2004  |  2003  |  2002  |  2001
2000  |  1999

GP2: Villa znowu niepokonany w sprincie

Dla Hiszpana jest to już trzecie zwycięstwo w tym sezonie.
Marek Roczniak, 5 sierpnia 2007, zmieniony 21.03.2009 22:04, wyświetlenia: 4263<< | lista | T- | T+ | >>
Javier Villa (Racing Engineering) po raz trzeci w tym sezonie wygrał niedzielny wyścig serii GP2, pokonując dzisiaj zwycięzcę pierwszego wyścigu na torze Hungaroring – Adama Carrolla (FMS) o niewiele ponad pół sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął Roldan Rodriguez (Minardi Piquet).

Villa dzięki odwróceniu kolejności pierwszej ósemki po sobotnim wyścigu wystartował dzisiaj z pole position, jednak już w pierwszym zakręcie został wyprzedzony przez Adriana Zaugga (Arden), a później także przez Rodrigueza i spadł na trzecią pozycję. Prowadzenie udało mu się odzyskać dopiero na 10 okrążeniu, kiedy to Rodriguez po dosyć ambitnej próbie ataku zderzył się w drugim zakręcie z Zauggiem.

Obydwu kierowców zdołał w tym momencie wyprzedzić także Carroll, który po bardzo dobrym starcie awansował od razu o cztery miejsca, a w wyniku kolizji pomiędzy Zauggiem i Rodriguezem przesunął się na drugą pozycję. Brytyjczyk do końca wyścigu próbował gonić Villę, ale dopiero na ostatnim kółku zbliżył się do niego na mniej niż sekundę i na próbę ataku zabrakło mu po prostu czasu. Tym niemniej kierowca FMS może być jak najbardziej zadowolony z występu na Węgrzech, bowiem zdobył w sumie aż 15 punktów.

Rodriguez ostatecznie zajął trzecie miejsce, a tuż za nim finiszował Lucas di Grassi (ART), który dzięki trzem punktom zdobytym w dzisiejszym wyścigu traci już tylko jedno oczko do Timo Glocka. Kierowca iSport jechał tuż za di Grassim na piątej pozycji, gdy w końcowej fazie wyścigu z walki wyeliminowała go awaria skrzyni biegów. Piąte miejsce zajął Borja Garcia (Durango), natomiast na ostatniej pozycji punktowanej finiszował Andreas Zuber (iSport), który gdyby nie spektakularny poślizg w jedenastym zakręcie, zdobyłby minimum dwa punkty.

Zaugg w dalszej części wyścigu został uderzony jeszcze przez jednego kierowcę w drugim zakręcie – Kazukiego Nakajimę (DAMS), który został za to ukarany przejazdem przez boksy. Ostatecznie jednak obaj kierowcy ze względu na uszkodzenia bolidów nie zdołali dojechać do mety. Punkt za najszybsze okrążenie zdobył Sebastien Buemi (ART), który przez cały wyścig oszczędzał opony i został nawet zdublowany, a wszystko to po to, aby w końcówce przejechać szybkie kółko z minimalną ilością paliwa.

Kolejne dwa wyścigi serii GP2 odbędą się za trzy tygodnie w Turcji.

Zdjęcia z dzisiejszego wyścigu GP2 można znaleźć tutaj.

GP2 Series > 2007 > Węgry (sprint), Hungaroring - 4,381 km
P. #KierowcaNar.ZespółSamochódOkr.Czas/strataPkt.