2000  |  1999

Wickens zwycięzcą chaotycznych kwalifikacji FR 3.5

Kanadyjczyk umacnia swe szanse na tytuł.
Paweł Zając, 8 pa?dziernika 2011, wyświetlenia: 3748<< | lista | T- | T+ | >>
Robert Wickens umocnił swoje szanse na tytuł mistrzowski w Formule Renault 3.5, zdobywając pierwsze pole startowe do pierwszego wyścigu na torze Catalunya.

Główny rywala Kanadyjczyka, Jean-Eric Vergne zajął zaledwie dziewiąte miejsce. Francuz zredukował 34 punkty straty do swojego partnera zespołowego i przed ostatnią rundą sezonu brakuje mu do niego zaledwie dwóch oczek.

Kwalifikacje były dwukrotnie przerywane. Pierwszą czerwoną flagę spowodował Adrien Tambay zastępujący chorującego Andre Negrao. Francuz zablokował koła w zakręcie SEATa i wypadł poza tor, uderzając w bariery. Pomimo tego, że Tambay wyszedł z samochodu o własnych siłach, to nakazano mu zaczekać na karetkę.

Druga czerwona flaga została wywieszona po tym, jak Brendon Hartley zbyt głęboko najechał tarki, co spowodowało przebicie podwozia i uszkodzenie miski olejowej. Mimo tego, że Nowozelandczyk szybko zjechał na pobocze zakrętu Campsa to w rozlany olej wjechało kilku kierowców, w tym Cesar Ramos, który wykonał spektakularny piruet.

Najszybszy okazał się Wickens z czasem 1:32,564s. Najszybszy podczas piątkowych treningów Costa był drugi. Pozostali zawodnicy przejechali swoje okrążenia z czasem powyżej minuty i 33 sekund. Trzeci w czasówce był Alexander Rossi. W ostatnim wyścigu tej serii dla ekipy Mofaz Team, Jake Rosenzweig wywalczył czwarte pole startowe. Piąte miejsce zajął Danił Mowe, tuz przed Sergio Canamasasem. W czwartym rzędzie ustawią się kierowcy Pons Racing – Nick Yelloly i Oliver Webb. Lewis Williamson, zastępujący Daniela Ricciardo, wystartuje z 24 pola przez problemy ze skrzynią biegów.