja | |
1. | Michael Herck | DPR | 1:48,447 | | 28 |
2. | James Jakes | Scuderia Coloni | 1:48,530 | +0,083 | 21 |
3. | Robert Wickens | iSport International | 1:48,761 | +0,314 | 19 |
4. | Andrea Caldarelli | Racing Engineering | 1:48,869 | +0,422 | 25 |
5. | Josef Kral | Barwa Addax Team | 1:48,889 | +0,442 | 27 |
6. | Esteban Gutierrez | ART Grand Prix | 1:48,955 | +0,508 | 20 |
7. | Sam Bird | Ocean Racing Tech | 1:49,106 | +0,659 | 18 |
8. | Stefano Coletti | Trident Racing | 1:49,137 | +0,690 | 15 |
9. | Roberto Mehri | Arden International | 1:49,164 | +0,717 | 19 |
10. | Rodolfo Gonzalez | Racing Engineering | 1:49,194 | +0,747 | 25 |
11. | Marcus Ericsson | Super Nova Racing | 1:49,217 | +0,770 | 19 |
12. | Charles Pic | Barwa Addax Team | 1:49,288 | +0,841 | 13 |
13. | Jolyon Palmer | iSport International | 1:49,764 | +1,317 | 25 |
14. | Jan Charouz | ART Grand Prix | 1:49,970 | +1,523 | 27 |
15. | Kevin Ceccon | Scuderia Coloni | 1:49,981 | +1,534 | 30 |
16. | Fabio Leimer | Rapax | 1:50,112 | +1,665 | 10 |
17. | Nathanael Berthon | Dams | 1:50,254 | +1,807 | 25 |
18. | Iwan Samarin | Dams | 1:50,470 | +2,023 | 30 |
19. | Julian Leal | Trident Racing | 1:50,684 | +2,237 | 12 |
20. | Nicolas Marroc | Ocean Racing Tech | 1:50,757 | +2,310 | 25 |
21. | Jake Rosenzweig | Super Nova Racing | 1:51,440 | +2,993 | 20 |
22. | Simon Trummer | Arden International | 1:51,593 | +3,146 | 20 |
23. | Armaan Ebrahim | Rapax | 1:53,914 | +5,467 | 28 |
24. | Camilo Zurcher | DPR | - | | 1 |
|
Popołudniowa sesja | |
1. | James Jakes | Scuderia Coloni | 1:47,790 | | 19 |
2. | Esteban Gutierrez | ART Grand Prix | 1:48,209 | +0,419 | 27 |
3. | Charles Pic | Barwa Addax Team | 1:48,302 | +0,512 | 36 |
4. | Rodolfo Gonzalez | Racing Engineering | 1:48,302 | +0,512 | 20 |
5. | Robert Wickens | iSport International | 1:48,408 | +0,618 | 20 |
6. | Stefano Coletti | Trident Racing | 1:48,413 | +0,623 | 27 |
7. | Josef Kral | Barwa Addax Team | 1:48,426 | +0,636 | 24 |
8. | Michael Herck | DPR | 1:48,555 | +0,765 | 19 |
9. | Andrea Caldarelli | Racing Engineering | 1:48,635 | +0,845 | 26 |
10. | Marcus Ericsson | Super Nova Racing | 1:48,657 | +0,867 | 16 |
11. | Jolyon Palmer | iSport International | 1:48,836 | +1,046 | 21 |
12. | Sam Bird | Ocean Racing Tech | 1:48,849 | +1,059 | 19 |
13. | Kevin Ceccon | Scuderia Coloni | 1:48,870 | +1,080 | 13 |
14. | Roberto Merhi | Arden International | 1:48,947 | +1,157 | 27 |
15. | Jan Charouz | ART Grand Prix | 1:49,575 | +1,785 | 28 |
16. | Nathanael Berthon | Dams | 1:49,767 | +1,977 | 31 |
17. | Iwan Samarin | Dams | 1:49,950 | +2,160 | 25 |
18. | Julian Leal | Trident Racing | 1:50,050 | +2,260 | 8 |
19. | Simon Trummer | Arden International | 1:50,056 | +2,266 | 29 |
20. | Nicolas Marroc | Ocean Racing Tech | 1:50,651 | +2,861 | 15 |
21. | Armaan Ebrahim | Rapax | 1:51,073 | +3,283 | 23 |
22. | Jake Rosenzweig | Super Nova Racing | 1:51,419 | +3,629 | 8 |
23. | Fabio Leimer | Rapax | 1:51,605 | +3,815 | 3 |
24. | Camilo Zurcher | DPR | - | | 0 |
| |
|
|
Źródło: GP2Series.com
|
|