2008  |  2007  |  2006  |  2005
2004  |  2003  |  2002  |  2001
2000  |  1999

FR2.0: Pechowy drugi wyścig dla Polaków na torze Zolder

Deszczowy wyścig w Belgii wygrał Hegewald, pokonując o ponad 12 sekund Dusseldorpa.
Marek Roczniak, 10 sierpnia 2008, zmieniony 10.08.2008 22:14, wyświetlenia: 2796<< | lista | T- | T+ | >>
Kuba Giermaziak (Motopark Academy) i Mateusz Adamski (MP Motorsport) nie zdołali niestety ukończyć niedzielnego wyścigu Formuły Renault 2.0 Northern European Cup w Belgii, który został rozegrany na mokrym torze Zolder.

Do mety nie dojechał także zdobywca pole position – Valtteri Bottas. Tym razem Fin najpierw nie ruszył z miejsca na starcie, ale potem odrabiał straty i był nawet piąty w pewnym momencie. Niestety na 12 okrążeniu popełnił błąd i wypadł z toru, by ostatecznie zostać sklasyfikowanym dopiero na 16 pozycji.

Wyścig wygrał tymczasem inny kierowca Motopark Academy – Tobias Hegewald, pokonując o ponad 12 sekund zwycięzcę wczorajszego wyścigu – Stefa Dusseldorpa (van Amersfoort Racing). Na najniższym stopniu podium stanął kolega zespołowy Hegewalda – Antonio Felix da Costa.

W klasyfikacji kierowców nie zaszły zbyt duże zmiany. Na cztery wyścigi przed końcem sezonu Bottas prowadzi z przewagą ponad 50 punktów nad da Costą. Hegewald jest nadal trzeci, a tymczasem na czwartą pozycję awansował Dusseldorp, przeskakując za jednym razem Johana Jokinena (piąty w dzisiejszym wyścigu) i Kubę Giermaziaka. Kolejna runda NEC zostanie rozegrana w ostatni weekend sierpnia.